Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Když vám kávu vaří osobní barista

Informace o testování

Už se vám nemusí stávat, že si koupíte něco, s čím nebudete spokojená!

REÁLNÉ ŽENY, REÁLNÉ ZKUŠENOSTI!

Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Za svá hodnocení navíc získáte extra body v našem věrnostním programu Moje body. Přidáte se i Vy?

Zjistěte více o testování

O testování

5. 10. 2017 | Testování

V naší redakci se najde hned několik milovníků kávy, kteří více či méně skrytě ohrnují nos nad "rozpustným ze sámošky", a tak není divu, že možnost otestovat pákové espresso Catler ES 8011 SE vzbudila opravdové nadšení. Jak přístroj obstál v naší náročné společnosti?

Stále více lidí odhaluje kouzlo a především neopakovatelnou chuť opravdu kvalitní kávy. A tak není divu, že stoupá poptávka po přístrojích, jež zajistí i v domácích podmínkách šálek lahodného nápoje, který se svou chutí i kvalitou vyrovná kávě připravené profesionálními baristy.

Co jsme testovali

Pákové espresso Catler ES 8011 SE představuje přesně ten pravý přístroj, který potěší každého milovníka kvalitní kávy, který ovšem nemá čas či možnost vysedávat každý den po kavárnách. Pár takových se najde i u nás v redakci, a tak je jasné, že jen co se tento pomocník usadil u nás v kanceláři, byl v jednom kole.

Testovaly jsme tentokrát všechny. Vyznavačky kvalitní kávy i ty z nás, jež se běžně spokojí s hrnkem té rozpustné, kterou si ke zděšení okolí ředí hektolitrem vody a zasypávají horou sójového mléka. A jak se Catler ES 8011 SE osvědčil v plném provozu?

Přístroj disponuje originálním systémem nízkotlakého předspaření a konstantní teploty vody během extrakce. Co tahle složitě vypadající věta skrývá? Během tohoto předvaření se na kávu dostává voda pod tlakem přibližně 2 až 4 bary a díky tomu káva nabobtná. To také znamená, že se z ní lépe uvolňuje aroma a plná chuť. Pak teprve se na ni dostává horká voda při plném tlaku, takže extrakce nápoje je naprosto rovnoměrná.

Konstantní teplotu vody během tohoto procesu zajišťuje PID systém, jenž zvýší teplotu vody nejefektivnějším způsobem, aniž by překročil přednastavenou hodnotu ideální pro přípravu espressa. Voda pro extrakci tak bude mít vždy nastavenou teplotu, i když jste předtím např. napěňovali mléko nebo jen napouštěli horkou vodu. Je tedy jasné, že výsledný šálek uspokojí i nejnáročnějšího labužníka.

Nebudu zastírat, že už jsem ke všem domácím přístrojům na espresso dost skeptická, máme i několik špatných zkušeností. Párkrát jsme se s manželem nechali nachytat na sliby té nejdokonalejší kávy a pak jsme byli hodně zklamaní, říká naše šéfredaktorka Petra. Ale s tímhle Catlerem přišlo překvapení. Nejenže plní do poslední kapky to, co slibuje, ale espresso mi z něho opravdu chutná, rozplývala se naše nejnáročnější milovnice kávy.

Jako z jiného světa? Ale kdepak!

Část redakce s estetickým cítěním zase ocenila elegantní design pákového espressa Catler. Vždycky jsem si u každého takového přístroje představovala, jak by se asi vyjímal u nás na kuchyňské lince, která vážně není nijak prostorná, a většinou to nebyla úplně hezká představa. Na Catleru, který jsme testovali, se mi líbí jednoduché, ale elegantní linie. A i když platím za milovnici barev, vážně oceňuji, že je prostě a jednoduše stříbrný. Taková klasika, která se hodí prakticky do každé kuchyně. Vždyť on nepůsobil, jako by byl z jiného světa, ani v té naší chaotické kanceláři! Prostě mezi nás dokonale zapadl, směje se Zorka.

Ovšem to nejdůležitější je samozřejmě příprava samotné kávy. Jak tedy Catler ES 8011 SE obstál v této zkoušce? Trochu jsem se bála, že k obsluze espressa budu potřebovat technické vzdělání, ale naštěstí tomu tak není. Ovládání je intuitivní, jako by vás přístroj sám naváděl, jak dosáhnout té nejlepší kávy. Výhodou je, že můžete připravovat dva šálky zároveň, takže se alespoň u nás v kanceláři netvořila před kávovarem fronta. A upřímně řečeno, je vždycky trochu otrava, pokud musí například doma jeden z partnerů čekat, až na něj přijde řada, zatímco ten druhý už si užívá svůj plný šálek. Pití kávy je přece i společenská událost, podotýká naše redaktorka Nela.

Maličkosti, které se nevyplatí podceňovat

Snadné ovládání se zalíbilo i ostatním. „Kvalita často stojí i na zdánlivých maličkostech. V tomto případě musím ocenit například pomůcku pro zarovnání kávy Razor, která přesně upraví dávku mleté kávy. Šikovný je nejen pro úplné začátečníky také průvodce tlaku, který spolehlivě napoví, jaký zvolit ideální tlak pro extrahovanou kávu. Funkce suché kávy zajistí snadné vyjmutí kávové sedliny z filtru s minimálním obsahem vody, takže nehrozí, že cestou ke koši budete za sebou zanechávat mokrou cestičku. Otočná parní tryska zajistí účinnější pěnění mléka, espresso vás samo upozorní, že je čas na čištění, zkrátka tento přístroj je domyšlen do každého detailu, pochvaluje si Petra, která se lahodné a silné chuti kávy z testovaného přístroje nemohla nabažit.

Catler ES 8011 SE zkrátka musí uspokojit každého, kdo se řadí mezi milovníky kávy. U nás obstál v poměrně těžké zkoušce několika velmi mlsných jazýčků. Našli jsme na něm vůbec nějakou vadu na kráse? Snad jen to, že kvůli dobré kávě teď musíme do práce. Ale ani to není žádný zápor. Aspoň se do kanceláře o to víc těšíme, usmívá se Nela.

Catler ES 8011 SE v kostce

Pákové espresso pro přípravu espressa, cappuccina, latté a dalších druhů kávy

 • Tepelný systém Thermocoil
 • Elektronický systém kontroly teploty zajišťuje stálou teplotu během extrakce kávy
 • Nastavení teploty vody (+/- 2 °C)
 • Systém nízko-tlakového předspaření
 • Automatické i ruční nastavení množství extrahované kávy
 • Ukazatel tlaku při extrakci kávy
 • Vyjímatelný tamper pro upěchování mleté kávy
 • Extra vysoký prostor pro přípravu long coffee (velké kávy)
 • Samostatný vývod horké vody
 • 360° otáčivá tryska na páru
 • 1,8l vyjímatelný zásobník na vodu s filtračním systémem
 • Plocha na nahřívání šálků
 • Prostor pro skladování přívodní kabelu
 • Zásuvka na ukládání příslušenství
 • Vyjímatelná odkapávací miska

Cena: 15 790 Kč

Více informací najdete na catler.cz

Chcete vidět, jak kávu připravuje jedna z nejlepších českých baristek Petra Veselá? Podívejte se na následující videa!

Celkové hodnocení: 97%
Hodnocení: 22 testerek
Doporučeno: 22x

16. 11. 2017

Klady:

Bez kávy si nedovedu představit svůj den. Vždy byl můj sen mít doma takový luxusní přístroj, který mi udělá kávu jak od experta. Super také že ovládání je velmi jednoduché. Budu psát letos Ježíškovi :-)

Zápory:

trochu dražší

Doporučení: 22

16. 11. 2017

Klady:

Pákové espresso Catler ES 8011 SE je perfektní přístroj, protože dělá vynikající presso a je velmi pěkný napohled. Líbí se mi jeho jednoduchá obsluha, snadné čištění a perfektně zpracovaný manuál. Za mě určitě doporučuji

7. 11. 2017

Klady:

Mělajsem možnost vyzkoušet Pákové espresso Catler ES 8011 SE a káva byla opravdu lahodná ,silná. Také mám doma podobný pákový kávovar a jiný bych už nechtěla. Skvělě pomele kávové zrna a kávu má skvělou.

31. 10. 2017

Klady:

Po ránu, vlastně i během dne, není nad pořádnou kávu. Před časem jsem opustila kávy instantní, protože chuti a vůní čerstvě namleté kávy se žádná instantní nevyrovná! Pákové espresso Catler ES 8011 SE je parádním společníkem nejen pro každé ráno!

28. 10. 2017

Klady:

Když kávu vaří osobní barista, je to nejlepší. Doma jinak dobré espresso neuděláte, pokud k němu nebudete mít ten správný přístroj jako je třeba Catler. Malá silná káva po ránu je ten nejlepší životabudič....z Catleru! Ať nemusíte do kavárny....

28. 10. 2017

Klady:

Bez dobré kávy si neumím představit žádný svůj den a z tohoto moderního kávovaru dobrá káva skutečně je. Vlastní ho malé bistro kousek za rohem a káva z něj voní až před dům. Velmi elegantně vypadá a do hrnku z něj proudí skutečně dobrá, horká, silná a voňavá káva.

26. 10. 2017

Klady:

Já kávu miluju a proto jsem velmi ráda když mohu ochutnat opravdu kvalitní a dobré kafe.Měla jsem možnost z tohoto pákového espressa kávu ochutnat a byla velice dobrá,jemná,velice aromatická,takže za mě tento espresovac je opravdu suprový

25. 10. 2017

Klady:

Kávu jsem nikdy nijak moc nepila,teď si občas dám ráno rozpustnou s mlékem,mám ráda když se mléko našlehá a posypeme skořicí .takhle mi to vždy dělá můj táta když dojedeme na návštěvu 😁. V restauraci mám nejraději latté nebo ledovou kávu

19. 10. 2017

Klady:

Pákové espresso Catler ES 8011 SE pro přípravu espressa, cappuccina, latté a dalších druhů kávy. Káva je výborná. Doporučuji všem, kdo kávě rozumí. Přístroj má velký 1,8 l vyjímatelný zásobník na vodu s filtračním systémem.

18. 10. 2017

Klady:

Dobrou kávu dokáži ocenit a dle hodnocení testerek je tato přímo skvělá. Důležitá je vůně, konzistence, barva a celkový dojem. Přístroj vypadá překrásně. Elegantně a futuristicky zároveň. Snadná příprava a přiměřená cena, to vše skutečně láká k jeho pořízení.

17. 10. 2017

Klady:

Espresso Catler bychom určitě doporučila. Výborný přístroj na výborné kafíčko, ať je black / white. Výborná káva není jen o výborném přístroji, ale hlavně o použití kvalitní kávy. Espresso Catler je jednička, jak v hodnocené kvalitě, tak i v přípravě kávy.

16. 10. 2017

Klady:

Pákové espresso Catler ES 8011 SE je naprosto dokonalý přístroj. Protože máme hodného pana vedoucího a jsme v práci samé hodné a výkonné pracovnice, máme možnost si na tomto skvělém přístroji si připravovat kávu v práci. Na první pohled mně zaujal velmi pěkný, elegantní a vkusný design. A káva připravená v tomto přístroji je prostě lahoda. Dřív jsem pila rozpustnou kávu....teď bych ji asi už nevypila....

14. 10. 2017

Klady:

Catler ES 8011 SE - Pákové espresso pro přípravu espressa, cappuccina, latté a dalších druhů kávy je opravdu vynikající přístroj a kávě z něj se nic nevyrovná, Pro opravdového labužníka kávy se vyplatí investovat do nákupu. Už samotná značka Catler má super hodnocení, tak není co řešit.

12. 10. 2017

Klady:

pákové espresso Catler ES 8011 je robustní přístroj, díky kterému si můžeme vychutnat perfektní kávu, Jsem odpůrcem kapslí, které zatěžují životní prostředí a navíc nechci kávu z plastu. Perfektní káva dělá den :)

10. 10. 2017

Klady:

Výborná káva z tohoto 😊😊 moc doporučuji,měla jsem u známých na oslavě a nemohla jsem si vynachválit 😊😋 každopádně kdyby mi to finance dovolily,hned bych koupila 😊😊...zatím se spokojíme s kávou z domova (klasika rozpustné).

Zápory:

Nenašla jsem jsem žádné negativa,teda cena není zrovna nízká,ale za kvalitu se platí 😊😊

10. 10. 2017

Klady:

Na kafíčko z tohoto zázraku (někdy i na dvě) chodívám ke kamarádce do kadeřnictví, kam si ho pořídila. Pokaždé provoní celé široké okolí. Je správně horké, správně silné, aromatické, té správné konzistence i barvy. Přístroj sám o sobě vypadá velmi elegantně. Ovládání je (prý) snadné. Pořizovací cena trochu vyšší, ale do kvality se vyplatí investovat.

9. 10. 2017

Klady:

kávovar vypadá moc hezky dizajnově určitě udělá tu nejlepší vonavou kávičku s lahodnou chutí.Nezabere moc místa.To by se to vařilo pro návštěvy jedna radost.Miluju tu vůni čerstvé kávy z kavovaru vždy provoní celý byt.

9. 10. 2017

Klady:

co nejvíce ocenuji,je to tak přístoj vypadá.elegantně,nezabírá moc místa.a káva je z něj luxusní..je horká,rychle připravená,a lahodná.v práci jsme s ním všichni moc spokojení,za sebe rozhodně doporučuji

9. 10. 2017

Klady:

Bohužel nemám tento úžasný přístroj doma, ale mám štěstí a mohu ho používat v zaměstnání, kde nám ho pořídili hlavně pro firemní klienty, ale i my zaměstnanci ho můžeme používat. Oceňuji snadnou obsluhu, ryhchlost s kterou je káva připravená, teplota kávy je akorát. Doporučuji

8. 10. 2017

Klady:

Tohoto krasavce nám pořídili loni do práce. Zejména pro klienty, ale i my, zaměstnanci si můžeme udělat tu úžasnou kávu. Přístroj velmi elegantně vypadá, na to, jak je sofistický, se snadno ovládá a všechny kávové produkty. které umí, umí opravdu skvěle. Káva je vynikající. Přesně akorát horká, voňavá, intenzivní. Skutečně jako od baristy v kavárně.

7. 10. 2017

Klady:

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Když vám kávu vaří osobní barista - článek mě zaujal a tento přístroj také i když moc kávu nepiji,ale tento přístroj působí hodně dobře a povedeně,takže možná začnu pít kávu častěji..

6. 10. 2017

Klady:

Podle vašeho testování jsem zjistila, že se jedná opravdu o velmi kvalitní přístroj na lahodnou kávu. Přístroj je dokonalý, má krásný design a mnoho technických dokonalých vlastností. Určitě bych ráda z takového přístroje kávu ochutnala. Mám doma pouze malý přístroj, ve kterém si dělám kávičku, která mě povzbudí, ale určitě se nevyrovná tomuto vašemu testovanému.

Zápory:

Žádné nebyly uvedeny.

Další hodnocení

Ohodnoťte
tento výrobek i vy!

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Interaktivní kamarád BeatBo, se kterým se vaše děti nebudou nudit

TESTOVÁNÍ: Interaktivní kamarád BeatBo, se kter...

Něco přes měsíc a jsou tu Vánoce, už máte nápady?

Něco přes měsíc a jsou tu Vánoce, už máte nápady?

Extra výkon pro snazší mytí oken

Extra výkon pro snazší mytí oken

Každý den jiná. Proměňte se v princeznu i dračici jen změnou účesu

Každý den jiná. Proměňte se v princeznu i drači...

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Vysáto i vytřeno v jediném kroku? To není sci-fi

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Vysáto i vytřeno v jediném ...

Popáleniny se hojí rychleji, když si je člověk přivodí přes den

Popáleniny se hojí rychleji, když si je člověk ...

Tip na oběd

Citronová kuřecí prsíčka s pepřem

27 hlasů
25min 474kJ 48 Kč

Určitě vyzkoušejte kuřecí prsíčka s citronovou omáčkou.

Smažené hráškové placičky

14 hlasů
45min 746kJ 60 Kč

Velmi jednoduchý recept na placičky z hrášku a mrkve.

Poradny

Musím při žádosti o dávky dokládat přítelovy příjmy?

Dobrý den, v případě přídavku na děti jsou společně posuzovanými osobami rodiče a nezletilé neza... Více

Bude se mi výše PPM počítat i z nemocenské?

Dobrý den, výše peněžité pomoci v mateřství (PPM neboli mateřské) se vždy vypočítává z platu dos... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Někoho spontánně oslovíte, což není zrovna váš styl. K onomu člověku vás však bude táhnout nepřekonatelná síla, která vás donutí jít nad rámec svého obvyklého chování. A stoprocentně toho nebudete litovat, neboť, j...

Více