Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak se hádat a usmířit s partnerem: Začněte u plného žaludku

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

13. 5. 2019 | Vztahy

Hádáte se s partnerem – a často bez výsledku? Jak je možné, že z maličkostí se vyvine velká hádka? Problém v komunikaci je někdy zásadní. Roli přitom vždy hraje vhodné načasování. A co s tím vším má společného prázdný žaludek?

Pro partnerskou debatu je důležité vybrat si správný čas a místo. Myslete i na ostatní členy rodiny, zvlášť děti. Zvolte dobu, kdy budete mít oba dost časového prostoru a dokonce i plný žaludek. Hlad nebo jiný diskomfort partnerským rozmluvám rozhodně nepřispívá! A jaká další pravidla byste měli ctít?

Naslouchání bez násilí

Správné jednání v duchu úcty vám zajistí naslouchání. Nepřerušujte partnera v komunikaci, a jestliže předloží pádný důvod, akceptujte ho, uznejte svou chybu. Nepoužívejte násilí. Partnera nikdy fyzicky neohrožujte, a to platí i o házení předmětů. Pokud vás partner fyzicky napadá, zvažte, zda vztah neukončit.

Statistiky odhalují, že pokud se v domácnosti vyskytuje hrubá síla, bude se tak dít opakovaně. Obecně vždy myslete na to, že v podstatě nezáleží na tom, co řeknete, ale jakým způsobem. Nenechte se vyvést z míry, a jestliže se dostáváte do varu, vzdalte se na bezpečnou vzdálenost a pokuste se uklidnit. Stojíte-li tváří v tvář a podmínky pro hádku jsou ideální, dívejte se směrem kupředu!

Pohled do budoucna a uznání

Soustřeďte se na budoucnost, nikoli minulost. Ta totiž vyvolává osobní urážky, rozpaky, frustraci či strach, kdežto zájem o budoucnost přináší řešení problémů. Na situaci se dívejte i očima partnera, představte si problém z druhé strany. Uznejte partnerovy dobré stránky, respektujte ho. „Vím, že celý den tvrdě pracuješ a jsi z toho velmi unavený, ale vadí mi, když mi to každý den připomínáš.“ Také dávejte velký pozor na to, co je skutečným předmětem diskuse.

Když hádka vznikne kvůli maličkosti, popřemýšlejte, zda ona drobnost nepoukazuje na závažnou skutečnost. Může zrcadlit, že nejste dostatečně respektováni, nebo že cítíte z partnera snahu vás ovládat. Všechno jste si v dobrém vyříkali? Perfektní, můžete se posunout o krok dál.

Smíření

Uvědomte si, že váš vztah je důležitější než nějaká nepodstatná maličkost, jako jsou například pohozené ponožky nebo nevyždímaný hadr ve dřezu. Buďte chápaví a odpouštějte. Nikdo není dokonalý, tudíž nevyžadujte stoprocentní fungování ani u svého protějšku. Neotálejte s případnou omluvou, jedině tak váš partner ucítí, že vám na něm záleží. A na závěr buďte pozitivní, po vzájemné výměně názorů dbejte na to, aby z toho vzešlo něco dobrého. Vzájemnou dohodu pak ale musíte dodržet.

Šťastný životní partner je zárukou na dlouhý život

Kmínová polévka s chlebovými krutony

Kmínová polévka s chlebovými krutony

0 hlasů
35min 459 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Polévka z lískových oříšků

19 hlasů
25min 568kJ 90 Kč

Tak trochu jiná polévka, ale přesto výborná. Nebojte s...

Drožďová polévka s karotkou

0 hlasů
55min 314kJ 70 Kč

Jednoduchá, rychlá a zdravá polévka se zeleninou a ovesný...

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Již minulý týden naznačil, že pro vás začíná méně stresující období, než tomu bylo doposud. Využijte toho! Začněte se soustředit na věci, které jste kvůli neustálému vypětí v minulých dnech a týdnech opomíjeli. Budete mít ze seb...

Více