Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zakázané věty ženy po čtyřicítce

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

9. 9. 2020 | Vztahy

Ačkoli už máte čtyřicáté narozeniny za sebou, existují věci, které byste raději říkat neměla. Tak stará (jak si možná sama právě připadáte) opravdu nejste!

Nedávno jste sfoukla na dortu 40 svíček a najednou si připadáte, že to nejdůležitější v životě už máte za sebou. Připadáte si stará a nepotřebná? Ani náhodou! Vyvarujte se proto následujících vět.

„Na to už je pro mě pozdě.“

Je jedno, jestli byste chtěla změnit svoji kariéru, vztah nebo budoucnost – nikdy není příliš pozdě. Tahle věta je nebezpečná, protože ve vás může vyvolávat pocit propadlého data spotřeby. Ale nic takového neexistuje, a to v žádném věku! Jenom by vám to bránilo dělat v životě věci, které opravdu dělat chcete.

„Život by byl mnohem jednodušší, kdybych byla mladší.“

Vědecké výsledky prokázaly, že lidé ve dvaceti a třiceti letech trpí depresemi více než v pozdějším věku. Ti přiznali, že jsou se sebou mnohem spokojenější a rok od roku se cítí lépe. Ve čtyřiceti tedy nastává doba klidu a spokojenosti a to je přece krásné!

„Jsem příliš stará na to, abych se změnila.“

Ve skutečnosti se měníme v průběhu celého života. Že se jednoho dne najednou už změnit nemůžeme, jsou jen fámy. Když tedy někdo chce něco dělat jinak, pak je to jen otázka vůle. Dokud je vůle, je životní změna možná kdykoliv.

„Proč se to musí stát vždycky mně?“

Skoncujte s obviňováním a sebelítostí. Berte život takový, jaký je a vezměte si z něj to nejlepší. Pokud budete vždycky vidět jen negativa a pořád stejně se ptát, nikdy se z černých myšlenek nedostanete.

„V minulosti jsem udělala spoustu chyb, takže nikdy nebudu mít takový život, jaký bych chtěla.“

Chyby mají i svoje výhody – můžeme se z nich poučit. Každý okamžik života nabízí možnost, zařídit si ho tak, jak chceme. Minulost není stejná jako budoucnost, ale jsou to zkušenosti a informace, které nám mohou pomoci jít správným směrem.

„Moje nejlepší roky jsou pryč.“

Špatně! Teprve teď začínáte. Nejatraktivnější roky přijdou většinou teprve v době krize středního věku a potom. V této době jsme se svým tělem spokojené a malé nedostatky už přijímáme bez problému.

„Už nikdy nezhubnu.“

Je pravda, že s přibývajícím věkem je těžší s váhou bojovat. Je to způsobeno tím, že po třicítce se zpomaluje metabolismus. Ale to neznamená, že už nikdy nezhubnete. Stačí jen trochu změnit svoje návyky. Zapomeňte třeba na cukr a přeřaďte na stravou bohatou na bílkoviny.

Dobrovolná bezdětnost neznamená nešťastný život

 Hráškový  krém  s mozzarellou

Hráškový krém s mozzarellou

0 hlasů
50min 175 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Smažené kalamáry

13 hlasů
35min 986kJ 125 Kč

Pro milovníky mořských plodů.

Polévka s klíčky

18 hlasů
20min 176kJ 50 Kč

Rychlý vývar s klíčky mungo.

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více