Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Potoky slz u mužů nečekejte

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

26.07.2020 | Vztahy

Nikdo se přece nemusí stydět za to, že má city. Ani muži. A to znamená si i někdy poplakat. Třeba když prohraje jejich oblíbený fotbalový tým. Jen je u toho hlavně nesmí nikdo vidět!

Co je pro ženy naprostou součástí života, tedy pláč, je pro muže ještě stále tabu. Muž chce být totiž pro okolí hrdinou. A tím myslíme každý muž. Dříve to asi bylo pro ně jednodušší. Vzali si oštěp, běželi do lesa a ulovili mamuta. (Pokud se tedy mamut lovil v lese.) Muži riskovali vlastní život, aby nakrmili rodinu, a za to je ženy milovaly. Dnes ale stačí zajít do supermarketu nebo si objednat nákup online s donáškou až do domu. A tak se muži cítí tak nějak nepotřební.

Muži v krizi

V dnešní době muži hledají svůj smysl a jejich status hrdiny jim jednoduše chybí. Asi proto nosí alespoň trenky s Batmanem nebo Supermanem. Proto milují Jamese Bonda. Proto chodí do posilovny. Proto je těší, když se něco rozbije nebo něco nefunguje. Pak nastoupí jako mistři, aby nás zachránili. Ostatně asi proto jsou opraváři spíše muži… A tak to jediné hrdinství, kterým si mohou dokázat, že jsou stále těmi hrdiny z pravěkých dob, je, že udrží svoje slzy na uzdě.

Toxická mužnost

Ženy a muži nemají stejné problémy. Muži přece totiž nemají žádný problém. Problém pro muže nastává tehdy, když neodpovídají „toxickému“ ideálu muže. Když by ukázali svoje city, kdyby se chtěli postarat o děti nebo chtěli nosit sukně. Tedy když nejsou „dostatečně muži“. Muži mají od života úplně jiná očekávání, a pokud se jejich život neubírá tak, jak má, jen zřídka vyhledávají pomoc. Jako muži přece ani nemohou. A tak tahle „toxická mužnost“ zabíjí – ale především muže.

Hrdinové nepláčou

Každá žena občas chce svého muže vidět plakat. Sledují je bedlivě u dojemných filmů, aby snad onu dlouho očekávanou slzu nepropásly. A nebo jim schválně dávají krájet cibuli. Ale hrdinové nepláčou. Nikdy. Nikdy veřejně. Říkáte si – ale je přece úplně v pořádku nechat se unést svými pocity a ukázat svoji slabou chvilku. No právě! SLABOU chvilku… Superhrdina nemá žádné slabosti. Ani slabé chvilky. Kromě kryptonitu samozřejmě. Ale to se nepočítá. A navíc je fakt těžké ho sehnat...

Za dobré skutky je karma zdarma

Marocká kuřecí stehna s cizrnou

Marocká kuřecí stehna s cizrnou

3 hlasy
1h a 20min 542 kJ

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuře Balkari

20 hlasů
30min 544kJ 77 Kč

Kuře Balkari je určeno především pro milovníky pikantn...

Salát z červeného zelí

7 hlasů
60min 552kJ 55 Kč

Salát z červeného zelí s jablky a rozinkami.

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více