Víkendové párové budování lásky

11.09.2020 | Vztahy

Na vztazích se musí pracovat, neboť štěstí samo z nebe nepadá, stejně jako párová harmonie. Musíte kvůli tomu navštěvovat certifikovaného terapeuta? Určitě ne. Stačí, když si o víkendu věnujete párový workout!

V každém partnerství se čas od času objevují větší či menší trhlinky. Aby vydrželo, musí se praskliny řešit. Jak? Gottmanův institut sídlící v americkém Seattlu, který čerpá ze 40 let trvajících průzkumů doktora Johna Gottmana (77) a jeho manželky Julie Schwartz Gottman (68), radí procvičovat „budování lásky“. Aspoň o víkendech.

Udržujte kontakt

Posluchač a řečník. Jeden mluví, druhý ho vnímá. A za chvíli je to obráceně. V překladu to znamená, že pokud se vám protějšek s něčím svěřuje, musíte mu věnovat pozornost, ne se dívat do mobilu.

Každých sedm dní rekapitulujte

Větší rodinné výdaje, hádka ohledně výchovy dětí, nabourané auto….  Každý víkend zrekapitulujte, zda jste se v tom daném týdnu pohádali. Starostlivým a laskavým způsobem se zeptejte svého partnera, jestli jste si všechno vyříkali – do posledního puntíku a nic tak mezi vámi „nevisí ve vzduchu“.

Můžete se ho i přeptat na to, zda přemýšlel o nějakém lepším řešení dané nepříjemné situace. Diskutujte. Tato zpětná vazba vám pomůže lépe porozumět tomu, jak se každý z vás během konfliktů a po nich chová. Při příštím nesouhlasu se tak lépe pochopíte.

Myslete i na sebe

I u vaření nebo cestou na nákup si s protějškem můžete promluvit o aktivitách, které vás zase dají dohromady. Dohodněte se, že v klidnější víkendové dny začnete trávit čas spolu, byť by se mělo jednat o pouhou půlhodinku, kdy si v klidu vypijete kávu. Jděte se projít, vytvořte nějaký společný projekt, zahrajte si šipky nebo karty jako za starých svobodných časů.

Nechte stranou drobnosti

Pamatujte, že vyhýbání se drobným konfliktům vaši lásku nezničí. Pokud se nejedná o zásadní věc, neřešte malichernosti a takticky přehlédněte, že je někdo z vás ve stresu a protivný. Jakmile ucítíte, že mezi vámi roste napětí, dejte si pauzu a udělejte něco zábavného a uvolňujícího – jen pro sebe. Až protějšek vychladne, určitě se k vám přidá.

Věnujte si dárky

V dlouhodobých vztazích se hodně věcí stává samozřejmostí. Jeden z vás se o domácnost stará víc než ten druhý a tak nějak se to od něj očekává? Pokud jste to vy, klidně si řekněte o svůj dárek – kupříkladu hodinu klidu bez nicnedělání. Partnera zase za jeho snahu o finanční zajištění rodiny odměňte masáží, kterou tak miluje. Zkrátka si navzájem prokazujte náklonnost, jež pomáhá budovat důvěryhodné a milující partnerství.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nestůjte tento týden stranou hlavního dění – naopak se snažte využít své schopnosti vést ostatní a být v čele a nebojte se rozhodování v klíčových okamžicích. Ano, je to občas riskantní pozice, která vám může nadělat řadu „nepřátel“. Ale na druhou stranu vám umožní ukázat, co ve vás je, a poznat, kdo z vašeho okolí je připraven krýt vám záda a k... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

49 Příspěvků
Poslední příspěvek 18:41
35 Příspěvků
Poslední příspěvek 10:55
12 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat