Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak jsme s Cointreau Fizz oslavily polovinu prázdnin

Informace o testování

Už se vám nemusí stávat, že si koupíte něco, s čím nebudete spokojená!

REÁLNÉ ŽENY, REÁLNÉ ZKUŠENOSTI!

Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Za svá hodnocení navíc získáte extra body v našem věrnostním programu Moje body. Přidáte se i Vy?

Zjistěte více o testování

O testování

08.08.2019 | Testování

Zatímco děti začátek srpna vítají pomalu v slzách, rodiče, kteří neustále řeší hlídání, tábory, příměstské tábory a další radosti, mají v podstatě důvod k oslavě. A nejinak je tomu i u nás v redakci. Letos jsme ostatně pojaly oslavu konce první poloviny prázdnin stylově – ve společnosti stylových drinků s likérem Cointreau Fizz.

Cointreau (čte se kuantró) je francouzský pomerančový likér, ze kterého vykouzlíte celou řadu úžasně lehkých koktejlů, jež přímo evokují léto. Ukrývá v sobě kombinaci sladkých i hořkých pomerančů a jeho chuť si zamilujete. Není divu, že si ho kdysi oblíbila i francouzská smetánka! Ostatně my se k ní v redakci rády připojily…

Francouzské osvěžení plné léta

Cointreau Fizz

Co potřebujete k přípravě osvěžujícího Cointreau Fizz?
* 4 cl Cointreau
* čerstvou šťávu z 1/2 limetky
* 8 cl sody
* led
* plátky limetky na ozdobu
Drink můžete ozdobit a ochutit jakýmkoli oblíbeným ovocem.

Do testování se tentokrát zapojily všechny redakční mámy, které tak nejen symbolicky oslavily, že celý ten kolotoč přemýšlení, kam umístit dítka, když je školka a škola zavřená, vstupuje konečně do své druhé poloviny. A jak se Cointreau osvědčil?

„Mám pro koktejly obecně slabost, takže tohle testování bylo něco pro mě. Překvapilo mě, že má Cointreau 40 procent alkoholu, protože v drinku vůbec nepůsobil nějak silně. Vzhledem k tomu, že v balení, které jsme do redakce dostaly, byla i malá brožurka s nápady na koktejly Cointreau Fizz, rozhodly jsme se postupně vyzkoušet všechny. Za sebe ale stejně musím dát nejvíc bodů klasickému Cointreau Fizz, tedy s limetkou. Neskutečně osvěžující záležitost!“ rozplývala se naše šéfredaktorka Petra.

Likér, jehož název pro nejednoho Čecha (o nás v redakci nemluvě) znamená takové menší logopedické cvičení, má neuvěřitelnou 170letou historii. V roce 1849 totiž založil Eduard Cointreau továrnu na výrobu destilátů ve francouzském městě Angers a pojmenoval ji – jak jinak – po sobě.

„Líbí se mi, že při výrobě Cointreau jsou používány tradiční metody destilace a hlavně stoprocentně přírodní suroviny. Myslím, že i to je důvod, proč tenhle likér chutná tak skvěle,“ chválila naše redaktorka Lenka, která nedala dopustit na Cointreau Fizz s malinami. „Jsou pro mě už odmalička symbolem léta, prázdnin, dětství na chalupě… A i když jsem byla docela skeptická, s pomerančovou chutí likéru chutnají v drinku prostě úžasně!“

Barmanem snadno a rychle

S Cointreau Fizz navíc nemusíte vymýšlet nic složitého a obíhat obchody v blízkém či dalekém okolí, abyste sehnaly všechny možné suroviny na přípravu koktejlu. „Stačí limetka, sodovka a pak už vlastně jakékoli ovoce, které máte rádi. No a samozřejmě Cointreau!“ usmívá se ambasadorka našeho testování Denisa. „U mě vyhrála varianta s pomerančem, na mixování mnoha různých příchutí zrovna nejsem, takže tahle jednoduchá a čistá chuť byla přesně pro mě. I když pokud by mi někdo nabídl verzi s jahodou a mátou, kterou vedle mě upíjela celý testovací večer Kristýnka, určitě bych nepohrdla,“ směje se.

Asi nejzvědavější jsme byly na Cointreau Fizz Tea, tedy s čajem. „To prostě do sklenice se základním receptem přihodíte sáček s černým čajem a jen napjatě čekáte, co se stane. A že se toho stane! Vykouzlíte asi největší překvapení celého testování. Úžasnou kombinaci chutí. Líbí se mi, že čaj pomerančové aroma nepřebije, ale krásně doplní. A navíc – takhle originální koktejl jen tak někdo nenamíchá, takže u přátel určitě zabodujete,“ doplňuje Petra.

„Nikdy jsem si na míchání koktejlů netroufla, přišlo mi, že člověk – pokud nemíchá kolu s rumem – musí mít pomalu barmanský kurz, pak ještě výbavu a spoustu exotických surovin… Ale Cointreau je pro mě takový malý zázrak, se kterým se v barmana snadno promění kdokoli. A dobrá zpráva – díky vyváženosti sladké a hořké chuti to vůbec není ‚pití pro ženský‘. Chutná i mužům, což ostatně dokazuje i můj manžel, na kterém jsem Cointreau otestovala hned o víkendu. Takže u nás v domácím baru už tenhle likér místo má,“ uzavírá za všechny spokojené testerky Kristýna.

Více informací a inspirace najdete na bottlesandstories.cz nebo následujícím videu:

Celkové hodnocení: 95%
Hodnocení: 17 testerek

dnes 20:37

Klady:

Cointreau jsme vyzkoušely s kamarádkama na prázdninové oslavě a udělaly jsme si tradiční Cointreau Fizz, máme totiž rádi spritz a tohle je podobné dokonce nám to chutnalo více, tedy polovině :-P ale všem nám to chutnalo ale problém byl, že nám to rychle došlo ;-) a byla by potřeba další flaška a to jsme neměly, tak jsme musely otevřít něco jiného :-(

dnes 8:16

Klady:

Letní dobrota, která se skvěle hodí do koktejlů a domácích limonád.Ocenuji francouzkou kvalitu, možnost nepřeberného množství kombinací a ovocné složení.Určitě plánuji si opět koupit a vyzkoušet něco nového.

Zápory:

Nic

17.08.2019

Klady:

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak jsme s Cointreau Fizz oslavily polovinu prázdnin.Zaujala mě chut tohoto nápoje i možnosti receptů a koktejlů,které lze z něj vytvořit.I když alkohol moc nepiji tohle mě nalákalo.

14.08.2019

Klady:

Letní dobrota nejen pro nás, holky. Zářivá barva rozjasní letní večer a skvěla, osvěžující chuť osvěží. Možno podávat na mnoho různých, pokaždé chutných způsobů. Kvalitní složení prověřené mnoha lety výroby, francouzská kvalita a osvědčené složení. I pánové si pochutnají.

13.08.2019

Klady:

Ochutnala jsem u přátel a docela mi zachutnal. Jednoduchá příprava drinku z dostupných ingrediencí. Ochutnala jsem s limetkou a pomerančem, takže klasiku. Vím, že bych si ho dala s chutí příště zase..

Zápory:

cena

12.08.2019

Klady:

Měla jsem možnost ochutnat. A tento koktejl je úžasný! Od té doby ho připravuji přátelům na grilovačce. Určitě ho zařazuji mezi ty lepší letní drinky.Mohu doporučit. Cena je sice trošku vyšší, ale neodolám.

Zápory:

Chtělo by to větší láhev! :-D

12.08.2019

Klady:

Cointreau Fizz je můj oblíbený likér k přípravě nejrůznějších koktejlů. Kombinace chutí sladkých a hořkých pomerančů je prostě báječná. Nejraději mám asi Cointreau Fizz Tea. kombinace čajové chuti a chutí pomerančů mi přijde dokonalá.

11.08.2019

Klady:

Přesně to pravé na léto. A nejen k moři. I doma na terase chutná skvěle. A také nádherně vypadá a příjemně voní. Ovocné složky osvěží v parném dni a bublinky z minerálky či sody osvěžení umocní. Dá se pít na mnoho způsobů, záleží na chuti a fantazii jednotlivce. Fakt dobrota.

10.08.2019

Klady:

Toto je taková mňamka. Na léto paráda, nic neosvěží tak příjemně jako drink. Ať už s limetkou, citronem, pomerančem nebo i jiným ovocem. Dá se to dobře kombinovat. Určitě bych doporučila.Sladká tečka!!!

Zápory:

Žádné.

10.08.2019

Klady:

Lehký drink Cointreau Fizz, jedním slovem paráda, kdo ji pije, skepsi nepropadá. Drink Cointreau Fizz, to jsou pravé slasti, s ní by nebylo tolik lidí nad propastí, proto si každý z nás na ni čas najdi, nejdříve na skleničku s přáteli zajdi. Ozdobím si své drinky speciálním ledovými kostkami do zásobníku na kostky ledu, naliji vodu, přidej pár lístků máty, citronové trávy, led ve sklenici vypadá skvěle, navíc dodá zajímavou chuť.

Zápory:

nemá zápory

09.08.2019

Klady:

Tak siceje tento výrobek sladší a kvalitní a každý si ho v mém okolí hodně chválí, tak jsem neodolala a ochutnala jsem. Mě bohužel nijk nezaujal, ale zase není ani podprůměrný. Někdy bych zase ochutnala, ale jen málo

09.08.2019

Klady:

To je opravdu lehké pití s těžkým jménem 😁. Na léto paráda, nic neosvěží tak příjemně jako drink. Ať už s limetkou, citronem, pomerančem nebo i jiným ovocem. Dá se to dobře kombinovat. Určitě bych doporučila.

Zápory:

Cena je vyšší

09.08.2019

Klady:

výborné pití , pro milovníky ovoce je zde nádech pomeranče a ten je velmi osvěžující - super na letní míchané nápoje podle vlastní chuti nebo vyloženě existuje recept na pravý Cointreau Fizz , nám nevyhovuje , dochucujeme podle sebe

Zápory:

cena je dost vysoká

08.08.2019

Klady:

Alkohol piji jen vyjímečně a velmi málo. Mám ráda velice jemné koktejly a míchané nápoje jako je Piňa Coláda, Mojito či Cidery ,které osvěží a zpříjemní atmosféru. Musím se přiznat, že tato pro mě novinka je lahodná a osvěžující kombinace sladkých i hořkých pomerančů. Chuť podtrhnete společně s plátkem limetky s vychlazenou jemně perlivou sodou. Cointreau (čte se kuantró) tento francouzský pomerančový likér si jistě zamilujete a to nejen v létě.

08.08.2019

Klady:

Tak ze začátku jsme se bála nápoj ochutnat kvůli vysokému procentu alkoholu, protože moc nepiju. Ale když jsem ochutnala, tak jsem byla překvapená. Chuť je naprosto geniální. Vůbec nepálí v ústech a má dobrý konec.

08.08.2019

Klady:

Tento úžasný likér Cointaeau jsmi si s manželem koupili na oslavu narozenin.Je víborný.Má sladkou a jemně hořkou chuť.Manžel nám míchal koktejly,které doplnil linetkou.Bylo nás 6 a vypili jsme dvě láhve.Já normálně alkohol nepiji,ale toto mi moc chutnalo.

Zápory:

Žádné.

08.08.2019

Klady:

Lehký drink Cointreau Fitz je výborný nápoj, povzbudí, naladí ve společnosti. Doporučuji všem si dát skleničku večer po společné večeři, nebo si udělat mejdan a dát si jak dámy, tak i pánové se vždy doma toto pití hodí.

Zápory:

zatím žádné zápory

Další hodnocení

Ohodnoťte
tento výrobek i vy!

Nejčtenější články

Tip na večeři

Bramborový salát s olivami

12 hlasů
50min 371kJ 60 Kč

Recept na rychlou přípravu bramborového salátu.

Plněná rýže s hráškem

14 hlasů
60min 598kJ 85 Kč

Lehký oběd nejen pro děti.

Poradny

Z čeho se počítá PPM po dlouhodobé nemocenské?

Dobrý den,ve Vašem případě by se peněžitá pomoc v mateřství (PPM neboli mateřská) měla vypočítáva... Více

Jsem v PN, kdy se evidovat na úřadě práce?

Dobrý den,v době pracovní neschopnosti se nemůžete stát uchazečem o zaměstnání, tudíž se nemůžete... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více