Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vyhrajte poukazy na trendy letní brýle od FOKUS optik!

Máme pro Vás 5 dárkových poukázek v hodnotě 500 Kč na nákup zboží ve FOKUS optik!

Krátká zima se pomalu, ale jistě přehoupla do příjemného jara – a s obměnou šatníku přichází čas také na obměnu brýlí. Jaké jsou nejnovější trendy pro letošní rok?

Podobně jako v předchozích letech, i letos se návrháři pro inspiraci značně obrátili do minulosti. Dalo by se říci, že pro dioptrické obruby a sluneční brýle nenajdeme v letošních trendech příliš zásadních rozdílů. Snad jen v segmentu  dioptrických brýlí stále trvá jakási rozdvojenost na oblast módních brýlí a oblast  umírněnějších klasických rámečků, a to jak v barvě, tak tvaru, bez ohledu na to, zda jde o  vázané brýle, celoobruby či obruby vrtané.

Zlato je opět in

Asi největším překvapením pro rok 2014 je fakt, že v oblasti brýlových obrub se na výsluní opět dostávají zlaté rámečky, které se letos vrací opravdu v plné síle, a to zejména v případě dámské brýlové módy.  Ke zlatu se pak často přidává vintage prvek, který brýlím dodá nové vyznění a nenásilně podtrhne jejich jedinečný charakter - to je typické zejména pro značku Max Mara.

Další trend pochází ze sedmdesátých let. Vzpomínáte si, jaké brýle nosila Jackqueline Kennedy? Velké kulaté brýle, nejlépe v hnědých tónech a odlescích, které zakryjí opravdu velkou část  obličeje - tak přesně takové brýle se vracejí do módy. A právě takové modely najdete především u vyhlášených módních domů, jako je Gucci, Max Mara nebo Marc Jacobs.

Strohé tvary a barvy oceánu

Dalším trendem je návrat ke strohým geometrickým tvarům, kdy brýle jsou koncipovány skoro jako trojúhelník či šestiúhelník. Některé modely pak budí výrazně hi-tech dojem, a to zejména díky rovné lince na horní obrubě, která spojuje obě očnice.  Takové modely jsou typické například pro modely Marc Jacobs nebo Yves Saint Laurent.
 
A jaké barvy v letošní sezóně dominují? Oceán je inspirací pro brýle, které jsou provedeny v odstínech modré až tyrkysové, které doplňuje světlounké barvy od bílé po světle růžovou… Tyto brýle jsou až minimalisticky zpracované, bez jakýchkoli ozdob a rušivých prvků, právě proto, aby mohla vyniknout barva obruby, což je typické například pro výrobky Marc Jacobs nebo Gucci. Výrazné barvy jsou pak příznačné pro značku Carrera.V kontrastu k tomu dostávají prostor také zemité tóny, jako je hnědá, zelená, želvovinová, kdy se pak na některých modelech objevují i květinové vzory a různá zdobení, jako jsou nýtky a rytí a různé aplikace na obrubě, což je typické například pro značky Alexander McQueen, Max Mara, Dior.

Jaro s kočičím stylem i motýlími křídly

Co do tvarů, převažuje především kočičí styl či styl motýlích křídel a také robustní obruby, které vévodí trendům v brýlích už několikátou sezonu. V tomto ohledu je patrná tendence ke stále robustnějším a výraznějším tvarům, nejlépe ve výrazných tmavších odstínech.V módě jsou i brýle  s tak zvaným falešným klipem, kdy je obruba spojená nahoře kovovým rámkem – což je opět typické zejména pro značky Gucci či sportovnější výrobky Carrera.  Toto provedení nalezneme v široké škále rozličných tvarů – očnice je kulatá, hranatá či má tvar klasických aviatorek. Oblíbené tvary pak zůstávají u módnějších značek  jako Tommy Hilfiger,  u kterého najdete trendy brýle v umírněnějším provedení.

Nepropásněte jaro! Vypravte se do FOKUS optik a vyberte si trendy brýle předních světových značek přesně podle vaší nálady či stylu.

Pro 5 z vás, kteří správně zodpoví soutěžní otázku, máme poukaz na nákup brýlí od FOKUS optik v hodnotě 500 Kč!

Správnou odpověď najdete v textu a na stránkách www.fokusoptik.cz

Vyhrává 1., 100., 200. atd. správná odpověď.
Soutěž probíhá od 3. do 17. března 2014.
Pravidla soutěže najdete zde.

Soutěž již byla ukončena

TESTOVÁNÍ: Napínací prostěradlo Jersey Lycra a nepropustn...

Zapečený květák s pórkem

Zapečený květák s pórkem

12 hlasů
1h a 10min 352 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Brokolicový koláč

16 hlasů
60min 565kJ 99 Kč

Koláč nemusí být vždy ovocný, vyzkoušejte zeleninový.

Jehněčí plec na šalotce

4 hlasy
2h a 20min 710kJ 340 Kč

Jehněčí plec pečená s česnekem a šalotkou. Velmi jednoduc...

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více