Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vyhrajte knihu Chutné recepty pro miminko i celou rodinu od nakladatelství Grada

Neutrácejte zbytečně za kupované!

Ačkoli obchody dnes nabízejí nepřeberné množství skleniček s příkrmy a pokračovací výživou pro miminka, vůbec se nemusíte bát připravit svému děťátku jídlo sami!

Děti okolo šestého měsíce se začínají zajímat více o své okolí a také o to, co mají jeho rodiče, případně sourozenci, na talíři. I tak vám dítě dává najevo, že je správná doba začít s příkrmy (navíc se často stává, že jej samotné mateřské mléko dostatečně nezasytí, to jistě pozná v pravý čas každá maminka).

Jak již bylo řečeno v úvodu, na trhu najdete rozmanitou směs nejrůznějších příkrmů, které stačí většinou jen ohřát a můžete je dítěti podávat. Pokud ale chcete jídlo pro miminko udělat sami, není to až tak složité.

Zvláštní péči musíte samozřejmě věnovat nákupu potravin – kvalitní a čerstvé suroviny bychom měli konzumovat všichni, ovšem pro malé děti to platí dvojnásob. Nejlepší je samozřejmě nakupovat potraviny v bio kvalitě (případně mít takové na zahradě).

Chcete vědět víc?

Pokud očekáváte příchod miminka nebo jej teprve plánujete, ale nejste si jistí, co vlastně dítě v prvním roce života může a nemůže jíst, bude se vám hodit kniha Birgit Kaltenhaler a Heike Kovács s názvem Chutné recepty pro miminko a celou rodinu, již vydalo nakladatelství Grada.

Ačkoli by se z názvu mohlo zdát, že jde spíše o kuchařku, větší část knihy se věnuje právě nejrůznějším aspektům výživy miminek.

Dočtete se v ní nejen vše, co byste měli vědět o kojení, ale také jak na první příkrmy nebo třeba co dělat, když má dítě zažívací problémy apod.

Na závěr autorky připojily 66 skvělých receptů nejen pro děti – kromě základních kašiček (viz První zeleninová kaše) jsou totiž jídla koncipována tak, aby bylo možné uvařit je pro celou rodinu (vždy je pečlivě napsáno, které potraviny a pochutiny můžete dát stranou pro miminko), a dítě tak mohlo jíst s vámi.

Pro 3 z vás, kteří správně zodpoví soutěžní otázku, máme knihu Chutné recepty pro miminko i celou rodinu od nakladatelství Grada.

Vyhrává 1., 200., a 500. správná odpověď.


Nápovědu hledejte na www.grada.cz
Soutěž probíhá od 21. května do 11. června 2012.
Pravidla soutěže najdete zde.


 

Soutěž již byla ukončena

TESTOVÁNÍ: Špaldový celozrnný chleba od Penamu

Okurková polévka

Okurková polévka

2 hlasy
1h a 5min 131 kJ 99 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Pstruh plněný citrónem

21 hlasů
35min 792kJ 240 Kč

Jestli máte rádi pstruhy, vyzkoušejte tento chutný rec...

Rýže s kuřecím masem

19 hlasů
45min 747kJ 115 Kč

Rizoto s restovaným kuřecím masem, anglickou slaninou,...

Poradny

Jaké jsou problémové aspekty PPM?

Dobrý den,odpověď na totu otázku bohužel výrazně přesahuje možnosti této poradny, ale pokusím se ... Více

Jak žádat o ošetřovné, když je škola už otevřená?

Dobrý den,na základě informací uvedených na stránkách MPSV se domnívám, že formulář/potvrzení by ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více