Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Soutěž o mamologické vyšetření v Perfect Clinic v hodnotě 1500 Kč

Braňte svá prsa včas!

Klinika plastické chirurgie Perfect Clinic rozšiřuje svůj tým o mamoložku a sonografistku, které budou vyšetřovat pacientky nejen před a po operacích prsou, ale také ženy, které chtějí jen prevenci a o plastiku zájem nemají.

„Screeningem prsu se prokáže nádor v nehmatném stadiu ve více než 5 promilích, tedy u 5 a více žen z 1000 vyšetřovaných. Některá pracoviště uvádí dokonce výskyt u 11 žen z 1000,“ cituje statistiky sonografistka Eva Hledíková, která posílila tým Perfect Clinic. Více na www.perfectclinic.cz.

Riziko výskytu zhoubného nádoru se zvyšuje po 45. roce věku, ale podle posledních průzkumů se jeho růst objevuje  i u mladší generace (cca 20 – 40 let), kde žádný plošný screening nastolen není. A přitom v této věkové skupině žen je nejvíce těch, které mají zájem o plastické úpravy prsou. Videa z operací  na www.stream.cz/porady/perfectclinic. Hlavním cílem preventivního předoperačního vyšetření je tedy tyto pacientky odhalit.

„Plastický chirurg musí mít jistotu, že dává implantát do zdravého prsu, respektive provádí mamaplastiku (modelaci) zdravého prsu,“ konstatuje vedoucí lékař Perfect Clinic Roman Kufa a jmenuje zásadní argumenty: „Pacientka tak nepodstoupí de facto zbytečnou operaci, neboť v důsledku pozdějšího pozitivního nálezu může dojít k odstranění prsu. Zároveń má větší pravděpodobnost vyléčení z rakoviny prsu, jestliže se nádor zjistí v nehmatném stadiu, a současně se tak předejde šíření maligního nádoru, které může operace v neodhaleném nemocném prsu nastartovat.“
Více o mamologickém vyšetření na www.perfectclinic.cz/mamologicke-vysetreni
Dotazy pokládejte na www.perfectclinic.cz/poradna nebo facebook.com/plastickaoperace

 

Riziková skupina pacientek

Vyšetření mamologem je ovšem důležité i pro vytipování tzv. rizikové skupiny žen, u které je pravděpodobnost vzniku rakoviny prsu vysoká (až 80 %). „Pokud se prokáže poškozený gen BRCA1 nebo BRCA2 – tak jako to bylo například u herečky Angeliny Jolie, není těmto pacientkám plastika prsu s implantátem vůbec doporučena. Místo toho se podrobí pravidelnému monitoringu anebo se přikloní k opačnému zákroku -  preventivnímu odstranění prsních žláz (profylaktická mastektomie) s možností okamžitého vložení implantátů,“ konstatuje mamoložka Renata Kalajová, druhá posila Perfect Clinic.

Pravidelné vyšetření doporučují lékaři ženám také po plastické operaci. Kromě objevení zhoubného či nezhoubného onemocnění v těchto případech kontrolují lékaři také uložení implantátu, jeho stav a tvorbu kapsuly kolem něj.

Pro 3 z vás, kteří správně zodpoví soutěžní otázku, máme poukaz na mamologické vyšetření v Perfect Clinic v hodnotě 1500 Kč!
 

Vyhrává 1., 100. a 250. odpověď.
Soutěž probíhá od 28. října do 12. listopadu 2013.
Pravidla soutěže najdete zde.

Soutěž již byla ukončena

TESTOVÁNÍ: Napínací prostěradlo Jersey Lycra a nepropustn...

Rybí ragú s brusinkami

Rybí ragú s brusinkami

8 hlasů
35min 363 kJ 165 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Králík na houbách

9 hlasů
1h a 30min 379kJ 220 Kč

Velmi chutný králík s houbami.

Třešňová bublanina

24 hlasů
60min 813kJ 80 Kč

Osvědčený recept na bublaninu.

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více