Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Otestujte si novou lásku

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

06.04.2020 | Vztahy

Potkala jste toho pravého? Odpověď na tuto otázku najdete v maličkostech. Otestujte si svého milého raději hned na začátku vztahu.

Najít si partnera, to je skoro jako vrcholový sport. Ale i  když konečně najdete někoho, kdo je milý a vám se líbí, vaše „práce“ ani zdaleka ještě neskončila. Na řadu totiž přichází otázka, jestli se k sobě opravdu hodíte. Psychologové tvrdí, že protiklady se sice mohou přitahovat, ale z dlouhodobého hlediska se spíše odpuzují. Proto je dobré hned od začátku vyjasnit třeba politické preference, životní cíle a hodnoty. Ale i věci, které byste jste nečekali, je dobré prověřit.

Televizní preference

Dříve šlo nejen o to, kdo bude držet ovládačku, ale také o to, zda se budou dívat na první nebo druhý program. Dnes je to mnohem složitější. Jakkoli šíleně to zní, může oblíbený program hrát opravdu zásadní roli ve vašem vztahu. Nemusíte samozřejmě sledovat pořád stejné pořady, ale měly by existovat filmy a seriály, které se líbí vám oběma.

Sociální média

Uděláte si krásné společné selfie a chcete ho dát na Instagram. Váš milý ale začne protestovat a udělá vám hned přednášku o celém humbuku kolem sociálních medií. Lze to vyřešit tak, že fotku prostě nevystavíte, nebo si uděláte jinou, kde budete jen vy sama. Ale jde to i dlouhodobě? Mohlo by být docela těžké neustále se dožadovat svolení, co o vašem mladém vztahu sdělovat světu a co ne. Je tedy důležité domluvit si v tomto ohledu jasná pravidla, se kterými dokážou žít obě strany.

Domácí zvířata

Stále více svobodných si pořizuje domácí zvířata. A když se ze dvou svobodných stane pár, může se klidně stát, že na sebe narazí dva světy. Těžko říct, co je horší – jestli to, když si jedna strana přivede zvíře a druhá strana zvířata nemusí, nebo když se zarytá milovnice psů zamiluje do majitele kočky. Takže toto téma byste měli nakousnout klidně na prvním nebo na druhém rande. Nejen kvůli vám, ale především kvůli těm zvířatům.

Kuřák/nekuřák?

Říká se, že člověk si zvykne na všechno, ale tohle k tomu určitě nepatří. Někdy je totiž zvyk životu nebezpečný a někdo druhý by kvůli tomu rozhodně neměl trpět také. Pokud vy cigarety přímo nesnášíte a on je kuřák, bude mít váš vztah jeden velký problém. I když je váš milý natolik milý, že chodí kouřit ven, aby vás neobtěžoval, po návratu stejně smrad ucítíte. A i tyto výpary mohou způsobovat rakovinu. I když vy si třeba na zápach zvyknete, vaše tělo to nedokáže. Stručně řečeno: pokud kuřák nepřestane kouřit ani kvůli novému vztahu, nekuřáka tak pomalu zabíjí.

Masožravci a býložravci

Je tak jednoduché dělat si legraci z vegetariánů a veganů, dokud nejde o vás. Když se masožravec zamiluje do býložravce, dívá se na věc najednou úplně jinýma očima. Znamená to, že vegetarián nebo vegan se bude muset smířit s tím, že jeho milovaná osoba klidně jí ta zabitá zvířata nebo že jejich dětem pije mléko. Masožravec zase bude muset vydržet trochu toho sojového mléka a tofu.

Tohle téma je potřeba vyřešit především z dlouhodobého hlediska. Ale žádný strach – na čem jste, budete vědět nejpozději při první společné návštěvě restaurace.

Zvládněte rozchod s grácií

Celozrnné vafle

Celozrnné vafle

11 hlasů
40min 438 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Hovězí nudličky s kešu oříšky

14 hlasů
35min 1359kJ 390 Kč

Hovězí maso připravené ve Woku.

Rajčatový salát s melounem

10 hlasů
20min 215kJ 50 Kč

Letní osvěžující a zdravý salát.

Poradny

Jaké jsou problémové aspekty PPM?

Dobrý den,odpověď na totu otázku bohužel výrazně přesahuje možnosti této poradny, ale pokusím se ... Více

Jak žádat o ošetřovné, když je škola už otevřená?

Dobrý den,na základě informací uvedených na stránkách MPSV se domnívám, že formulář/potvrzení by ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více