Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak se hádat a usmířit s partnerem: Začněte u plného žaludku

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

13. 5. 2019 | Vztahy

Hádáte se s partnerem – a často bez výsledku? Jak je možné, že z maličkostí se vyvine velká hádka? Problém v komunikaci je někdy zásadní. Roli přitom vždy hraje vhodné načasování. A co s tím vším má společného prázdný žaludek?

Pro partnerskou debatu je důležité vybrat si správný čas a místo. Myslete i na ostatní členy rodiny, zvlášť děti. Zvolte dobu, kdy budete mít oba dost časového prostoru a dokonce i plný žaludek. Hlad nebo jiný diskomfort partnerským rozmluvám rozhodně nepřispívá! A jaká další pravidla byste měli ctít?

Naslouchání bez násilí

Správné jednání v duchu úcty vám zajistí naslouchání. Nepřerušujte partnera v komunikaci, a jestliže předloží pádný důvod, akceptujte ho, uznejte svou chybu. Nepoužívejte násilí. Partnera nikdy fyzicky neohrožujte, a to platí i o házení předmětů. Pokud vás partner fyzicky napadá, zvažte, zda vztah neukončit.

Statistiky odhalují, že pokud se v domácnosti vyskytuje hrubá síla, bude se tak dít opakovaně. Obecně vždy myslete na to, že v podstatě nezáleží na tom, co řeknete, ale jakým způsobem. Nenechte se vyvést z míry, a jestliže se dostáváte do varu, vzdalte se na bezpečnou vzdálenost a pokuste se uklidnit. Stojíte-li tváří v tvář a podmínky pro hádku jsou ideální, dívejte se směrem kupředu!

Pohled do budoucna a uznání

Soustřeďte se na budoucnost, nikoli minulost. Ta totiž vyvolává osobní urážky, rozpaky, frustraci či strach, kdežto zájem o budoucnost přináší řešení problémů. Na situaci se dívejte i očima partnera, představte si problém z druhé strany. Uznejte partnerovy dobré stránky, respektujte ho. „Vím, že celý den tvrdě pracuješ a jsi z toho velmi unavený, ale vadí mi, když mi to každý den připomínáš.“ Také dávejte velký pozor na to, co je skutečným předmětem diskuse.

Když hádka vznikne kvůli maličkosti, popřemýšlejte, zda ona drobnost nepoukazuje na závažnou skutečnost. Může zrcadlit, že nejste dostatečně respektováni, nebo že cítíte z partnera snahu vás ovládat. Všechno jste si v dobrém vyříkali? Perfektní, můžete se posunout o krok dál.

Smíření

Uvědomte si, že váš vztah je důležitější než nějaká nepodstatná maličkost, jako jsou například pohozené ponožky nebo nevyždímaný hadr ve dřezu. Buďte chápaví a odpouštějte. Nikdo není dokonalý, tudíž nevyžadujte stoprocentní fungování ani u svého protějšku. Neotálejte s případnou omluvou, jedině tak váš partner ucítí, že vám na něm záleží. A na závěr buďte pozitivní, po vzájemné výměně názorů dbejte na to, aby z toho vzešlo něco dobrého. Vzájemnou dohodu pak ale musíte dodržet.

Zvládněte rozchod s grácií

Rýžové nudle s kokosovým mlékem

Rýžové nudle s kokosovým mlékem

19 hlasů
35min 510 kJ 68 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Telecí na žampiónech

14 hlasů
35min 429kJ 200 Kč

Jemné telecí maso s houbami jako minutka.

Vepřová panenka s fazolkami

0 hlasů
1h a 30min 730kJ 240 Kč

Toto jídlo je plné chuti. Šťavnatý kousek vepřové panenky...

Poradny

Jsem na ÚP po výpovědi a čekám dítě, dostanu PPM?

Pěkný den i Vám, Lucie,pro nárok na peněžitrou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotř... Více

Jaké jsou problémové aspekty PPM?

Dobrý den,odpověď na totu otázku bohužel výrazně přesahuje možnosti této poradny, ale pokusím se ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více