Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vousatý muž je pro ženy doslova magnetem

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

17.06.2020 | Vztahy

Vousy nejsou jen modní prvek, je to ztělesnění celého životního postoje. Mnoho žen si dokonce myslí, že perfektně střižený vous dělá muže mužem, jiné dokonce tvrdí, že plnovous je ohromně sexy. Nicméně muži s vousy jsou moderní už hodně dlouhou dobu.

Nemůžeme samozřejmě mluvit za všechny, naštěstí má každý člověk jiný vkus. Ale existují ženy, které dávají přednost mužům s hladkými tvářemi. Ty teoreticky už dál číst nemusí. Ledaže by se zajímaly o výsledky vývoje ohledně vousů. Australští vědci totiž ve své studii, která byla publikována v odborném časopise „Psychological Science“, zjistili, jaké účinky mají vousy na sociální interakci.

Agresivní?

V rámci studie byly před účastníky předloženy fotky šťastných a naštvaných obličejů s vousy i bez vousů. Na základě těchto obrázků měli potom účastníci odpovědět, jak nejrychleji to bylo možné, který z obličejů na ně působí radostně a který agresivně. Aby vědci zabránili možným chybám, použili 4 různé fotografie stejného muže.

Výsledek byl, že naštvaní vousatí muži byli mnohem častěji označeni jako agresivnější. Naštěstí existují i další studie, které ukazují, že vousatí muži nemusí být hned spojováni s negativními pocity. Například smutek je lépe patrný u mužů hladce oholených.

Nebojte se hipsterů!

Nezávisle na tom, co bylo zmíněno výše, uvádíme následující varování pro všechny, kteří se trochu bojí i mužů hipsterů:

  1. Pokud se setkáte s hipsterem tváří v tvář, myslete na to, že jeho vousy pouze vyvolávají pocit, že jsou agresivní. Většinou to vůbec neodpovídá tomu, jaký je ve skutečnosti jejich potenciál násilníka.
  2. Připomeňte si, že většina hipsterů by bez vousů byli metrosexuálové. Jen zareagovali na další modní vlnu.
  3. Když oholíte hipstera, vykoukne na vás mladičká tvářička něco přes dvacet! A té se přece bát nemusíte. :)

S vousy na celý život

Ale vážně… Z další studie, která byla publikovaná v časopise Journal of Evolutionary Biology, zase vyplývá, že vousatí muži jsou pro ženy mnohem atraktivnější a dokonce jim dávají přednost i při dlouhodobějších vztazích. Výsledek studie, kde ženy porovnávali stejného muže s různě dlouhými vousy, jen potvrdil starou pravdu, a sice, že ženám se prostě líbí muži se strništěm. Uvedly také, že vousy pro ně znamenají viditelnou hranici mezi mužem a chlapcem, tedy hladinou testosteronu. A to ženy, které hledají dlouhodobý vztah, považují zkrátka za rozhodující a neodolatelné.

Strach z nového vás již nebude brzdit

Těstoviny s pečenou zeleninou

Těstoviny s pečenou zeleninou

0 hlasů
1h a 25min 314 kJ

Nejčtenější články

Tip na oběd

Rybí filé s nektarinkou

6 hlasů
40min 417kJ 120 Kč

Filé s mrkví a nektarinkou.

Malinová polévka

13 hlasů
20min 285kJ 45 Kč

Je čas malin, připravte nejen dětem polévku z malin.

Poradny

Jsem bez práce, ale nenahlásila jsem se na pojišťovně

Dobrý den, Jano,pokud jste po celou dobu (od 1.4.2020) byla v evidenci ÚP, doručte co nejdřív Vaš... Více

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více