Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Single lidé někdy doslova vztahy sabotují

06.07.2020 | Vztahy

35, 40 let a pořád bez stálé známosti a bez rodiny? Nic neobvyklého! Které komplikace stojí v pozadí a kdy už se bát o vlastní štěstí?

Fenomén singles. Podle aktuálních statistik svobodných lidí neustále přibývá, a to hlavně mezi jedinci mezi dvacítkou a čtyřicítkou. Sami o sobě říkají, že zatím nenašli tu pravou polovičku, také chtějí budovat kariéru a v neposlední řadě na ně společnost již dávno neklade takový tlak ohledně založení rodiny. Je tu však ještě dalších pár věcí, které hrají roli. Někteří vztahy vyloženě sabotují. Z jakých důvodů?

Trauma z dětství

Strach z intimity obvykle pochází z obtížných nebo hrubých rodičovských vztahů a dětských traumat (fyzické, sexuální, emoční). Narušená důvěra a osobní sebedůvěra brání otevřít vlastní nitro. Pokud si jako dítě nesete špatné zážitky, v dospělosti se to zcela jistě projeví. Pro nápravu je vhodné oslovit terapeuta.

Strach z opuštění

Možná si říkáte, že je lepší zůstat o samotě, protože kde nikdo není, tam vás ani nikdo nemůže opustit, když jste nejzranitelnější. Tento přístup je přitom typický pro jedince, kteří trpí hlubokými obavami ze závazků, ze zodpovědnosti a citového připoutání. Mnozí si také myslí, že kvůli partnerství ztratí vlastní identitu.

Bolest po rozchodu

K tomu, aby se člověk vzpamatoval z rozchodu, je třeba čas. Banka Capital One, jejíž závěry uveřejnil britský deník Daily Mail, na to dokonce má kalkulačku. Co rok vztahu, to měsíc rekonvalescence. Byli jste spolu dva roky? Pak se teď dva měsíce budete léčit.

Chuť po svobodě

Jsou i tací, kterým vyhovuje žít si vlastní život. Nechtějí, aby jim do něj někdo mluvil a ovládal ho. Proto si nesmírně cení svobody, kterou považují za to nejzásadnější. (Často se objevuje i problém se snášenlivostí.) Patříte-li k nim, patrně se čas od času setkáte s někým, kdo takový přístup neschvaluje. „Ty ještě nemáš partnera? A co děti?“  Nenechte se vykolejit, je to vaše rozhodnutí.

Mizerná nabídka

Malý, velký, tlustý, tenký. Tak o to by snad ani nešlo, ale když se rozhlédnete okolo sebe, vidíte, že potencionálních partnerů je málo. Buď jsou zadaní, nebo rozvedení (s nechutí cokoli podnikat). V těchto případech seznamovací experti radí poohlédnout se u mladších ročníků. Pokud si žena najde mladšího partnera, společnost se k ní v dnešní době chová tolerantněji než dřív. A sex s ním bývá dobrý!

S kým identifikovat spouštěče?

Buď jak buď, pokuste se rozklíčovat vzorce svého chování (třeba s koučem partnerských vztahů), který je schopný nalít vám čistého vína. Je totiž možné, že jste odsouzeni k cykličnosti, tedy neustálému opakování navyklých zlozvyků. Jestli trvale odmítáte vztahy, i když podvědomě po nějakém partnerovi toužíte, terapie je prvním krokem k nápravě.

Úspěšnému flirtu by měl předcházet dlouhý spánek

Těstoviny s jahodovým jogurtem

Těstoviny s jahodovým jogurtem

33 hlasů
30min 791 kJ 50 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Hovězí wok

12 hlasů
35min 709kJ 155 Kč

Hovězí maso s brokolicí.

Vepřové plátky s kapary

15 hlasů
55min 517kJ 130 Kč

Vepřové plátky na salátu z rajčat.

Poradny

Musím být kvůli příspěvku na bydlení v evidenci ZP?

Dobrý den,evidence na úřadě práce není podmínkou výplaty příspěveku na bydlení, evidence na ÚP s ... Více

Nezapočítali mi dobu studia pro nárok na PPM, co dělat?

Dobrý den, Terezo,podle § 32 odst. 4 zákona o nemocenském pojištění se do doby účasti na pojištěn... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více