Síla objetí: Proč a kdy náruč léčí

Nejjednodušší a nejprostší věci mohou být ty nejúčinnější. A vůbec, kdy jste naposledy objali svého partnera, nebo on vás? Pokud to neděláte, o hodně přicházíte. Tohle všechno můžete získat!

Je úplně jedno, v jaké fázi vztahu se zrovna nacházíte. Můžete spolu chodit dva, tři měsíce, či žít ve společné domácnosti už hezkých pár let. Obě varianty jsou přínosné. Věřte, že na kvalitu vašeho partnerství má vliv jedno příjemné gesto, jenž se uplatní na první schůzce a zároveň i na oslavě desetiletého výročí svatby. Tím je objetí!

Jsem prostě v pohodě

Objetí vytváří pozitivní chemickou reakci, díky níž se „příjemce i dárce“ cítí dobře na těle i duchu. Nastavená náruč totiž zvyšuje hladiny serotoninu, což je neurotransmiter, který ovlivňuje aktuální náladu. Když jsou jeho hladiny vyšší, cítíte se méně stresovaně a naopak více propojeně s protějškem.

Toužíte-li mít ho dostatek, dobře spěte, pravidelně cvičte, jezte hodně ovoce a zeleniny, zásobte se zdravými tuky (například oříšky) a pohlídejte si příjem vápníku a hořčíku. Tohle všechno patří k přirozeným způsobům, prostřednictvím kterých je serotoninu v organismu víc. Nic se však nevyrovná již zmíněnému objetí.

Ne já a ty, ale my

Během něj se vytváří a prohlubuje intimita mezi vámi a partnerem. V podstatě vám umožňuje zůstat spolu v kontaktu.  Jedná se tak o způsob, jak se oprostit od starostí, stresu a obav, a jen tak být s tím, koho máte rádi. A co další bonus? Můžete počítat s tím, že vaším tělem „projede“ i určité množství oxytocinu, kterému se přezdívá hormon mazlení. Obvykle jej doprovází i endorfiny.

Ty vědci spojují s pocity pohodlí. Endorfiny jsou v podstatě opiáty. Zmírňují úzkost, bolest a stres. Abyste však všechno tohle mohli mít, musíte vědět, jak dlouho by takové objetí mělo trvat. Ne pět, ale aspoň deset vteřin. Během této doby má organismus čas a podmínky k tomu, aby na fyzický kontakt zareagoval. Využijte toho!

Věčná síla lásky

Odborníci hodně hovoří o první fázi lásky, kterou ovlivňuje hlavně chtíč a fenylethylamin, tedy stimulant, chemická látku zamilovaných, jenž se přirozeně vyskytuje nejen v mozku, ale také v některých potravinách, jako je čokoláda. Málokdy však hovoří o tom, že se i v pokročilejších stádiích vztahu objevují jisté výhody. A tohle je jedna z nich. Špatný den v práci se tak dá poměrně lehce napravit. Tak sobě, prosím!Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden může být plný intenzivních emocí a hlubokého uvědomění. Pokud jste ve vztahu, možná budete cítit potřebu vyjádřit své pocity a touhy otevřeně. Nebojte se sdílet své myšlenky a snažte se pochopit i pohled svého partnera. To může po... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat