Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nevypadáš v tom tlustá. Mužské lži, které slýcháme každý den

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

5. 8. 2017 | Vztahy

Každý občas zalže. Někdy ve snaze někoho nezranit, jindy kvůli svému vlastnímu bezpečí a občas také pro udržení pohody v domácnosti a ve vztahu. Které drobné lži slýcháváme nejčastěji od svých milovaných partnerů?

Všechno je v pohodě

Tahle lež patří u mužů k nejčastějším. Oni totiž nejsou příliš zvyklí (na rozdíl od nás žen) se se svými problémy svěřovat. A navíc nechtějí „zatěžovat“ svou partnerku nějakými vlastními potížemi. To je ovšem velmi frustrující stav – jako žena vycítíte, že s vaším partnerem není něco v pořádku, ale on vás k sobě odmítá pustit. Co s tím? Buďte vytrvalá, ale nevyvíjejte na partnera příliš velký tlak. Dejte mu najevo, že jste člověk, který ho miluje a rád by s ním sdílel dobré i zlé.

Ne, nejsi v tom tlustá

Předně je třeba říct, že o tuhle lež si vysloveně říkáme. Otázka typu: „Nejsem v těch kalhotách moc tlustá?“ totiž představuje pro muže nebezpečnou past. Když totiž odpoví „ano“ (byť popravdě), urazíme se. A tak je „ne“ jediným možným východiskem, i když nezřídka představuje lež. Chcete-li opravdu slyšet pravdu, raději zkuste strategii, kdy dáte muži na výběr ze dvou outfitů a zeptáte se, který vám sluší podle jeho názoru víc. Bude po problému!

Ten tablet byl s 50% slevou

Upřímně, i my občas používáme drobné lži typu: „Ty lodičky byly ve výprodeji/Ty šaty už mám přece dlouho!“ To když se nám vážně nechce přiznat, že jsme prostě v obchodě nedokázaly odolat a koupily si další předražený kousek, který vlastně ani tak nepotřebujeme (i když to je sporné – samozřejmě, že devatery lodičky v pohodě unosíme a šaty se prostě hodí vždycky). Muži mají také své slabosti, za které utrácejí, aniž bychom z toho byly nějak nadšené. A tak občas zvolí stejnou strategii.

Musím jít nakoupit, nemáme tu a tu ingredienci

Také se vám stává, že máte plnou lednici a spižírnu nejrůznějších dobrot či surovin, ale váš milý trvá na tom, že mu zrovna chybí nějaké super exotické koření nebo že nemůže použít do jídla červenou papriku namísto žluté? Možná ve skutečnosti vůbec nepotřebuje další potravinu. Možná by chtěl být na chvilku sám. A cesta do obchodu se zdá jako nejlepší strategie, jak se vás kvůli tomu nedotknout.

Šli jsme po práci jen na jedno

Dorazil váš partner domů silněji upraven alkoholem, ale tvrdí vám, že měl jen jedno pivo? Pak se možná snaží vyhnout případnému konfliktu (ačkoli tak ho spíše přivolá – tahle lež je totiž víc než průhledná). Pokud se jedná o opravdu výjimečné situace, mávněte nad nimi rukou. Jestliže jsou ale častější a pravidelně se opakují, pak se může jednat o alkoholismus. Lhaní o množství zkonzumovaného alkoholu (případně popírání pití) je nebezpečná věc…

Samozřejmě, že tě má máma ráda

Muži jsou často nuceni postavit se buď na stanu své ženy, nebo své maminky. A to je pro ně situace, kterou prostě nesnášejí (upřímně, komu by se líbila). A tak dělají vše, co je v jejich silách, aby se jí vyhnuli a v příbuzenstvu vládl mír. Což často znamená uchylování se k malým lžím. I když jistě víte, že jste své tchyni do oka zrovna nepadla, rozhodně vám tuto domněnku nepotvrdí. Prostě váš milý bude dál tvrdit, jak jste nejoblíbenější snacha jeho maminky. A vlastně proč ne.

Technika účinné omluvy: Vědci vás ji naučí

Roštěnky se zeleninou

Roštěnky se zeleninou

5 hlasů
1h a 20min 416 kJ 170 Kč

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Vyzkoušejte s námi službu HoppyGo

TESTOVÁNÍ: Vyzkoušejte s námi službu HoppyGo

Kyselina hyaluronová – novodobá nezbytná součást kosmetické výbavy

Kyselina hyaluronová – novodobá nezbytná součás...

Ideální osvěžení na konci léta? Vyzkoušejte chmelený cider od Táty!

Ideální osvěžení na konci léta? Vyzkoušejte chm...

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak jsme krásnější díky collallocu

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak jsme krásnější díky col...

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Diář s osobností, který nebudete chtít dát z ruky

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Diář s osobností, který neb...

Ovoce místo nezdravých sladkostí. Jak ho zařadit do dětského jídelníčku

Ovoce místo nezdravých sladkostí. Jak ho zařadi...

Tip na oběd

Losos na bílém víně

12 hlasů
50min 878kJ 381 Kč

Recept na přípravu zdravého lososa je jednoduchý. poku...

Melounový salát s parmezánem

10 hlasů
25min 389kJ 65 Kč

Vrstvený salát s dokonalou rovnováhou chutí.

Poradny

Je nějak omezena práce na dohodu o pracovní činnosti?

Dobrý den, co se týče počtu hodin, práce na DPČ je omezena na maximálně 20 hodin týdně, výše výd... Více

Mohu při MD a RD pracovat pro zaměstnavatele na DPP?

Dobrý den, co se týče přivýdělku, záleží také na tom, zda jste opravdu stále ještě na mateřské d... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Nejste zrovna pověstní respektováním pravidel za každou cenu. Pokud se nějaké zcela vymyká vašemu přesvědčení, upravíte ho podle sebe. A i když vám to většinou prochází bez nějakých následků, tento týden by vám takový postup &sc...

Více