Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vyhrajte poukazy na trendy letní brýle od FOKUS optik!

Máme pro Vás 5 dárkových poukázek v hodnotě 500 Kč na nákup zboží ve FOKUS optik!

Krátká zima se pomalu, ale jistě přehoupla do příjemného jara – a s obměnou šatníku přichází čas také na obměnu brýlí. Jaké jsou nejnovější trendy pro letošní rok?

Podobně jako v předchozích letech, i letos se návrháři pro inspiraci značně obrátili do minulosti. Dalo by se říci, že pro dioptrické obruby a sluneční brýle nenajdeme v letošních trendech příliš zásadních rozdílů. Snad jen v segmentu  dioptrických brýlí stále trvá jakási rozdvojenost na oblast módních brýlí a oblast  umírněnějších klasických rámečků, a to jak v barvě, tak tvaru, bez ohledu na to, zda jde o  vázané brýle, celoobruby či obruby vrtané.

Zlato je opět in

Asi největším překvapením pro rok 2014 je fakt, že v oblasti brýlových obrub se na výsluní opět dostávají zlaté rámečky, které se letos vrací opravdu v plné síle, a to zejména v případě dámské brýlové módy.  Ke zlatu se pak často přidává vintage prvek, který brýlím dodá nové vyznění a nenásilně podtrhne jejich jedinečný charakter - to je typické zejména pro značku Max Mara.

Další trend pochází ze sedmdesátých let. Vzpomínáte si, jaké brýle nosila Jackqueline Kennedy? Velké kulaté brýle, nejlépe v hnědých tónech a odlescích, které zakryjí opravdu velkou část  obličeje - tak přesně takové brýle se vracejí do módy. A právě takové modely najdete především u vyhlášených módních domů, jako je Gucci, Max Mara nebo Marc Jacobs.

Strohé tvary a barvy oceánu

Dalším trendem je návrat ke strohým geometrickým tvarům, kdy brýle jsou koncipovány skoro jako trojúhelník či šestiúhelník. Některé modely pak budí výrazně hi-tech dojem, a to zejména díky rovné lince na horní obrubě, která spojuje obě očnice.  Takové modely jsou typické například pro modely Marc Jacobs nebo Yves Saint Laurent.
 
A jaké barvy v letošní sezóně dominují? Oceán je inspirací pro brýle, které jsou provedeny v odstínech modré až tyrkysové, které doplňuje světlounké barvy od bílé po světle růžovou… Tyto brýle jsou až minimalisticky zpracované, bez jakýchkoli ozdob a rušivých prvků, právě proto, aby mohla vyniknout barva obruby, což je typické například pro výrobky Marc Jacobs nebo Gucci. Výrazné barvy jsou pak příznačné pro značku Carrera.V kontrastu k tomu dostávají prostor také zemité tóny, jako je hnědá, zelená, želvovinová, kdy se pak na některých modelech objevují i květinové vzory a různá zdobení, jako jsou nýtky a rytí a různé aplikace na obrubě, což je typické například pro značky Alexander McQueen, Max Mara, Dior.

Jaro s kočičím stylem i motýlími křídly

Co do tvarů, převažuje především kočičí styl či styl motýlích křídel a také robustní obruby, které vévodí trendům v brýlích už několikátou sezonu. V tomto ohledu je patrná tendence ke stále robustnějším a výraznějším tvarům, nejlépe ve výrazných tmavších odstínech.V módě jsou i brýle  s tak zvaným falešným klipem, kdy je obruba spojená nahoře kovovým rámkem – což je opět typické zejména pro značky Gucci či sportovnější výrobky Carrera.  Toto provedení nalezneme v široké škále rozličných tvarů – očnice je kulatá, hranatá či má tvar klasických aviatorek. Oblíbené tvary pak zůstávají u módnějších značek  jako Tommy Hilfiger,  u kterého najdete trendy brýle v umírněnějším provedení.

Nepropásněte jaro! Vypravte se do FOKUS optik a vyberte si trendy brýle předních světových značek přesně podle vaší nálady či stylu.

Pro 5 z vás, kteří správně zodpoví soutěžní otázku, máme poukaz na nákup brýlí od FOKUS optik v hodnotě 500 Kč!

Správnou odpověď najdete v textu a na stránkách www.fokusoptik.cz

Vyhrává 1., 100., 200. atd. správná odpověď.
Soutěž probíhá od 3. do 17. března 2014.
Pravidla soutěže najdete zde.

Soutěž již byla ukončena

TESTOVÁNÍ: Vlasová péče Yves Rocher

Kuřecí maso s olivama a česnekem

Kuřecí maso s olivama a česnekem

7 hlasů
1h a 20min 336 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Studená cuketová polévka

9 hlasů
50min 583kJ 85 Kč

Rychlá, zdravá a chutná studená polévka.

Hovězí špíz s pomerančem

3 hlasy
45min 808kJ 170 Kč

Hovězí maso a pomeranč, nebojte se této kombinace a recep...

Poradny

Jsem nemocná, kdy mi skončí výpovědní doba?

Dobrý den,nemocenská může prodloužit trvání pracovního poměru pouze v případě výpovědi ze strany ... Více

Musí mi po RD držet v práci stejné místo?

Dobrý den, Marcelo,k odpovědím na Vaše otázky: 1. Zamětnavatel Vám po návratu z rodičovské dovole... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zábava. To je slovo (a pocit), který bude v životě Beranů následující týden dominovat. Ne že by vás nečekaly žádné problémy nebo horké chvilky (především v práci – termín, který vypadal, že je v nedohlednu, se nebezpečně přibl&ia...

Více