Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Žárlivost je součástí každého vztahu. Důležité je naučit se držet ji na uzdě

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

13.04.2019 | Vztahy

Žárlivost je přirozená vlastnost člověka. Kdo tvrdí, že nežárlí, ten s největší pravděpodobností lže nebo není skutečně zamilovaný. Jde o určitý druh vyznání náklonnosti a lásky a do jisté míry to může být roztomilé. Dáváme tím druhému najevo, že nám není náš vztah lhostejný. Když se to ale přežene, může to být cesta do záhuby.

Koření vztahu

Žárlivost je naprosto přirozený jev, který ke zdravému vztahu jistě patří. V podstatě lze říci, že pokud se ve vztahu žárlivost vyskytuje, je mezi partnery všechno v pořádku. Mají o sebe zájem, dávají tím najevo, že jsou druhému oddáni a to samé očekávají od partnera. Pokud se podobné emoce drží na uzdě a k nepříjemným pocitům se přiznáte v klidu, je to naprosto v pořádku. Pokud partner vaše obavy respektuje, bude se vás snažit láskyplně ujistit, že jste pro něj jediná láska jeho života, což vede k upevnění vzájemného soužití.

Čeho je moc…

Dávejte si však pozor, aby se z nevinného rýpnutí nestal zvyk, nebo hůř, abyste v takových chvílích nezačali hystericky vyšilovat a tlačit partnera do kouta. Vztah, ve kterém se žárlivost vyskytuje až příliš často, je provázena křikem, výčitkami, podezíráním a ultimáty, nemůže dlouho vydržet, a pokud ano, dříve nebo později v něm budete oba nešťastní.

Známka nízkého sebevědomí

Přehnané projevy žárlivosti jsou spojovány s nízkým sebevědomím. V podstatě trestáme druhého za to, že nevěříme sami sobě a v důsledku toho ani partnerovi. V každém případě je třeba takovou situaci řešit, ale nikoli s partnerem, nýbrž s nestrannou osobou. Popište situace, ve kterých vás žárlivost přepadá, a nechte ho zhodnotit, zda je to podle něj v pořádku nebo se mu to zdá už příliš. To vám napoví, zda jsou vaše pocity oprávněné nebo přehnané. Pokud vás podobné emoce trápí častěji, než je obvyklé, není na škodu promluvit si o svých potížích s odborníkem.

Oporou vám může být také samotný partner, kterého ujistíte, že jste si vědomi přehnaných reakcí na obyčejné situace a snažíte se je řešit. Pokud o svých problémech budete mluvit a nebudete je na druhého křičet, může se vše v dobré obrátit.

Nežárlí? Špatně!

To, že vás partner nehubuje, když se otočíte za někým jiným, nemusí znamenat, že nežárlí. Nejspíš si uvědomuje, že jsou jeho pocity neopodstatněné a nehodlá tím partnera zatěžovat. Pokud však zůstává bez emocí, i když jdete na večeři s kamarádem a vrátíte se domů až nad ránem, zjevně není něco úplně v pořádku.

Strach z nového vás již nebude brzdit

Plněné krůtí maso

Plněné krůtí maso

7 hlasů
2h a 20min 1147 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hovězí guláš

14 hlasů
2h a 20min 374kJ 200 Kč

Správný guláš se neobejde bez většího množství cibule.

Salát z barevných rajčat

2 hlasy
30min 469kJ 80 Kč

Svěží letní salát.

Poradny

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více