Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Rutina neznamená konec vztahu. Jak ji ale poznat

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

3. 1. 2018 | Vztahy

Zatímco v prvních týdnech a měsících nového vztahu se vznášíme na oblaku zamilovanosti a svět nám připadá krásný, protože máme po boku nejúžasnějšího muže/nejúžasnější ženu, jen co tahle bublina pomine, je třeba začít na vztahu pořádně pracovat. I přesto se však po letech většina vztahů nevyhne jisté rutině.

A i když to pro spoustu lidí zní jako „rozsudek smrti“ nad samotným vztahem, vůbec to tak nemusí být. Většinou stačí začít se opět snažit, aby vztah dostal novou jiskru. Jenže to nejdřív musíte poznat, že jste do rutiny zabředli. Jaké varovné příznaky ji prozradí?

Už se ani netěšíte na společný čas

Pamatujete, jak vám vždycky říkali, že byste s partnerem/partnerkou měli i navzdory rušnému životu a kopě dětí trávit pěkně co nejvíc času jen spolu, abyste si připomínali, co pro sebe znamenáte a že nejste jen rodiče, ale stále i partneři a milenci? Tak to je samozřejmě pravda, ale po pár letech se může stát, že se takové chvíle z vašeho společného života prakticky vytratí. Ani ne kvůli času, ale protože se vám do nich prostě nechce… Vždycky se najde něco, co je „důležitější“, důvod, proč vlastně nemáte čas.

Neustále se porovnáváte

Na Facebooku či Instagramu sledujete fotky svých přátel, kteří přidávají fotografie, na nichž se s partnerem/partnerkou usmívají, zažívají dobrodružství, cestují, užívají si s rodinkou… A přemýšlíte, jak je možné, že oni mají tak harmonické životy, zatímco vy nic moc nepodnikáte, s partnerem/partnerkou se hádáte, neustále jste ve stresu a nestíháte. V podstatě si připadáte méněcenně, kdykoli si prohlížíte všechny ty rozesmáté tváře a fotkách. Jenže si musíte uvědomit, že lidé se nechlubí každodenními starostmi, a tak i ty nejharmoničtější páry se hádají a řeší problémy jako vy. A pokud si připadáte, že s partnerem/partnerkou nic nepodnikáte, máte řešení ve svých rukou…

Komunikujete už jen v textovkách

Přes den si s partnerem/partnerkou vyměníte několik textových zpráv o tom, co je třeba udělat nebo zařídit. Ale jak přijdete domů, stanou se z vás dvě mlčící osoby, jež si každá dělá to své. O nějakém rozhovoru s výjimkou pokynů apod. se nedá mluvit. A to je chyba. Pamatujete, jak jste kdysi byli schopní „prokecat“ hodiny? Ne že byste neměli dnes o čem mluvit, ale nějak vám to už nepřijde důležité. A to je chyba!

Milostný život je ucházející

Spousta lidí podceňuje ve vztahu sex – přitom je velmi důležitou součástí vašeho partnerského života! Pokud jej ale popisujete přívlastky „ucházející“, „celkem fajn“ nebo „prakticky neexistující“, není to dobré znamení. Evidentně se do rutiny dostal i váš milostný život. Fyzická blízkost přitom podporuje tu psychickou. Tak na to pamatujte. Okořenit sex se dá v každém věku. I po letech společného života!

Pomýšlíte na nevěru

Tedy ne na tu opravdovou, ale občas se přistihnete při myšlenkách na to, jaký by byl život, kdybyste po boku měli jiného muže/jinou ženu. Před lety by vás něco takového ani nenapadlo, ale najednou vaše představy zaměstnává soused, kolegyně nebo kamarád/kamarádka. Nebojte, vůbec to neznamená, že svého partnera/svou partnerku skutečně podvedete (nebo že jim chcete být nevěrní), ani to není znakem, že rozchod bude nejspíš jediné řešení. Jen je to varovný signál, že se řítíte do rutiny a je na čase začít na společném vztahu zase pracovat.

Co je dobré stihnout, než si řeknete své svatební ano

Zvěřinový guláš s houbami

Zvěřinový guláš s houbami

9 hlasů
1h a 40min 328 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Laserová epilace na Perfect Clinic

TESTOVÁNÍ: Laserová epilace na Perfect Clinic

TESTOVÁNÍ: Povolejte do kuchyně šikovného pomocníka Tefal Perfectmix

TESTOVÁNÍ: Povolejte do kuchyně šikovného pomoc...

TESTOVÁNÍ: Celokovová stolní sešívačka a děrovačka Leitz

TESTOVÁNÍ: Celokovová stolní sešívačka a děrova...

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Žehlení s parním generátorem Philips PerfectCare Elite Plus

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Žehlení s parním generátore...

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak vypadá svět bez stížností

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak vypadá svět bez stížností

TESTOVÁNÍ: 100% ovocná pyré Ovocňák pro děti

TESTOVÁNÍ: 100% ovocná pyré Ovocňák pro děti

Tip na oběd

Vepřové s okurkovou omáčkou

12 hlasů
55min 398kJ 92 Kč

Jemná omáčka se sterilovanými okurkami má lehce nakysl...

Houbový salát

10 hlasů
35min 256kJ 50 Kč

Máte rádi houby? Houbový salát vám bude chutnat.

Poradny

Syn chodí na soukromou školu, dostanu dávky na školné?

Dobrý den, žádná dávka, která by byla určena přímo na úhradu školného, bohužel neexistuje. Můžet... Více

Nejspíš přijdu o příspěvek na bydlení, jak postupovat?

Dobrý den, nárok na příspěvek na bydlení má vlastník či nájemce (podnájem nestačí) bytu/domu, ve... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozenci tohoto znamení budou tento týden „bojovat“ o své místo především na domácí frontě. Nebojte, nepůjde o žádné boje ve smyslu nepříjemných hádek a vypjatých situací. Jen budete muset svým nejbližším přip...

Více