REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak jsme s Cointreau Fizz oslavily polovinu prázdnin

08.08.2019 | Testování

Zatímco děti začátek srpna vítají pomalu v slzách, rodiče, kteří neustále řeší hlídání, tábory, příměstské tábory a další radosti, mají v podstatě důvod k oslavě. A nejinak je tomu i u nás v redakci. Letos jsme ostatně pojaly oslavu konce první poloviny prázdnin stylově – ve společnosti stylových drinků s likérem Cointreau Fizz.


Celkové hodnocení: 95%

Hodnocení: 37 testerek


Cointreau (čte se kuantró) je francouzský pomerančový likér, ze kterého vykouzlíte celou řadu úžasně lehkých koktejlů, jež přímo evokují léto. Ukrývá v sobě kombinaci sladkých i hořkých pomerančů a jeho chuť si zamilujete. Není divu, že si ho kdysi oblíbila i francouzská smetánka! Ostatně my se k ní v redakci rády připojily…

Francouzské osvěžení plné léta

Cointreau Fizz

Co potřebujete k přípravě osvěžujícího Cointreau Fizz?
* 4 cl Cointreau
* čerstvou šťávu z 1/2 limetky
* 8 cl sody
* led
* plátky limetky na ozdobu
Drink můžete ozdobit a ochutit jakýmkoli oblíbeným ovocem.

Do testování se tentokrát zapojily všechny redakční mámy, které tak nejen symbolicky oslavily, že celý ten kolotoč přemýšlení, kam umístit dítka, když je školka a škola zavřená, vstupuje konečně do své druhé poloviny. A jak se Cointreau osvědčil?

„Mám pro koktejly obecně slabost, takže tohle testování bylo něco pro mě. Překvapilo mě, že má Cointreau 40 procent alkoholu, protože v drinku vůbec nepůsobil nějak silně. Vzhledem k tomu, že v balení, které jsme do redakce dostaly, byla i malá brožurka s nápady na koktejly Cointreau Fizz, rozhodly jsme se postupně vyzkoušet všechny. Za sebe ale stejně musím dát nejvíc bodů klasickému Cointreau Fizz, tedy s limetkou. Neskutečně osvěžující záležitost!“ rozplývala se naše šéfredaktorka Petra.

Likér, jehož název pro nejednoho Čecha (o nás v redakci nemluvě) znamená takové menší logopedické cvičení, má neuvěřitelnou 170letou historii. V roce 1849 totiž založil Eduard Cointreau továrnu na výrobu destilátů ve francouzském městě Angers a pojmenoval ji – jak jinak – po sobě.

„Líbí se mi, že při výrobě Cointreau jsou používány tradiční metody destilace a hlavně stoprocentně přírodní suroviny. Myslím, že i to je důvod, proč tenhle likér chutná tak skvěle,“ chválila naše redaktorka Lenka, která nedala dopustit na Cointreau Fizz s malinami. „Jsou pro mě už odmalička symbolem léta, prázdnin, dětství na chalupě… A i když jsem byla docela skeptická, s pomerančovou chutí likéru chutnají v drinku prostě úžasně!“

Barmanem snadno a rychle

S Cointreau Fizz navíc nemusíte vymýšlet nic složitého a obíhat obchody v blízkém či dalekém okolí, abyste sehnaly všechny možné suroviny na přípravu koktejlu. „Stačí limetka, sodovka a pak už vlastně jakékoli ovoce, které máte rádi. No a samozřejmě Cointreau!“ usmívá se ambasadorka našeho testování Denisa. „U mě vyhrála varianta s pomerančem, na mixování mnoha různých příchutí zrovna nejsem, takže tahle jednoduchá a čistá chuť byla přesně pro mě. I když pokud by mi někdo nabídl verzi s jahodou a mátou, kterou vedle mě upíjela celý testovací večer Kristýnka, určitě bych nepohrdla,“ směje se.

Asi nejzvědavější jsme byly na Cointreau Fizz Tea, tedy s čajem. „To prostě do sklenice se základním receptem přihodíte sáček s černým čajem a jen napjatě čekáte, co se stane. A že se toho stane! Vykouzlíte asi největší překvapení celého testování. Úžasnou kombinaci chutí. Líbí se mi, že čaj pomerančové aroma nepřebije, ale krásně doplní. A navíc – takhle originální koktejl jen tak někdo nenamíchá, takže u přátel určitě zabodujete,“ doplňuje Petra.

„Nikdy jsem si na míchání koktejlů netroufla, přišlo mi, že člověk – pokud nemíchá kolu s rumem – musí mít pomalu barmanský kurz, pak ještě výbavu a spoustu exotických surovin… Ale Cointreau je pro mě takový malý zázrak, se kterým se v barmana snadno promění kdokoli. A dobrá zpráva – díky vyváženosti sladké a hořké chuti to vůbec není ‚pití pro ženský‘. Chutná i mužům, což ostatně dokazuje i můj manžel, na kterém jsem Cointreau otestovala hned o víkendu. Takže u nás v domácím baru už tenhle likér místo má,“ uzavírá za všechny spokojené testerky Kristýna.

Více informací a inspirace najdete na bottlesandstories.cz nebo následujícím videu:Zdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
14:03

Hardcore cvičení na bříško

Hardcore cvičení na bříško
21:47

Kardio a core cvičení

Kardio a core cvičení
13:40

Štíhlá a pevná stehna

Štíhlá a pevná stehna

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nebývalý projev důvěry vás v týdnu velmi potěší. Moc dobře si totiž uvědomujete, že důvěra není samozřejmá. Navíc jde o velice křehkou záležitost. Vy však umíte lidem naslouchat a podrazáctví je vám cizí. Díky tomu vám os... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

47 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
16 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
124 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat