Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zlatá pravidla pro svatební hosty

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

04.05.2020 | Vztahy

Po tak očekávaných uvolněních některé z vás čeká role svatebních hostů. Nemáte se ale čeho bát. Nakonec jediné, co se od vás očekává, je se šťastnými novomanžely oslavit jejich velký den. Ale jak už to při oficiálních příležitostech bývá, může nastat celá řada trapných situací. Přinášíme vám krátký návod, jak se během obřadu i slavnosti chovat, a jak raději ne, abyste celou slavnost nezničili.

Z průzkumu vedeného u 1500 novomanželských párů vyplynuly tři nejčastější faux pas, které hosté na svatbě vyvedli.

Pozvánka

První zkouška slušného vychování čeká už u samotného pozvání. I svatební oslava se musí naplánovat a zařídit dostatečně dopředu. A k tomu je důležité znát správný počet hostů. Odpovězte tedy na pozvání pokud možno co nejdříve. Myslete také na to, že přijetí nebo odmítnutí pozvání je závazné. Nepřilévejte olej do ohně stresu ještě tím, že budete neustále svoje stanovisko měnit.

Správný dárek

Poté, co potvrdíte svoji účast, vás čeká těžká otázka, co novomanželům darovat. Dar by měl korespondovat s příležitostí, měl by souviset s obdarovanými a ještě by měl být kreativní. Proto nedoporučujeme darovat nic praktického (jako příklad za všechny třeba ručníky). Navíc v současné době už většina mladých párů spolu žije, a tak nepotřebují zařídit domácnost. Pokud snoubenci mají seznam přání, je pro vás snadnější si vybrat. Neignorujte ale jejich přání a netrvejte na svých nápadech se slovy, že „to“ přece potřebuje každý.

Víc než jen figurky

Seznámit se s pravidly chování je pro pozvané hosty velmi důležité. Jsou totiž nedílnou součástí svatby a velkou měrou na nich záleží, jaká svatba nakonec bude. Dostali jste pozvání na svatbu – to znamená, že pro mladý pár hodně znamenáte a vaše přítomnost je pro ně důležitá. Ale nic se nesmí přehánět. Na prvním místě v žebříčku nejčastějších chyb na svatbách jsou z 88 % hosté, kteří chtějí být středem pozornosti. A mělo by být jasné, že toto je vyhrazeno pouze nevěstě a ženichovi. Nesnažte se proto svým chováním zastínit novomanžele. Vtipné historky můžete vyprávět i při jiné příležitosti.

Vhodné oblečení

Druhá nejdůležitější otázka po správném daru je vybrat vhodné oblečení. Na třetím místě žebříčku je totiž noční můra každé nevěsty – 75% z nich uvedlo, že za zkaženou svatbu považují, pokud se někdo z pozvaných dam objeví v bílých šatech. Stejně tak není nejvhodnější obléci si šaty příliš krátké. Obecně platí – oblečte se elegantně, ale decentně.

Může se slavit

Pokud jste „přestáli“ oficiální část, můžete začít slavit. Doslova. Na řadu totiž přichází uvolněnější část svatby. Etiketa ale platí i při oslavách. 79 % párů uvedlo, že to nejhorší, co se jim přihodilo, bylo, že nikdo na svatbě netancoval. Tancujte, i když nemáte motorické a rytmické nadání. Bavte se! Žádný svatební pár se nechce dívat na to, jak se jejich hosté nudí.

Ať už přesně podle etikety nebo o něco méně, vaším nejdůležitějším úkolem svatebního hosta je postarat se o dobrou náladu novomanželů. 

Za pár dní si na bývalého partnera ani nevzpomenete

Marinovaný zeleninový salát

Marinovaný zeleninový salát

3 hlasy
35min 283 kJ 110 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuřecí prsa s mandarinkou

11 hlasů
60min 317kJ 180 Kč

Dietní kuřecí maso s mandarinkami a vařenou zeleninou.

Houbové karbanátky s celerem

0 hlasů
1h a 30min 578kJ 70 Kč

Máte rádi houby, v kombinaci s celerem jsou velmi chutné.

Poradny

Jak mám ukončit pracovní poměr na mateřské dovolené?

Pěkný den i Vám,během mateřské dovolené pro Vás ohledně ukončení pracovního poměru neplatí žádná ... Více

Dokládají se příjmy z brigády při žádosti o dávky?

Dobrý den,podle zákona o státní sociální podpoře, který upravuje výplatu příspěvku na bydlení a p... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více