Nezvyklé domácí rande osvěží partnerský vztah

25.04.2020 | Vztahy

Láska a romantika by neměly ze vztahu vymizet jen proto, že nyní nemůžeme tolik chodit ven. Karanténa je velká psychická zátěž. Náš běžný život se dostává do úplně jiných kolejí. Během dne se zajímáme spíše o praktické věci, jako je nákup nebo sledování nejnovějších zpráv. Jak si udělat takové romantické „dostaveníčko“ i ve vašem bytě?

Chceme-li, aby náš vztah v těchto náročných dnech vše přežil, je dobré o něj také více pečovat. Třeba i tím, že si zajdeme na obyčejné „rande“ i v rámci bytu, kde trávíme celý den. Může to pro nás být zajímavé vytržení ze stereotypu a posílení vztahu.

„Ignorujte“ se během dne

Lze realizovat, pokud nebydlíte v garsonce a máte doma alespoň 2 pokoje, kam se můžete „uklidit“. Zkuste se během dne se svým partnerem nevídat a moc nekomunikovat. „Opravdu“ se potkejte až večer. Uvařte si vaše oblíbené jídlo. Oblečte se slavnostně a zkuste si povídat tak, jako dřív, když se v každé druhé větě nemluvilo o koronaviru. To si můžete nechat na jiný den.

Zazpívejte si

Zvedněte si náladu tím, že vyzkoušíte něco nového a nečekaného. Zkuste si doma večer zazpívat například karaoke. Jistě vás to vytrhne ze stereotypu a zbaví negativních myšlenek. A pokud budete zpívat opravdu nahlas, tak se k vám možná přes zeď přidají i sousedé. „Je dobré nenechat si „kovidovým mrakem“ zastínit celý svůj život a dovolit mu, aby nám vzal všechny naše radosti. I když není v našich silách tohle mračno úplně odsunout, můžeme si svým přístupem udržet v životě alespoň polojasno a nechat slunce dopadat tam, kam ošklivé mračno nedosáhne. Vidět i slunná místa, je naše rozhodnutí. A pokud slunce dokážete zprostředkovat i svému partnerovi, překvapit ho něčím nečekaným a originálním a nakazit ho svojí radostí, bude váš večer sluncem přímo zalitý. Pomáhání nám všem pomáhá,“ říká terapeutka Ing. Lenka Matoušová z projektu Servis vztahů, který patří mezi projekty obecně prospěšné společnosti Women for Women.

Domácí wellness

To, že nemůžete s partnerem jít do wellness, neznamená, že si ho nemůžete vytvořit doma. V drogerii si kupte základní vybavení jako jsou pleťové masky, masírovací séra, vonné esence… Kreativitě se pak meze nekladou. Večer si pusťte relaxační hudbu, zapalte svíčky nebo vonné esence. Začněte společnou koupelí, poté si můžete navzájem dát masáž. No a zbytek je pak už na vás… Takto strávený večer vás jistě přinese na jiné myšlenky.

Snídaně v posteli

„Výhodou domácí karantény je, že nemusíte ráno tolik spěchat. Pokud tedy zrovna nemáte pracovní Skype poradu. Zkuste si začátek dne užít snídaní v posteli. Pusťte si oblíbenou hudbu a připravte si velkou snídani. Zapomeňte na to, že vám vadí drobky v posteli, a jen si užívejte společné chvilky,“ radí dál terapeutka Lenka Matoušová.

Domácí piknik

Láska prostě prochází žaludkem. Jedním z nejpopulárnějších nápadů na rande bývá většinou piknik v přírodě. Ten si bohužel ale nyní nemůžeme dopřát, ale co zkusit mít piknik třeba doma v obýváku na koberci? Nebo na dece v předsíní? V bundě na balkoně?  Zkuste si na hodinku vypnout telefon, ztlumit zprávy… a jen si sednout s partnerem na „deku“, dát si víno a povídat si.

Online rande ve čtyřech

Chodíte rádi na večeře s jinými páry? Zkuste vytvořit společný videohovor s dalším párem. Oblečte se jako do restaurace, objednejte si všichni dovážku jídla ze stejné restaurace. Dejte tablety, či počítače na večerní stůl a konverzace může začít. Třeba se vám alespoň na chvilku podaří zapomenout, že nejste v opravdové restauraci a tento zážitek vás vytrhne ze stereotypu domova.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

9 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
99 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
56 Příspěvků
Poslední příspěvek 11.4.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat