REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Testujeme stylové pytlíky Wrapáčky, které prodlouží čerstvost pečiva

02.05.2023 | Testování

Způsobů, jak uchovávat pečivo, je celá řada. Který ho ale zachová skutečně čerstvé a v té nejlepší kondici i několik dní? Vyzkoušejte elegantní, stylový a funkční pytlík Wrapáček. Ušily ho zlaté české ručičky a překvapuje svým vzhledem i schopnostmi!


Celkové hodnocení: 97%

Hodnocení: 33 testerek


Křupavý chleba, co se rozplývá na jazyku. Anebo křehká bagetka, která voní až za roh. A co teprve takový měkoučký rohlík, jenž přímo volá po másle! Čerstvé pečivo je vždycky vynikající, bez ohledu na příležitost. Ale jak tu čerstvost zachovat? To je mnohdy oříšek.

Konec plýtvání jednou provždy

Někdo se pečivo snaží udržet v dobrém a použitelném stavu tím, že ho dá do chlebníku. Jiný zkouší lednici či mrazák. Někteří ho jednoduše nechají v igelitovém sáčku nebo zabalí do utěrky. Výsledek je však vždycky stejný. Už druhý den pečivo ztrácí na kvalitě, okorává a „gumovatí“.O třetím snad ani nemluvě! Den čtvrtý si ho dají skutečně jen ti nejodvážnější. Právě proto pečivo tvoří významnou část domácího potravinového odpadu i zbytečných rodinných investic. Doba je ale zlá, tak řekněme stop plýtvání! Parádní řešení přináší funkční pytlíky na pečivo, které jsou českým užitným vzorem firmy Wrap Up z Beskyd a šijí je šikovné švadlenky i chráněné dílny na Moravě.

Nová éra funkčního skladování

Funkční pytlík Wrapáček nemá jednu vrstvu, ale rovnou dvě. Uvnitř je pak všitá speciální textilie s nánosováním speciálně atestovaná pro styk s pečivem. Látka se chová jako membrána, propouští tedy vzduch, takže se skladovaný obsah nezapařuje jako v plastovém sáčku. Zároveň zpomaluje vysychání, proto pečivo vydrží déle čerstvé, lahodné, křupavé a k nakousnutí. Přesně těmito vlastnostmi se funkční Wrapáček liší od běžných bavlněných nebo lněných obalů, ve kterých pečivo sice také „dýchá“, avšak rychle okorává a tvrdne.

Kompromis, který šetří prostor, peníze i vaše nervy

Pytlík Wrapáček je tedy kompromisem mezi utěrkou a igelitovým sáčkem. A v kuchyni už pro něj nepotřebujete žádnou chlebovku ani prostor navíc. Je totiž úžasně skladný a naopak se stane hezkým doplňkem. Vnější pytlík je bavlněný a můžete si ho sami vybrat z mnoha vzorů, a to od tradičních puntíků, přes levandulové a cibulákové kvítí, až po moderní geometrické vzory nebo čistě režnou bavlnu. Ale Wrapáček nemusí zůstat jenom doma! Můžete ho spolu s pečivem vzít i na terasu ke grilování, na chalupu, nebo s vámi pojede na dovolenou, kde si na kvalitním českém chlebu pochutnáte několik dnů, v horku u moře i za deště pod stanem. Vyrazit s ním samozřejmě můžete i na nákupy, v pekařství si do něho koupíte pečivo bez plastového sáčku a budete úplně bezobalově eko, in a trendy.

Snadná údržba bez starosti

Další plus, které nadchne? Wrapáčci jsou na údržbu jednodušší než běžné pytlíky. Vnitřní textilie je hladká, dá se lehce vytřepat od drobků, utřít od mouky čistým hadříkem nebo ubrouskem a není důvod k praní. Pokud se zašpiní bavlněná část, můžou se prát v pračce bez aviváže, ale stačí i přemáchnout v ruce. Na rozdíl od voskovaných ubrousků nelepí a vydrží opravdu dlouho krásné a plně funkční. Jediná zásada? Pečivo se do Wrapáčků nesmí balit teplé, ale až po úplném vychladnutí. Co na Wrapáčky řeknou naše redakorky? Deset z nich je otestuje na vlastních potravinových zásobách a brzy se podělí o názory. Buďte i vy trendy, buďte Wrap!

Další informace naleznete na internetových stránkách www.wrapup.cz/wrap-up/.

22.01.2024

pytlíky na všechno hlavně na pečivo používáme ....

21.01.2024

Moc chutný chléb na každodenní použití vydrží dlouho čerstvý

10.10.2023

Skvěle! Škoda ze jsem neobjevila tyto pytliky dříve. Prodlouží cerstvost pečiva o par dni.

