Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Soutěž o mamologické vyšetření v Perfect Clinic v hodnotě 1500 Kč

Braňte svá prsa včas!

Klinika plastické chirurgie Perfect Clinic rozšiřuje svůj tým o mamoložku a sonografistku, které budou vyšetřovat pacientky nejen před a po operacích prsou, ale také ženy, které chtějí jen prevenci a o plastiku zájem nemají.

„Screeningem prsu se prokáže nádor v nehmatném stadiu ve více než 5 promilích, tedy u 5 a více žen z 1000 vyšetřovaných. Některá pracoviště uvádí dokonce výskyt u 11 žen z 1000,“ cituje statistiky sonografistka Eva Hledíková, která posílila tým Perfect Clinic. Více na www.perfectclinic.cz.

Riziko výskytu zhoubného nádoru se zvyšuje po 45. roce věku, ale podle posledních průzkumů se jeho růst objevuje  i u mladší generace (cca 20 – 40 let), kde žádný plošný screening nastolen není. A přitom v této věkové skupině žen je nejvíce těch, které mají zájem o plastické úpravy prsou. Videa z operací  na www.stream.cz/porady/perfectclinic. Hlavním cílem preventivního předoperačního vyšetření je tedy tyto pacientky odhalit.

„Plastický chirurg musí mít jistotu, že dává implantát do zdravého prsu, respektive provádí mamaplastiku (modelaci) zdravého prsu,“ konstatuje vedoucí lékař Perfect Clinic Roman Kufa a jmenuje zásadní argumenty: „Pacientka tak nepodstoupí de facto zbytečnou operaci, neboť v důsledku pozdějšího pozitivního nálezu může dojít k odstranění prsu. Zároveń má větší pravděpodobnost vyléčení z rakoviny prsu, jestliže se nádor zjistí v nehmatném stadiu, a současně se tak předejde šíření maligního nádoru, které může operace v neodhaleném nemocném prsu nastartovat.“
Více o mamologickém vyšetření na www.perfectclinic.cz/mamologicke-vysetreni
Dotazy pokládejte na www.perfectclinic.cz/poradna nebo facebook.com/plastickaoperace

 

Riziková skupina pacientek

Vyšetření mamologem je ovšem důležité i pro vytipování tzv. rizikové skupiny žen, u které je pravděpodobnost vzniku rakoviny prsu vysoká (až 80 %). „Pokud se prokáže poškozený gen BRCA1 nebo BRCA2 – tak jako to bylo například u herečky Angeliny Jolie, není těmto pacientkám plastika prsu s implantátem vůbec doporučena. Místo toho se podrobí pravidelnému monitoringu anebo se přikloní k opačnému zákroku -  preventivnímu odstranění prsních žláz (profylaktická mastektomie) s možností okamžitého vložení implantátů,“ konstatuje mamoložka Renata Kalajová, druhá posila Perfect Clinic.

Pravidelné vyšetření doporučují lékaři ženám také po plastické operaci. Kromě objevení zhoubného či nezhoubného onemocnění v těchto případech kontrolují lékaři také uložení implantátu, jeho stav a tvorbu kapsuly kolem něj.

Pro 3 z vás, kteří správně zodpoví soutěžní otázku, máme poukaz na mamologické vyšetření v Perfect Clinic v hodnotě 1500 Kč!
 

Vyhrává 1., 100. a 250. odpověď.
Soutěž probíhá od 28. října do 12. listopadu 2013.
Pravidla soutěže najdete zde.

Soutěž již byla ukončena

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Galvanický peeler RECLAR

Mořský vlk s rajčaty

Mořský vlk s rajčaty

7 hlasů
1h a 5min 289 kJ 220 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Chřest s kuřecím masem

4 hlasy
60min 1279kJ 140 Kč

Kuřecí maso s chřestem a anglickou slaninou.

Vepřové kotlety s houbami

1 hlas
1h a 20min 654kJ 200 Kč

Vepřové kotlety s jemnou houbovou omáčkou.

Poradny

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Chci bydlet sama s dětmi, dostanu příspěvek na bydlení?

Dbrý den, Karolíno,na příspěvek na bydlení má nárok vlastník či nájemce bytu/domu, ve kterém má t... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více