Soutěž o 3 balení skotských bezlepkových sušenek Nairns

Není oves jako oves. Ten bezlepkový je na vzestupu a 3 z vás jej právě teď mohou vyhrát v podobě nesmírně chutných sušenek s příchutí čokolády a kokosu, na kterých si jednoznačně pochutnají i lidé bez alergie na lepek!

Na některé otázky je snadná odpověď. Třeba na tu, proč nejsou všechny ovesné vločky a další potraviny z ovsa bezlepkové. Víte to? Jelikož čistý oves a čisté ovesné vločky lepek neobsahují, pravděpodobně se podivujete nad tím, jak se lepek (gluten) může dostat dovnitř. Problémem je křížová kontaminace lepkem, která začíná na polích farmářů a pokračuje další manipulací.

Tohle vám prodejci potravin neřeknou

Většina farmářů a zpracovatelů potravin, kteří s ovsem manipulují, totiž pěstují i pšenici, ječmen a žito. Používání stejného zařízení pro oves i lepková zrna znamená, že ve vaší oblíbené ovesné kaši zůstanou stopy lepku. Proto byste se měli držet značek, které jsou výslovně označeny jako „bezlepkové“, a to zvlášť, pokud trpíte celiakií.

Kolik ovsa denně je tak akorát?

Speciální bezlepkový oves se pěstuje, skrývá a zpracovává způsobem, který ho chrání před ostatními zrny a vysokým rizikem kontaminace lepkem. Je široce přijímán jako bezpečný pro ty, kdo se stravují bez glutenu. Odborníci se domnívají, že až 100 g suchého bezlepkového ovsa denně je pro celiaky zdravotně únosnou hranicí. Rozdíly ale mohou být individuální.

U potravin vždy zkontrolujte nutriční štítky a hlídejte si velikost porcí. Pokud se u vás objeví jakékoli příznaky celiakie, jako jsou velké bolesti břicha a zažívací potíže, nadýmání, průjem, někdy i zácpa, nechutenství, zvracení, ale i chudokrevnost a deprese, měli byste si promluvit se svým dietologem nebo lékařem. Trápí vás spíš to, že je váš jídelníček fádní?

Svačinka, která hýčká všechny smysly

V případě, že při výběru těch správných, bezpečných a chutných dobrot tápete, vsaďte na osvědčené výrobce. Jedním z nich je společnost Nairns, která na trh dodává skvělé sušenky, které jsou vyrobené z celozrnného nekontaminovaného ovsa a mají příchuť bohaté čokolády a kokosu. Rozhodně je ocení i lidé bez alergie na lepek. Tyto skotské sušenky neobsahují žádná barviva a aromata. Jsou vhodné pro celiaky i vegetariány, patří ke skvělým zdrojům vlákniny a jsou balené v jednotlivých balíčcích po čtyřech sušenkách. A tři z vás je ochutnají na vlastní mlsný jazýček!

Zasoutěžte si o jeden ze tří výherních balíčků! Každý z nich obsahuje 2× Nairns Ovesné sušenky bez lepku s čokoládou 160 g a 2× Nairns Ovesné sušenky s čokoládou a kokosem bez lepku 160 g.

Sušenky koupíte: Albert, Kaufland, Tesco HM, lekarna.czrohlik.czgrizly.cz.

Cena balíčku: 320 Kč

Nápověda k soutěžní otázce zde.

Zapojte se do soutěže a vyhrajte jeden ze 3 balíčků sušenek Nairns!

Soutěž probíhá od 16.5. do 26.5.2022.

Vyhrává každá 45. správná odpověď.

Pravidla soutěže najdete zde

Soutěž již byla ukončena

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Pohár vaší trpělivosti právě přetekl, stejně tak jako vaše ochota se přetvařovat. Přestanete proto hrát divadlo a na rovinu všem řeknete, co si skutečně myslíte. Mnohým to nebude příjemné, připravte se proto na všemožné reakce. Vám se ale dost ulev&... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

10 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:30
16 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:28
8 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:23

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat