REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Když vám dorazí Zásilka z Knihozemě

07.06.2018 | Testování

Ke knihám máme v redakci všechny velmi blízko. A tak se ke čtení snažíme vést i své potomky. Proto nás nadchlo, když jsme mohly na vlastní kůži otestovat projekt Knihozem, který si dal za cíl mimo jiné přiblížit svět knih dětem.


Celkové hodnocení: 95%

Hodnocení: 34 testerek

Doporučeno: 35x


Projekt Knihozem se snaží usnadnit rodičům, prarodičům a dětem výběr dětských knih. Ročně totiž v České republice vyjde téměř 2000 knih pro děti a orientovat se v nich není snadné. První Zásilka z Knihozemě dorazila do knihkupectví koncem května. A také doputovala k nám do redakce.

Projekt, který má smysl

„Musím říct, že mě myšlenka Knihozemě opravdu oslovila. Jsem přesvědčená, že vést děti ke čtení a lásce ke knihám bychom se měli snažit všichni. A když vám někdo představí opravdu kvalitní publikace nejrůznějších žánrů, ze kterých si určitě vyberete, je to skvělý nápad,“ myslí si naše šéfredaktorka a maminka dvou raubířů Petra.

Jedním z důležitých cílů Zásilky z Knihozemě je právě představit dětem současné zajímavé a kvalitní knihy a probudit v nich větší zájem o čtení jako takové. Mezi dvanácti vybranými knihami je od každého trochu – komiks, dobrodružství, encyklopedie, obrázkové knihy i beletrie.

Pravděpodobně největším lákadlem Zásilky z Knihozemě je kniha J. K. Rowlingové Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel – úchvatný průvodce bradavickými školními osnovami i dějinami kouzel s dosud nezveřejněnými materiály J. K. Rowlingové. Fanoušky Harryho Pottera jistě nadchne také první díl série Nikdyuš v brilantním překladu Vladimíra Medka. Děti, které mají rády pohádkové fantasy příběhy, si přijdou na své v knize velikána světové literatury Neila Gaimana Odd a mraziví obři. Nejděsivější sbírku podivuhodných tvorů odhalí Senzační sbírka zvířat doktora Proktora od Joa Nesbøho.

„Při výběru knih jsme kromě samotného textu hleděli na výtvarnou a grafickou stránku knih, protože ta do značné míry rozhoduje o prvotním zaujetí. Hledali jsme současné dětské knihy od známých i méně známých autorů, které s velkou jistotou zaujmou současné dětské čtenáře,“ říká obchodní a marketingový ředitel nakladatelského domu Albatros Media Josef Žák.

Zásilky z Knihozemě doputovaly také do 143 dětských domovů a dalších vybraných neziskových organizací. „I to je důvod, proč má projekt Knihozem smysl. Navíc může sloužit jako platforma vzájemné interakce a komunikace. A také jako důvěryhodná reference, která celý rok nabízí tipy na další zajímavé dětské knihy z různých nakladatelství, na akce spojené s dětskou literaturou či náměty na to, jak podporovat čtenářství u dětí,“ dodává Petra.

Když testují (nejen) malí čtenáři

Redakční testerky se vybíraly tentokrát snadno – podle věku a zálib dětí a s ohledem na knihy, které jsme pro ně měly připraveny. A jaké kousky nám z Knihozemě vlastně přistály?

Gerda, příběh velryby

Knihu z pera Adriána Macha o malé velrybě, která bloudí oceánem a potkává nové přátele, testovala ambasadorka testování na Bety Denisa se svou dcerou Valinkou. „Hned na začátku musím ocenit úžasné ilustrace v knize, Valinka je z nich úplně nadšená. Takže nejen čteme o Gerdě, která ztratila rodinu a nyní poznává svět, ale rozebíráme také všechny obrázky,“ popisuje Denisa.

„Musím říct, že i mně příběh velryby Gerdy dojímá a baví, takže se na čtení těším vlastně stejně jako Valinka. Některé knížky člověk čte jen proto, aby se dítě zabavilo, ale sám si je moc neužije. Ovšem příběh velryby se rozhodně bude líbit i dospělým,“ ujišťuje Denisa, podle které prý na jedno ucho velrybí putování poslouchá i Valinčin starší brácha Tobík.

Tajemství starého domu

„Jak jsem uviděla v zásilce z Knihozemě knihu, na jejíž obálce byli piráti a ještě dinosaurus, bylo jasno,“ říká kolegyně Petra, která knížku Ladislava Csurmy testovala společně se synem Josífkem.

„Takže teď doma každou volnou chvíli čteme o dobrodružstvích Zuzky, Kuby a Petra, kteří se vydali na cestu historií a snaží se odhalit tajemství a záhady. Taková kniha je přesně Josífkova krevní skupina,“ pochvaluje si Petra.

Kostík hledá přátele

Především pro malé posluchače je určená knížka od Pawla Pawlaka o přátelství kostřičky Kostíka a malé Rozárky. Na otestování si ji z redakce odnesla redaktorka Kristýna pro dcerku Lucinku.

„Nejdřív jsem se trochu bála, že bude příběh smutný, protože kostřička na obálce nevypadá zrovna vesele. Ale celý příběh je tak milý a krásný! Vůbec není děsivý, jak by se s ohledem na téma knížky mohlo zdát. Co na tom, že se v příběhu prolínají světy živých i mrtvých – oba jsou vlastně stejně zajímavé,“ vypráví Kristýna.

„Myslím, že Lucinka se do Kostíka tak trochu zamilovala, dokonce ho zkoušela i nakreslit. A nebudu lhát, už máme doma i první plastovou kostřičku, která se hrdě vyjímá mezi panenkami a plyšáky,“ směje se naše redakční testerka.

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora

Novinku od světoznámého autora Joa Nesbøho si zabrala naše šéfredaktorka Petra a její dvojčata Jáša a Honzík. „Upřímně řečeno jsem vůbec netušila, že Jo Nesbø napsal nějakou knihu pro děti. Já jsem přečetla téměř všechny detektivky, které tu od něho už vyšly, a vůbec by mě nenapadlo, že autor takových příběhů se zaměřil i na dětskou literaturu,“ říká Petra.

Nicméně jak postupně během čtení se syny zjišťuje, Senzační sbírka není tak docela typickou pohádkou. „Nerada bych prozradila, o čem kniha je nebo jak skončí, abych nezkazila ostatním čtenářům překvapení, ale můžu s naprosto čistým svědomím říct, že kluci jsou naprosto nadšení. Po dlouhé době máme knihu, která je opravdu baví a kterou čteme opravdu každý den. Ne že by neuměli číst sami, ale tím, že jsou dva, nechala jsem knihu jako společné večerní čtení – aby se nedohadovali, kdo bude kdy číst, a aby se nepředháněli. Takže nakonec díky Knihozemi máme úžasný večerní rituál, kdy oba kluci rádi vymění dokonce i za televizi,“ popisuje s úsměvem Petra.

Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel

O tom, že Zásilka z Knihozemě udělá radost nejen dětem, ale i dospělým, jsme se přesvědčily na vlastní oči v okamžiku, kdy v ní Zorka z redakce objevila novinku od J. K. Rowlingové. Jako fanynka Harryho Pottera, jehož příběhy hltala na škole, nedala šanci žádnému z našich „redakčních dětí“ a Cestu dějinami čar a kouzel si zabrala pro sebe.

„Všichni vědí, že jak přijde na Harryho Pottera, zapomínám na dospělost a užívám si ten pocit, který jsem měla, když jsem četla kouzelnické příběhy v metru cestou do školy. Tohle pochopily naštěstí i všechny kolegyně, takže jsem mohla testovat i jako bezdětná,“ směje se Zorka.

Splnila kniha její očekávání? „To je přece jasné, žádný fanoušek nemůže být zklamaný. Ostatně jsou v ní i některé dosud nezveřejněné materiály od J. K. Rowlingové, což musí potěšit všechny nadšence jako já,“ uzavírá.Zdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Dávejte v práci pozor na kolegy, kteří se vás budou snažit přesvědčit, že jim jde jen a jen o vaše dobro a jednají ve vašem zájmu. Tento týden totiž zjistíte, že tomu tak vždy nebylo... A budete se muset vyrovnat s následky, které vám pracovní prostředí ani výkony právě nezpříjemní. Naštěstí máte kolem sebe i lidi, kteří vás v pravou chvíli d... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

87 Příspěvků
Poslední příspěvek 5.3.
54 Příspěvků
Poslední příspěvek 4.3.
31 Příspěvků
Poslední příspěvek 4.3.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat