Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Svatba v zahraničí. Vyplatí se?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

18.09.2019 | Vztahy

České svatby jsou krásné, o tom žádná. Spousta nevěst si ovšem pohrává s myšlenkou říct si své ano v zahraničí, ideálně na exotické pláži s kulisou zapadajícího slunce v zádech. Uspořádat svatbu v zahraničí ovšem není jen tak. Co všechno tento sen obnáší a vyplatí se vůbec?

Svatba v zahraničí vyjde draho

Když opomineme krásné a originální svatební fotky a fakt, že při svatebním obřadě stojíte na světově známém místě nebo na písečné pláži, na mysl vám nejspíš vyvstane finanční náročnost svatby v zahraničí. Ať už toužíte po svatbě na Mauriciu, Seychellách nebo v Paříži, počítejte s tím, že budete muset všem svatebčanům zajistit letenky, ubytování i jídlo. Přeci jen, pozvat je na svatbu a nechat je, aby si vše platili sami, se úplně nehodí. Z tohoto důvodu bývají zahraniční svatby komornější, jelikož uspořádat svatbu v zahraničí o 30 lidech vás může vyjít i na více než 1 milion korun.

Svatební obřad a líbánky v jednom

Finanční náročnost řeší některé páry tak, že se v cizině nechají oddat soukromě, mnohdy bez vědomí rodiny či přátel. Obřad si tak užijí jen spolu a po návratu sňatek dodatečně oslaví s blízkými formou grilovačky či zahradní párty. Stejně tak lze svatbu v zahraničí spojit se svatební cestou, čímž ušetříte i dost peněz.

Ne každá svatba v zahraničí je platná i v ČR

Překvapit vás může i zdlouhavý proces papírování a obíhání úřadů, který svatbu v zahraničí doprovází. Aby manželství bylo právoplatné i u nás, je nutné předem nechat přeložit veškeré dokumenty jako rodné listy, potvrzení o právní způsobilosti k uzavření manželství (vydané českou matrikou, případně českou ambasádou), kopie pasů a individuálně pak potvrzení o rozvodu, pokud je jeden z manželů již rozvedený. Doklady navíc musí být opatřené tzv. apostilou, tedy doložkou prokazující ověření podpisu a otisku razítka na listině za účelem jejího použití v zahraničí.

Navíc ne v každé zemi je z právního hlediska možné uzavřít sňatek, proto doporučujeme si ještě předtím zjistit podmínky v dané destinaci. Samotný obřad, kdy si zaslouženě navléknete svatební prstýnky, se pak odehrává v angličtině, tudíž si k celému procesu připište ještě tlumočníka a popřemýšlejte také, kdo vám půjde za svědka. V rámci samotné cesty pak myslete i na cestovní pojištění, které si můžete snadno sjednat i online, případně na nutnost zajištění víz. Tím však úředničina nekončí, neboť hned po návratu ze zahraničí vás čeká překlad všech zahraničních dokumentů do češtiny a návštěva matriky.

Agentura vše vyřídí za vás, ale…

Z důvodu finanční i časové náročnosti pak nejrůznější agentury i cestovní kanceláře nabízí speciální svatební balíčky, kdy vám kompletně celou svatbu v zahraničí uspořádají a vše za vás vyřídí. To se projeví i na ceně, která se může vyšplhat až na 100 tisíc korun, a to bez letenek a ubytování. Pozitivní je, že většina resortů poskytuje nevěstám na pobyt velké slevy.

Svatba v zahraničí se určitě vyplatí, pokud upřednostňujete menší svatbu a obřad byste klidně rádi absolvovali pouze ve dvou. Velkou roli hraje i to, kolik peněz jste do svatby v zahraničí ochotni investovat a jak moc to pro vás znamená. Určitě ale také berte v potaz i to, že ačkoliv je svatba záležitostí hlavně dvou lidí, právě rodina a přátelé z ní udělají nezapomenutelný den.

Nadměrné pití alkoholu je prý u mužů sexy, protože je pro...

Kuřecí plátky se šalvějí

Kuřecí plátky se šalvějí

13 hlasů
50min 516 kJ 126 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Ryba pečená na pomerančích

8 hlasů
1h a 10min 425kJ 165 Kč

Ryba na vánoční stůl.

Hovězí kebab

13 hlasů
45min 528kJ 145 Kč

Namísto klasických karbanátků vyzkoušejte blízkým východe...

Poradny

Upadla jsem na chodníku, jak získat odškodnění?

Dobrý den,Váš dotaz je spíše právního charakteru a já bohužel nejsem právník, ale "jen" sociální ... Více

Po roce od konce RD jdu na mateřskou, dostanu PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více