Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Mužská menopauza skutečně existuje

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

31.07.2020 | Vztahy

Je váš partner nevrlý a pořád unavený? Ke všemu špatně spí a ještě tloustne? Nevyčítejte to jemu, ale přírodě. Možná má totiž menopauzu! Ta se v pánské verzi projevuje přesně těmito příznaky…

V životě každé ženy jednou nastane doba, kdy pohlavní orgány přechází do fáze klidu, což znamená, že končí plodné období. Říká se tomu klimakterium a provázejí ho mnohé tělesné změny, jako jsou například výkyvy nálad, návaly horka, poruchy soustředění, pokles libida, zvýšená tvorba vrásek nebo nekontrolovatelné přibývání na váze. Byly doby, kdy tyto stavy muži svým drahým polovičkám tak trochu zazlívali, nicméně ukázalo se, že neprávem. Postihuje je totiž něco hodně podobného! Jak přesně to vypadá a proč s nimi pak doma není k vydržení?

Výčitky nejsou na místě

Jak pánové vstupují do druhé poloviny života, hladiny jejich pohlavních hormonů známé jako androgeny začínají klesat. Je to přirozené, nevyhnutelné a přírodou jasně dané. A stejně jako v případě slabšího pohlaví se hormonální pokles neobejde bez určitých příznaků. Objevuje se tedy častější únava, o poznání menší vytrvalost, potíž s erekcí, emoční nestabilita, nespavost, bolestivost kloubů nebo občasný záchvat paniky.

Tahle andropauza, což je odborný název, v mnoha směrech připomíná dámskou menopauzu, ovšem na rozdíl od ní se začíná nenápadně rýsovat o něco dříve. Přesněji někdy kolem třicátých narozenin, kdy podle lékařů začíná mužům postupně ubývat testosteron. To zprvu není fyzicky ani psychicky příliš patrné, ale jak čas běží, „mužská menopauza“ začíná nabírat na síle. Lze s tím alespoň něco dělat?

Nová éra, nová pravidla

Odborníci mužům v této fázi existence radí prakticky samé, co ženám. Správný protiútok proti nevyváženým hormonům je dle jejich názoru vhodný jídelníček s omezeným množstvím tuků a naopak zvýšeným příjmem vitaminů, minerálů a vlákniny. Pomoci prý může i pravidelný pohyb, bylinná medicína, homeopatie nebo užívání přírodních doplňků stravy. Kde tyto možnosti léčby selhávají, tam může nastoupit i hormonální substituční terapie, jež upravuje klesající hladinu testosteronu. Nutno ovšem podotknout, že není vhodná pro jedince s rizikem nádorových onemocnění, stejně jako při diabetu nebo cévních onemocněních.

Šťastný pár se musí shodnout v zásadních bodech

Salát z žampiónů portobello

Salát z žampiónů portobello

16 hlasů
35min 1071 kJ 80 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Pstruzi na mandlích

11 hlasů
50min 949kJ 293 Kč

Rybí maso je velmi zdravé, proto bychom ho měli jíst č...

Dýně s brusinkovou nádivkou

5 hlasů
1h a 35min 608kJ 170 Kč

Plněné malé dýně.

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více