Žádné

21.08.2023

Krásné, vkusné sáčky, které prodlouží čerstvost pečiva. Kvalitní zpracování, pěkné vzory látky. Zdravotně nezávadné.

16.08.2023

pytlíčky jsou praktické a velmi snadno použitelné. pečivo v nich opravdu vydrží déle.

nic

16.08.2023

Wrapačky jsou vzhledově moc pěkné . Pečivo v nich vydrží měkký déle. Za mě super vec

Cena

12.08.2023

Superfunkční pytlíky na pečivo, byla jsem velmi mile překvapena, že takto fungují, pečivo domácí vydrželo čerstvé klidně i týden, ale většinou jsme chléb snědli dříve :)

Žádné

07.08.2023

Tyhle pytlíčky beru všude s sebou, naprostá bomba .

06.08.2023

Jsou velmi super pečivo v něm vydrží dlouho čerstvé

Nic

01.08.2023

Pytlíky Wrapačky používá babička ,nemůže si je vynachválit

31.05.2023

Skvělé na uchování déle čerstvého pečiva. Žádné plastové sáčky, když se ušpiní, jednoduše se vyperou.

Žádné

31.05.2023

Pytlíky jsou moc pěkné a hlavně praktické. Šetří se příroda a i naše peněženky :-)

18.05.2023

Za mě výborný nápad nejen že pečivo není hned druhý den tvrdé, ale šetří se i příroda

16.05.2023

Máme doma :-) za mě super pomocníci do každé domácnosti

15.05.2023

Wrapáček jsem chtěla vyzkoušet již dávno a musím přiznat, že nám udělal velkou radost a naprosto splnil účel. Chleba v něm zůstává krásně měkký a čerstvý. Od té doby, co ho používáme už nám žádné pečivo nezbývá a vše sníme do posledního krajíčku. Uchovávaní chleba a rohlíků v igelitovém sáčku nebylo ideální. Jsme rádi, že si nyní pochutnáme a ještě chráníme přírodu. Doporučuji Wrapáček všem a neměl by chybět v žádné domácnosti.

15.05.2023

Před časem jsem narazila na pytlíky Wrap Up, zaujalo mě, že jde o český výrobek. Proto bylo pro mě velké potěšení, tento produkt otestovat. Kvalita sáčku je neuvěřitelná. Hned jsem doporučila celé rodině i jako dárek. Testovala jsem Wrapáček 7 dní a chleba mi vydržel křupavý a vláčný mnohem déle. Pečivo neplesnivý, není gumové či navlhlé, což se mi stávalo u jiných balicích metod. Výrobek se snadno čistí mokrou houbičkou nebo praním v pračce. Podrobný návod je součástí balíčku. Myslím, že tento Wrap Up potěší každou hospodyňku. Mohu jen doporučit.

15.05.2023

Proč jsem tento sáček neměla doma dříve? :) Kupujeme kváskový chléb, který již v dnešní době není vůbec levný. Proto mě vždy mrzí, když poslední kousek musíme vyhodit, pokud druhou půlku včas nezamrazím. A nyní i ve dvou lidech v domácnosti vydrží ke konzumaci 4-5 dní celý bochník. Což mi přijde naprosto parádní. Navíc pytlíčky jsou krásně propracované s nádhernými vzory. Každý najde takový, který bude ideálně pasovat do barev kuchyně. Oceňuji nejen možnost vyprání, ale i žehlení. Vnitřní vrstva je snadno omyvatelná a rychle schne. Ráda doporučím všem, kdo chce snížit svou spotřebu jednorázových obalů a zároveň udržet své pečivo čerstvé a chutné.

15.05.2023

Dobré skladování chleba je pěkný oříšek. Vyzkoušela jsem již voskový ubrousek, který mě tolik nenadchl. Takže jsem ani u pytlíku neměla velké očekávání. Ale musím říct, že mě příjemně překvapil. Skladování má své zásady, ideální je tmavá spíž, kde chléb vydrží dobrý i několik dní. Chlebová struktura se opravdu mění mnohem pomaleji než tomu je u voskového ubrousku. Velikost L je ideální pro velký bochník a chléb mi ve Wrap upu vydržel dobrý až do posledního krajíce. Což bylo 5 dní. Praktické mi přijdou i tkaničky, díky kterým mohu pytlík pověsit i ve spíži na háček. Pohlídám si pouze, aby řezná strana byla směrem dolů. Oceňuji kvalitně provedenou práci "Made in Czech republic".

Vysoká pořizovací cena, ale má opravdu pěkné zpracování.

12.05.2023

Pytlík na pečivo od WrapUp mě opravdu překvapil! Zatím mám zkušenosti pouze s povoskovanými pytlíky na pečivo, pytlík od WrapUp je ale úplně jiný. Vnější část pytlíku je z bavlny a vnitřní vrstva je na první pohled tvořena z pogumovaného materiálu, který je ale dle přiloženého letáčku prodyšný a tvořený z polyuretanu, má také protiplísňovou odolnost a uchovává pečivo čerstvé. Byla jsem velmi mile překvapena, jelikož pytlík opravdu drží pečivo čerstvé a křupavé dlouhou dobu. Vyzkoušela jsem v něm skladovat kváskový chléb i toastový chléb najednou, jelikož velikost pytlíku L je opravdu objemná a vejde se do něj hromada pečiva. Oba chlebíky si po celou dobu testování udržely svou vláčnost, neobjevil se ani nejmenší náznak plísně, pouze kváskový chléb po pár dnech přestal být tak křupavý, což je ale dáno stářím pečiva ne funkcí pytlíku. Oproti voskovým pytlíkům vidím velkou výhodu v tom, že se vnitřek pytlíku na sebe nelepí a můžete je vyprat v pračce! To jsem zatím nezkoušela, ale už jen ta možnost mi udělala velkou radost! Celkově jsem z pytlíku nadšená a díky rozmanitosti potisků a velikostí si svůj Wrapáček vybere jistě každý! Už teď pokukuji po menším pytlíčku, který by byl vhodný třeba na sladké pečivo.

12.05.2023

Peču si domácí chléb už skoro 2 roky. Vyzkoušela jsem různé způsoby, jak ho uchovat, aby byl čerstvý co nejdéle. Nejprve jsem balila chléb do utěrky, sáčku, voskového pytlíku a nyní jsem nově měla možnost vyzkoušet Wrapáček. Wrap up je dvouvrstvý pytlík. Vnější strana je z pevné bavlny a vnitřní vrstva je z poloprodyšné membrány. Chléb se mi zajistil nejlepší čerstvost ze všech balících metod právě Wrapáček. 4 dny byl chléb jako opravdu chutný a čerstvý. Užívaní je velmi jednoduché. Pytlík se snadno čistí, vnitřní část je možné otřít či omýt vodou. Při ušpinění vnější části je možno Wrapáček vyprat v pračce. Design je moc pěkný. Testovala jsem velikost L, která je pro mou tříčlennou rodinu ideální, jelikož se do ní vejde každá velikost chleba.

Po vyprání je bavlněná část hodně pomuchlaná, je dobré ji přežehlit.

12.05.2023

Miluji ekologii a snažím se snižovat spotřebu jednorázových obalů a plastů. Proto je tento obal na pečivo skvělou alternativou k tradičním sáčkům a igelitkám. Po vybalení Wrap upu jsem si přímo s ním došla do místní pekárny pro čerstvý chléb, abych měla co testovat. :-). Pytlík je kvalitně provedený, hezky vzorovaný a především opravdu funkční. Praktické zavírání pomocí dvou tkaniček jsem využila i pro pověšení ve špajzce. Chléb druhý den je naprosto perfektní. Třetí i čtvrtý den nezgumovatí a je stále velmi chutný. Určitě mohu říci, že vydrží déle než v papírovém pytlíku, který klasicky dostávám v pekárně. Přijde mi fajn, že česká firma šije pytlíky ve více velikostech (dokonce i na bagety) v dané barvě. Ačkoliv do velikosti L+ se vejde i ten největší chléb. :-) Navíc je balení praktické i na cesty, což v létě naplno využiji.

Žít ekologicky vyjde většinou draho :-)

11.05.2023

Pečivo zůstane déle čerstvé. Na výběr plno variant a vzorů, které jsou velmi pěkné.

Někoho by mohla odradit vyšší cena, ale není to jednorázové zboží.

11.05.2023

Ako osoba postihnutá roznymi intoleranciami si musím piecť vlastné pečivo, obvykle bez kvasníc alebo kvásku. Už bez toho majú bezlepkové pečivá tendenciu rýchle vysychať. Dávno som chcela vyskúšať nejakú vychytávku na uskladnenie a som rada, že som mala možnosť odtestovať Wrapáček :). Hneď na začiatok ma prekvapila velmi príjemná a kvalitná látka, ktorá je poznať na prvý dotyk. Celkovo prevedenie posobí velmi kvalitne. Okrem iného je látka velmi pekná, presne podla mojho kuchynského vkusu :). Bála som sa, že vnútro bude zapáchať po gume ale bola som velmi milo prekvapená. Opať je vidieť velmi vybraný a kvalitný materiál. Pečivo mi naozaj vydržalo menej vlhké a dalo sa jesť aj po ďalšie dni 🙈. Je skvelé, že sa dá pytlíček podla potreby oprať a velkosťou je parádny aj na celý chleba, ktorý si možem v lete zobrať na piknik alebo grilovačku 😊. Určite doporučujem zaradiť do povinnej kuchynskej výbavy.

11.05.2023

V pečení chleba jsem úplný začátečník. Zatím jen pokukuji po správném postupu, takže jsem odkázaná na pečivo z obchodu. Zde si ale dávám pozor na kvalitu a nekoupím jen tak kdejaký chleba. Cena tomu vždy odpovídá a je tak škoda ho nechat ztvrdnout v igelitovém sáčku. Nejdříve jsem zkoušela chleba zabalit do voskových "sáčků". Zde mi ale vadila typická vůně vosku. A nyní mi spadl do klína sáček Wrapáček a teda wau!!! :) Jsem nadšená z designu a hlavně funkčnosti. Chleba doma nemáme nikdy déle jak 5 dní, ale i ten pátý den byl opravdu čerstvý, chutný, bez typického "starého" zápachu. Vnitřní membrána lze jednoduše vyčistit mokrým hadříkem, pokud je potřeba. Já zatím vždy membránu vysypala od drobků a dál používala. K praní jsem se ještě nedostala. Oceňuji praktickou šňůrku na zavázání, aby vzduch neměl šanci. :) Wrapáček mám na chalupě, kde se mi skvěle hodí do chalupářského designu. Všem doporučuji!!!

11.05.2023

Tento funkční pytlík na pečivo, jsem testovala s radostí. V balení naleznete stručné instrukce, jak pečivo v tomto sáčku skladovat. Vždy je důležité pečivo přikládat řeznou ranou k obalu a vyfouknout vzduch. Pokud tak uděláte, již další den nemáte okoralý první krajíc, který povětšinou nikdo nechtěl. :) Musím říct, že i třetí den byl chléb stále moc dobrý i když kůrka již tolik nekřupala. Sáček je pratelný, což vidím jako další velkou výhodu. Věřím, že by chléb v sáčku vydržel dobrý ještě několik dalších dní, ale to bychom nemohli být tak početná rodina. :) Velikost L+ je ideální pro velkou rodinu, i tak náš Wrapáček musíme často doplňovat. :)

Hlídat si, aby chléb nebyl na přímém slunci a pytlík se ve vnitř neorosil. To bude platit zejména pro letní měsíce.

10.05.2023

Můj problém je, že pečivo nikdy nestihnu sníst dokud je krásně čerstvé a tyto pytliky mi v tom strašně pomohly. Pečivo je mnohem déle čerstvé a pořad stejně chutné.

09.05.2023

Tyhle pytlíky mám už několik let a jsou bezkonkurenční. Na domácí pečivo i kupované. Parádně se osvědčil i na dovče. Pečivo v něm vydrží déle. Pytlík je skladný, funkční a hlavně se neroztrhá😉 Prostě paráda 👍

Dříve mi přišly hezčí, barevnější a veselejší motivy látek. Máme slunečnice, motýly, kytky a to se mi líbí víc. Teď jsou takové "univerzální"

04.05.2023

Tyto sáčky jsou velmi hezké napohled ale hlavně funkční, doporučuji.

Zadne

03.05.2023

Vysychání pečiva to zpomalí, nemusíte už pečivo dávat do igelitu.

03.05.2023

Dostala jsem jako dárek a musím říci, že opravdu funguje. Membrána všitá mezi dvě vrstvy látky zpomaluje vysychání a tvrdnutí pečiva. Pytlíky jsou pěkné, vkusné a životnost pečiva prodlouží zásadním způsobem.

-

02.05.2023

Skvělý nápad na něco, co je opravdu funkční a pomůže to v neplýtvání potravinami. Pryč s igelitovými sáčky :-)))

02.05.2023

Nikdy by mě nenapadlo, jak tak jednoduchá věc může pomoci. Doporučuji všem, kteří nad pořízením přemýšlí

02.05.2023

Vydrží cerstve a krupave, ekologicky produkt.

Nevím

Další hodnocení


Zdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Chyba

Pro propojení účtu nemáte vyplněny všechny potřebné údaje, doplňte je prosím v administraci profilu a proveďte propojení znovu.Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Chystá se velice zajímavý týden, bude obzvláště zábavný. Vesmír v tomto týdnu umožní vyšší stupeň nezávislosti, sebedůvěry a odvahy, které jsou základními vlastnostmi Beranů.Na pracovišti může být ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

6 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
158 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat