Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak se hádat a usmířit s partnerem: Začněte u plného žaludku

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

13.05.2019 | Vztahy

Hádáte se s partnerem – a často bez výsledku? Jak je možné, že z maličkostí se vyvine velká hádka? Problém v komunikaci je někdy zásadní. Roli přitom vždy hraje vhodné načasování. A co s tím vším má společného prázdný žaludek?

Pro partnerskou debatu je důležité vybrat si správný čas a místo. Myslete i na ostatní členy rodiny, zvlášť děti. Zvolte dobu, kdy budete mít oba dost časového prostoru a dokonce i plný žaludek. Hlad nebo jiný diskomfort partnerským rozmluvám rozhodně nepřispívá! A jaká další pravidla byste měli ctít?

Naslouchání bez násilí

Správné jednání v duchu úcty vám zajistí naslouchání. Nepřerušujte partnera v komunikaci, a jestliže předloží pádný důvod, akceptujte ho, uznejte svou chybu. Nepoužívejte násilí. Partnera nikdy fyzicky neohrožujte, a to platí i o házení předmětů. Pokud vás partner fyzicky napadá, zvažte, zda vztah neukončit.

Statistiky odhalují, že pokud se v domácnosti vyskytuje hrubá síla, bude se tak dít opakovaně. Obecně vždy myslete na to, že v podstatě nezáleží na tom, co řeknete, ale jakým způsobem. Nenechte se vyvést z míry, a jestliže se dostáváte do varu, vzdalte se na bezpečnou vzdálenost a pokuste se uklidnit. Stojíte-li tváří v tvář a podmínky pro hádku jsou ideální, dívejte se směrem kupředu!

Pohled do budoucna a uznání

Soustřeďte se na budoucnost, nikoli minulost. Ta totiž vyvolává osobní urážky, rozpaky, frustraci či strach, kdežto zájem o budoucnost přináší řešení problémů. Na situaci se dívejte i očima partnera, představte si problém z druhé strany. Uznejte partnerovy dobré stránky, respektujte ho. „Vím, že celý den tvrdě pracuješ a jsi z toho velmi unavený, ale vadí mi, když mi to každý den připomínáš.“ Také dávejte velký pozor na to, co je skutečným předmětem diskuse.

Když hádka vznikne kvůli maličkosti, popřemýšlejte, zda ona drobnost nepoukazuje na závažnou skutečnost. Může zrcadlit, že nejste dostatečně respektováni, nebo že cítíte z partnera snahu vás ovládat. Všechno jste si v dobrém vyříkali? Perfektní, můžete se posunout o krok dál.

Smíření

Uvědomte si, že váš vztah je důležitější než nějaká nepodstatná maličkost, jako jsou například pohozené ponožky nebo nevyždímaný hadr ve dřezu. Buďte chápaví a odpouštějte. Nikdo není dokonalý, tudíž nevyžadujte stoprocentní fungování ani u svého protějšku. Neotálejte s případnou omluvou, jedině tak váš partner ucítí, že vám na něm záleží. A na závěr buďte pozitivní, po vzájemné výměně názorů dbejte na to, aby z toho vzešlo něco dobrého. Vzájemnou dohodu pak ale musíte dodržet.

Pauza ve vztahu: Skutečně představuje rozchod?

Rybí filé v alobalu

Rybí filé v alobalu

11 hlasů
45min 614 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Vepřové plátky s oregánem

11 hlasů
55min 1090kJ 140 Kč

Smažené masové „špízy“ se sýrem a cuketou.

Smažený sumec

11 hlasů
50min 414kJ 180 Kč

Obalovaná ryba pečená v troubě.

Poradny

Může manžel ošetřovat dítě, na které pobírám RP?

Dobrý den, Jitko,na starší dítě, na které nepobíráte rodičovský příspěvek, si Váš manžel může vzí... Více

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Jste zadaní? Přesto se vám může stát, že se vám budou myšlenky toulat okolo jiné osoby. Přesto vše zůstane jen u platonického snění. Moc dobře si uvědomujete, že partner je pro vás prioritou číslo jedna. Jde jen o to, že jinde se zdá tráva zelenějš&...

Více