Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Oči, ruce nebo rty. Jeho tělo vám prozradí, že se mu líbíte

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

12. 8. 2017 | Vztahy

Zatímco jako malé dívky jsme oškubávaly babičkám či maminkám záhonky kvetoucích rostlin ve snaze otrhat okvětní lístky, abychom zjistily, zda nás má „ten kluk odvedle“ rád, nebo ne, jako dospělé už bychom se na květenu spoléhat neměly. Jak poznat, zda o nás má muž zájem?

Malé velké komplimenty

Je jasné, že když vám muž složí poklonu, existuje velká pravděpodobnost, že se mu líbíte. Ovšem co si budeme namlouvat, občas nejsou komplimenty zas až tak upřímné, jak se na první pohled zdá (jsou například skvělým prostředkem, jak si někoho naklonit k vlastnímu prospěchu). Proto je třeba všímat si, co na vás muž vlastně chválí. Pokud se nezmiňuje jen o vašem vzhledu, je to dobré znamení. Promyšlenější komplimenty jsou známkou toho, že se o vás muž opravdu zajímá.

Oko, do srdce okno

Ačkoli ono okřídlené rčení tvrdí, že oko je oknem do duše, můžete jej aplikovat také na srdce. Pokud se totiž muž dívá na ženu, jež ho přitahuje, rozšíří se mu instinktivně zorničky, dívá se široce otevřenýma očima a doslova ji „hltá pohledem“. Však se říká, že někdo z někoho nemůže spustit oči. A tady to platí doslova.

Nejen oči

Ovšem rozšířené zorničky nejsou jediným způsobem, jak se u mužů zájem projevuje. Velmi často při rozmluvě se ženou, jež se jim líbí, zvedají obočí nebo si častěji olizují rty. A když se usmívají, odhalují při tom přední zuby (úsměv není hraný, ale upřímný a radostný.

Mimochodem, víte, jak se říká, že někdo nad někým, kdo se mu líbí, slintá? Tak i toto rčení je založeno na pravdě. U mužů, kteří jsou v blízkosti objektu svého zájmu, dojde k vyšší produkci testosteronu, který ovlivňuje také produkci slin. Samozřejmě to neznamená, že by muži ukapávaly sliny, ale můžete si všimnout, že ve vaší blízkosti častěji polyká.

Jasná řeč těla

Všímejte si také, jaká gesta muž ve vaší přítomnosti používá, jak sedí či stojí. Pokud například sedí s roztaženýma nohama, není to výraz neslušnosti, ale znak, že se mu líbíte (signalizuje otevřenost a zájem). Dalším znakem mohou být nepřehlédnutelná gesta, výrazný postoj, zkrátka jako by se váš protějšek snažil co nejvíce zaujmout. Což je ostatně přesně to, o co mu jde. Zkrátka se snaží přilákat vaši pozornost za každou cenu.

Zkuste si také povšimnout, zda špičky jeho chodidel směřují při rozhovoru s vámi přímo k vám. I to je totiž dobré znamení. Ostatně muži, jimž se líbíte, k vám budou nejspíš natočeni celým svým tělem.

Skvělý posluchač

Že muži neumějí naslouchat? Ale kdeže! Pokud se svému protějšku opravdu líbíte, pak se z něho stane naprosto dokonalý posluchač, který vám bez váhání věnuje veškerou svou pozornost. Nejenže vás vyslechne, nebude vás přerušovat ani se nebude snažit ovládnout konverzaci, ale navíc bude skutečně poslouchat to, co mu sdělujete! Žádné „jedním uchem tam, druhým ven“. Kdepak!

Ty správné otázky

Ovšem nejen naslouchání je znakem zalíbení. Pokud vám muž během rozhovoru pokládá i osobnější otázky (tedy žádné banality v rámci společenské konverzace), je jasné, že se o vás chce dozvědět víc, než co o vás vědí všichni okolo. A co víc – podvědomě při takové „výslechu“ hledá společné pouto, zkrátka něco, co vás spojuje a na čem by mohl v budoucnu stavět.

Kdy se uvidíme příště?

A nakonec naprosto jasný indikátor toho, že jste svůj protějšek zaujala. Chce vás zase vidět! Těžko byste hledala lepší důkaz.

Výškový rozdíl mezi partnery pozitivně ovlivňuje manželství

Kuře s parmazánem

Kuře s parmazánem

6 hlasů
60min 518 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Zdravé pomocníky do kuchyně představuje Panasonic

Zdravé pomocníky do kuchyně představuje Panasonic

Když kojení miminku nestačí, aneb zavádíme první náhradní mléčnou výživu

Když kojení miminku nestačí, aneb zavádíme prvn...

TESTOVÁNÍ: Zmírněte projevy potravinových alergií

TESTOVÁNÍ: Zmírněte projevy potravinových alergií

Luxusní designové radiátory z Francie

Luxusní designové radiátory z Francie

Ušetřete nervy i energii při žehlení. Stačí vsadit na správného pomocníka

Ušetřete nervy i energii při žehlení. Stačí vsa...

Zavzpomínejte na léto díky lahodným smoothie. Zlepší náladu a doplní vitaminy

Zavzpomínejte na léto díky lahodným smoothie. Z...

Tip na oběd

Jehněčí s pomerančovou kůrou

10 hlasů
3h a 20min 527kJ 290 Kč

Na Velikonoce patřilo tradičně na stůl jehněčí maso.

Pikantní kuřecí stehna

3 hlasy
1h a 20min 532kJ 140 Kč

Pikantní kuřecí stehna podle indické kuchyně, se zázvorem...

Poradny

Mohu během RD nastoupit k jinému zaměstnavateli?

Dobrý den, Pavlíno, při pobírání rodičovského příspěvku si můžete přivydělávat bez omezení. Může... Více

Počítá se daňový bonus do přjmů na přídavky na děti?

Dobrý den, při žádosti o přídavky na děti se nově dokládá (bude dokládat) pouze čtvrtletní příje... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Naplní vás pocit nespravedlnosti. Ačkoliv děláte vše, co drahé polovičce na očích vidíte, stejně vám vyčítá maličkosti a vám to nepřijde zrovna dvakrát fér. Něžně ho na to upozorněte, svou chybu stydlivě uzná a své chyby se bude snažit naprav...

Více