Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Víkendové párové budování lásky

11. 9. 2020 | Vztahy

Na vztazích se musí pracovat, neboť štěstí samo z nebe nepadá, stejně jako párová harmonie. Musíte kvůli tomu navštěvovat certifikovaného terapeuta? Určitě ne. Stačí, když si o víkendu věnujete párový workout!

V každém partnerství se čas od času objevují větší či menší trhlinky. Aby vydrželo, musí se praskliny řešit. Jak? Gottmanův institut sídlící v americkém Seattlu, který čerpá ze 40 let trvajících průzkumů doktora Johna Gottmana (77) a jeho manželky Julie Schwartz Gottman (68), radí procvičovat „budování lásky“. Aspoň o víkendech.

Udržujte kontakt

Posluchač a řečník. Jeden mluví, druhý ho vnímá. A za chvíli je to obráceně. V překladu to znamená, že pokud se vám protějšek s něčím svěřuje, musíte mu věnovat pozornost, ne se dívat do mobilu.

Každých sedm dní rekapitulujte

Větší rodinné výdaje, hádka ohledně výchovy dětí, nabourané auto….  Každý víkend zrekapitulujte, zda jste se v tom daném týdnu pohádali. Starostlivým a laskavým způsobem se zeptejte svého partnera, jestli jste si všechno vyříkali – do posledního puntíku a nic tak mezi vámi „nevisí ve vzduchu“.

Můžete se ho i přeptat na to, zda přemýšlel o nějakém lepším řešení dané nepříjemné situace. Diskutujte. Tato zpětná vazba vám pomůže lépe porozumět tomu, jak se každý z vás během konfliktů a po nich chová. Při příštím nesouhlasu se tak lépe pochopíte.

Myslete i na sebe

I u vaření nebo cestou na nákup si s protějškem můžete promluvit o aktivitách, které vás zase dají dohromady. Dohodněte se, že v klidnější víkendové dny začnete trávit čas spolu, byť by se mělo jednat o pouhou půlhodinku, kdy si v klidu vypijete kávu. Jděte se projít, vytvořte nějaký společný projekt, zahrajte si šipky nebo karty jako za starých svobodných časů.

Nechte stranou drobnosti

Pamatujte, že vyhýbání se drobným konfliktům vaši lásku nezničí. Pokud se nejedná o zásadní věc, neřešte malichernosti a takticky přehlédněte, že je někdo z vás ve stresu a protivný. Jakmile ucítíte, že mezi vámi roste napětí, dejte si pauzu a udělejte něco zábavného a uvolňujícího – jen pro sebe. Až protějšek vychladne, určitě se k vám přidá.

Věnujte si dárky

V dlouhodobých vztazích se hodně věcí stává samozřejmostí. Jeden z vás se o domácnost stará víc než ten druhý a tak nějak se to od něj očekává? Pokud jste to vy, klidně si řekněte o svůj dárek – kupříkladu hodinu klidu bez nicnedělání. Partnera zase za jeho snahu o finanční zajištění rodiny odměňte masáží, kterou tak miluje. Zkrátka si navzájem prokazujte náklonnost, jež pomáhá budovat důvěryhodné a milující partnerství.

Dobrovolná bezdětnost neznamená nešťastný život

Salát se švestkami

Salát se švestkami

9 hlasů
20min 667 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Smažené kalamáry

13 hlasů
35min 986kJ 125 Kč

Pro milovníky mořských plodů.

Polévka s klíčky

18 hlasů
20min 176kJ 50 Kč

Rychlý vývar s klíčky mungo.

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více