REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Angličtina pro nejmenší hrou s Kids&Us

20.09.2017 | Testování

Jak to vypadá, když se ti nejmenší zástupci naší redakce vydají na svou první lekci angličtiny? O tom jsme se společně s nimi mohli na vlastní kůži přesvědčit na jazykovém kurzu Kids&Us!


Celkové hodnocení: 96%

Hodnocení: 39 testerek

Doporučeno: 72x


Ve škole Kids&Us se děti naučí anglicky podobně, jako se učí svůj mateřský jazyk. To je důvod, proč lekce angličtiny začínají už od prvního roku a následují stanovený postup získávání jazykových znalostí pro jakýkoli jazyk - naslouchání, porozumění, mluvení, čtení a psaní. Tímto způsobem děti maximálně využijí svůj vrozený potenciál, který mají v prvních letech života, aby položily základy k tomu naučit se plynně cizí jazyk, což pro ně bude v budoucnosti nedocenitelné.

A jak taková lekce angličtiny vypadá v praxi?

Učení musí být zábava


Naše obchodnice Denisa a malí testující - čtyřletá Valinka s prvňákem Matýskem.

Do kurzu angličtiny, který probíhal formou lekce zábavného vaření pro nejmenší, jsme vyslali šestiletého Matýska a jeho čtyřletou sestřičku Valinku, společně se stejně starým Tobískem, jemuž sekundovala dvouletá sestřička Valentinka.

Ani jedno z dětí do té doby nemělo s angličtinou žádné zkušenosti, ale to rozhodně nebylo na překážku!

Ve škole Kids&Us děti a jejich maminky přivítaly usměvavé lektorky. S češtinou se tu příliš nezdržují, ostatně jedna z učitelek je rodilá mluvčí, a tak si naši žáčci mohli rovnou poslechnout, jak pěkně angličtina zní. Po krátkém vstupním pohovoru začala samotná lekce. V hlavní roli bylo zábavné vaření pro děti!


Dvouletá Valentinka a její šestiletý bráška Tobísek společně s maminkou Denisou.

„Jsme zvyklí na to, že děti potřebují, aby vše bylo ohromně zábavné. Pokud není, děti ztratí zájem. Přístupy jako trpělivost a vytrvalost jsou pomalu zastaralé a ruku v ruce s tím jde nedostatek dlouhodobých cílů. Krátkodobá radost vyprchá stejně rychle, jako se objevila. Nikdy nebyl kladen takový důraz na motivaci žáků a podporu rovných příležitostí jako právě nyní. Osobně si myslím, že problém leží v lidech, kteří předávají své postoje dětem,“ uvádí Natàlia Perarnau, zakladatelka a autorka metody Kids&Us.

Jak uvařit banana sushi?


Výraz opravdového soustředění aneb Když se vaří banana sushi.

Jaké gurmánské zážitky byly vlastně pro naše malé testery a testerky připraveny? Mohli si vyzkoušet výrobu banánového sushi, a to hned na dva způsoby - jednou balili banán s nutelou do palačinky, podruhé pak do toastového chleba.

„Výběr jídla jsem musela ocenit, protože to jsou přesně ty dobroty, které milují snad všechny děti,“ říká maminka Tobíska a Valentinky, naše redakční pravá (a levá) ruka Denisa. „Tobík si přece jen věděl s vařením víc rady než Valentinka, která ze všeho nejdřív začala hlavní surovinu ochutnávat, takže jí pak už nezbylo moc banánu na balení. Ale rozhodně oceňuji, že to nikdo příliš neřešil. Prostě žádné drama. Když si chce dítě pochutnat ještě na surovinách, lektorky rozhodně nikoho neomezují. Nejen proto výuka probíhá v naprosté pohodě,“ usmívá se Denisa.


Banány, palačinky, čokoláda. A k tomu spousta úsměvů, písniček a zábavy. I tak může vypadat výuka angličtiny!

Ostatně usměvavé lektorky chválila také druhá maminka, jejíž děti se redakčního testování v Kids&Us zúčastnily, naše obchodnice Denisa (ano, také Denisa). „Moc se mi líbil přístup obou paní učitelek. Neztrácejí úsměv na rtech, s dětmi mají nekonečnou trpělivost, jsou laskavé. Po chvíli děti přestanou vnímat, že na ně někdo vlastně mluví a zpívá jim v cizím jazyce. Toho jsem se trochu bála hlavně u Valinky, ale sama jsem byla překvapená, jak rychle si děti zvykly a jak skvěle se všechny bavily,“ říká maminka Matýska a Valinky.

Kromě surovin se děti v angličtině ještě naučily i některé barvy, a to díky barevným talířkům, které jim ve škole připravili. „Matýsek mě překvapil, protože si zapamatoval snad všechny barvy, které mu paní učitelky ukázaly. No a Valinka celý večer opakovala 'banana' a 'chocolate',“ směje se naše obchodnice, která dodává, že ji mile překvapilo, jak jednoduše lze děti nový jazyk učit.

Kids friendly. A hlavně s úsměvem!


Jedna z věčně usměvavých lektorek Kids&Us, rodilá mluvčí Lauren.

„Za sebe ještě musím pochválit prostředí školy Kids&Us. Všechno je úžasně barevné a hlavně opravdu přizpůsobené dětem. Bezpečnostní prvky, uzpůsobení velikosti nábytku či toalet... Možná to zní jako maličkosti, ale když máte doma dva malé neposedy, vážně je oceníte,“ vyzdvihuje redakční Denisa.

A jak se lekce angličtiny líbila samotným dětem? Vaření je zkrátka skvělým způsobem, jak je zatáhnout do výuky, aniž by měly pocit, že se dozvídají něco nového. Ani na chvilku se nenudily, buď zaujatě poslouchaly písničky či vyprávění lektorek, nebo se věnovaly kulinářským pokusům.

Prvňáčka Matýska nejvíc bavilo palačinkové sushi. A jaká slovíčka si z lekce odnesl? „Umím chocolate, banana, red, blue, yellow...“ popisoval nadšeně Matýsek, který je od září prvňáčkem.


I když je sympatická Veronika Češka, jiný jazyk než angličtinu tu neuslyšíte. A dětem to rozhodně nevadí!

Ostatně stejně starý Tobísek odcházel s podobně bohatou slovní zásobou. Vadilo mu, že na něj paní učitelky mluvily cizí řečí? „Vůbec ne,“ kroutí hlavou Tobík a dvouletá Valinka, kterou zaujaly dárečky, jež děti na konci lekce dostaly, přikyvuje.

„Myslím, že metoda, kterou používají v Kids&Us je skvělým způsobem, jak děti seznámit s cizím jazykem. Žádné násilné učení, prostě zábava a úsměvy. Vždycky jsem byla trochu skeptická k výuce jazyků u opravdu malých dětí, ale po lekci v Kids&Us věřím, že se s cizí řecí mohou bez potíží seznámit už roční děti, které se mohou kurzů také zúčastnit,“ uzavírá obchodnice Denisa.

Více informací najdete na www.kidsandus.czZdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat