Komentáře k článku

kamila76 22.09.2020

Něco takového jsem zažila.

Kytí 21.09.2020

Dost nechutný, ale zjistila jsem, že "gaslighter" je můj "asiužnekamarád", který se mi při "hádce" snažil vnucovat, jak jsem záměrně zlá a špatná, že nejsem žádnej samotář, ale schválně zůstávám v pozadí abych mohla škodit lidem a snažil se mi vecpat do hlavy, že jsem špatnej člověk, že si myslím, že jsem ok a ostatní špatní. Prostě lži, podsouval mi věci, který jsem nikdy neřekla, nebo řekla v úplně jiném kontextu. Nenechala jsem se do toho vmanipulovat, nesložila jsem se. Asi koukal, že nebrečím a nesebemrskám se.

Lenka 21.09.2020

Presne tohle jsem si zazila s manzelem. Pripravil me o 2 zamestnani,2x jsem potratila, prisla jsem o dceru a nakonec skoncila skoro na ulici. Uz 2 roky se snazim se dat z toho do kupy,ale je to těžké a ikdyz jsem ted stastna stale me trapi nocni mury,strach a znovu a znovu si vse prozivam.

Kytí Lenka 21.09.2020

Noční můry znamenají, že se čistíte, ale možná by bylo dobré (pokud již tak nečiníte) navštívit odborníka, psychologa, terapeuta, skupinová sezení, kde byste se vykecala, dostala nějakej "manuál" jak s tím pracovat (mindfulness se to jmenuje) a možná i nějaká lehčí sedativa proti úzkosti.

Eva 21.09.2020

,,Oslovuje vás „blázne“. Pokud nakonec požádáte o pomoc, nedočkáte se jí. Ostatní lidé se vyptávají, zda vám mohou věřit, protože manipulátor je již dávno přesvědčil, že nemáte kontakt s realitou." - Joooo přesně tuto dělal můj otec!!! Do 19 mi NIKDO nevěřil co se doma děje, protože jsem přeci psychicky nemocný magor a s bludy, které jsem měla psané i v diagnoze a měla nasazené antipsychotika i když jsem nic takového neměla a to co jsem říkala byla pravda! Píšou že jediný řešení je útěk ... no jo jenže co když je to rodič a vám ještě nebylo 18?

kytí Eva 21.09.2020

To je pěknej hnus. Úplně mi to připomnělo ten zfilmovanej případ ženy, která byla roky manipulovaná svou matkou, že je těžce nemocná atd. a ona pak postupně přicházela na to, že jí vůbec nic není, našla si přes internet přítele a spolu matku zabili. (to není návod! :-D :-D ) A skončila v base - i když neměla moc jiný východisko, vždyť nic neznala, neuměla, nevěděla, na koho se obrátit...

škola života 20.09.2020

Dobrý den,hodně let jsem žila v takovém vztahu a není to nic příjemného,následky si ponesu celý život.Takový člověk Vás připraví o vše. Vracela jsem železo,aby má dcera měla co jíst a on si baštil steaky s holkama z kanceláře a ještě mi poslal fotku jak se má skvěle. Nejhorší na tom je,že tito lidé se navenek tváří tak,že by jste jim dali poslední korunu kterou máte a nikdo by to do nich neřekl. Za zavřenýma dveřma se ovšem dějě něco co je za hranou. Podvádějí,lžou,okrádají,sami nic nevybudují,nevydělají všechno rozfrcaj.Nezáleží jim na Vás ani na dětech,záleží jim jen na nich. Je hrozně těžké odejít z takového vztahu,nemáte peníze všechny jsou na jeho účtu,nemáte majetek všechen je napsán na něj,nemáte sebevědomí,všechno bylo pošlapáno a to jen proto,že jste mu/jí, kolik let věřila a měla ho ráda,byla HLOUPÁ jako já:-)) jelikož v dnešní době se takové věci přeci nenosí. Z mé zkušenosti mohu říct jen toto: seberte všechny síly co máte,převeďte co převést jde a odejděte. Z počátku to bude hodně drsný,taková dobrá dieta,vyhledejte pomoc dobří andělé tu jsou pomohou Vám,příjdou Vám do života nebojte. A děti těm bude mnohem,lépe když budou v klidu. Než když jejich tatínek bude řvát na maninku,že je blbá,bez mozku,ubožák, chudák a podobně.Pak sní oběd co uvařila a jede na kafe s holkou ze seznamky(však to je přeci úplně normální a nechápe co nechápu:-))Když se nad tím dnes zamyslím jedinou pravdu měl a to,že jsem blbá,jelikož v tu chvíli jsem vybrala peníze zaplatila a odtahala mu pneumatiky na Audi,kterou se dnes chlubí na netu. Měla jsem zachovat úplně jinak(jelikož jeho drzost neznala mezí:-)),ovšem to vím,až dnes!v tu dobu jsem ho měla bohužel moc ráda.A veřte,že žádná životní lekce se nám neděje jen tak,posouvá nás dál, rosteme a hlavně vážíme si sami sebe. Boží mlýny melou pomalu,ale jistě. A v mém případě: jsem sice po záruční době,chudá s hypotékou na krku,ale jsem ráda,že máme klid to je to nejvíc!!! Však on se nějaký odvážný muž najde a pošle mu tam svojí manželku která vidí to krásné audi a krásné oči :-))) Prostě jen udělejte ten krok a věřte, že to dobře dopadne.Držím palce.

verona 20.09.2020

Má pocit, že popisovaným způsobem se ve stále větším počtu zachází se staršími a starými lidmi. Navzdory kecům o "důstojném stáří".

Jura 20.09.2020

U manželky v rodině je to jednoznačně děda, ona a její sestřenice jsou černé ovce rodiny protože se dokázaly osamostatnit, taky jsou jediné kdo má vlastní obvykle jiný názor. Je až komické sledovat když v hovoru dojde na téma u kterého není znám dědův názor a tak než se vyjádří všichni v jeho vlivu se snaží jen neutrálně kličkovat a přežít do doby než jim je milosrdně poskytnutý názorový model. Co jsem tím chtěl říct je asi tolik že takový člověk neovlivňuje tímto způsobem jen svoji partnerku ale vše se rozleze do celé rodiny pokud si to nechají líbit. Navíc z venku ta situace tak nevypadá ale co vím manželka si užila rozhovorů atd které jsou zde popsány celkem dost a to je vlastně až vnučka. Částečně se to přenáší i do našeho vztahu protože manželka je tím naučená hledat ve všem nějaký jiný smysl a musela si zvykat že když něco řeknu není to žádný hlavolam. Priklad: zeptám se nakrmila jsi psa? Což se dá přeložit max jako mám mu dát já? Ale ona v tom ze začátku viděla asi sto otázek jako co jsi dělala že jsi nedělala tohle atd.

aster Jura 20.09.2020

Já mám takového manipulátora doma - skvěle umí přesvědčit lidi o své pravdě a pořád to zkouší i na mně - jenže já jsem ve střehu a beru to jako sport - občas je z toho dost nešťastný, a to začne dělat chyby - na to číhám já a už se veze na svých vlastních výmotcích - někdy je to těžké - pořád si musím uvědomovat, že mám paměť a myšlení v naprostém pořádku, že nejsem neschopná apod. - a pokud si nejsem jista, radši se pohádám, než bych připustila pochybnosti - to by mi totiž při nejbližší příležitosti omlel o hlavu a 100% by toho využil. Nejhorší je, že takto ovlivňuje nejen rodinu, ale i kamarády a známé - ne všechny, ale i tak to stačí - funguje to přibližně tak, jak jste to popsal - čekají, až řekne svůj názor - já občas vidím rudě, ale už jsem si zvykla nereagovat, protože tak bych jen podpořila jeho výklad, jaká jsem "saň a nechci uznat žádný jiný názor, než svůj" (což je do jisté míry pravda) *8*

Jura aster 20.09.2020

Pokud jste trochu "od rány" ve smyslu že se nebojíte pohádat máte navrch, alespoň mně připadá že tihle lidé nezvládnou opravdovou konfrontaci, svoji pozici si dlouhodobě připravují a začnou vystrkovat růžky až když jsou si jistí, ale můžu se samozřejmě plést. V čem se určitě nepletu a moc mně to mrzí za manželku že takový člověk naprosto bagatelizuje její úspěchy a sebemenší neúspěch zveličuje, to bych bral jako typickou vlastnost.

aster Jura 20.09.2020

Ano, jsem "od rány" - za to patrně vděčím zčásti vrozené povaze a pak babce - to byl generál - ta "prošla zdí" s každým, kdo se jí protivil - z mojí matky tak vychovala právě toho manipulátora - já měla štěstí v tom, že na mně už byla stará a byla trochu jiná doba - vymázla jsem z domu, když mi bylo 18 - na vš jsem se živila různými brigádami - většinou jsem chodila o víkendu na noční - železárny, pekárna. Sice jsem občas ráno pospávala na přednášce, ale výhodu to mělo - nebyla jsem finančně závislá. Matka měla možnost udělat totéž - ale autoritě babky podléhala mnohem více...jinak jste to popsal přesně - babka mě srovnávala s matkou - srovnávala dítě s dospělou ženou a když se mi něco povedlo - byla to podle ní náhoda *16* naštěstí jsem soutěživý typ, což mi hodně pomohlo - chtěla jsem vyhrát - a vlastně mi to zůstalo dodnes - je fakt, že to manipulátorovi značně znesnadňuje situaci - když někdo chce moje úspěchy bagatelizovat, trvám na faktech a je z toho velmi hlasitá a nepříjemná diskuze - faktů má člověk obvykle po ruce dost, jen si to neuvědomuje. Já se neobhajuju - já útočím a mlátím do manipulátora fakty - funguje to spolehlivě, jen se člověk musí připravit na to, že se manipulátor sice stáhne, ale pokusí se člověka vylíčit před ostatními v nelichotivém světle - a to se dozvíte až časem. Můj miláček už to vzdal - bylo mu značně nemilé, když jsem ho veřejně postavila před hotovou věc a žádala vysvětlení - připraven nebyl nikdy - neumí improvizovat - já ano.

aster 19.09.2020

Tak něco takového bych "jemným" týráním zrovna nenazývala.

Jarka Pokorná 19.09.2020

Ano, dvacet let to na mě používal můj muž. Věřila jsem, že nic neumím, jsem hloupá a bezcenná. Dnes jsem rozvedená a zase nabírám dech.

Marcela Jarka Pokorná 19.09.2020

Ahoj Jaruško, jsem rozvedená rok a půl. Žila jsem v tom také bezmála 20let. Dnes jsem šťastná. A hlavně vím,že jsem velmi schopný,pracovitý a řekla bych oblíbený člověk. Žiju teď velmi aktivně cokoli zkusím, mě baví. Zůstávala jsem aby děti měli tátu a taky asi z obav,že má pravdu. Pravdu neměl a dětem jsem tím rozhodně neprospěla. Držím pěsti,do nového, lepšího života. Marcela

M 19.09.2020

Tohle dělají rozeni sociopati.

Anitakryspin 19.09.2020

Bohužel takovou bestií byla má matka. Ve 44 letech mi byla diagnostikována schizofrenie. To byla úleva. Nebyla jsem zrůda! Je mi 62 a jsem celkem v pohodě a užitečná.

nea 19.09.2020

zase cizí slovo........za chvilku nebudeme mít český název na nic

Sasa 19.09.2020

Bohuzel mam take zkusenost. Utrapil mne i deti to pocitili ale na druhou stranu dokazal po materialni strance nam pripravit pohodlny zivot. Kdybych mnela poradne sebevedomi tak to byla legrace jenze ja ho nemnela. Skoda.

xxkouckaxx 19.09.2020

je to obyčejný podrazácký manipulátor , na co používat slova , která většina lidí vůbec nezná ?

Lenka 19.09.2020

Mám bohužel vlastní zkušenost. Je to bývalý manžel.Dopracovala jsem se díky jeho chování až k depresivně úzkostné poruše. Je to alkoholik. Prochlastal a prohrál v automatech spousty peněz. Přišli jsme o byt a o spoustu věcí. Ale je to taky vynikající herec. Takže špatná jsem samozřejmě já. Když byli kluci malí, chodila jsem na sociálku a žádala je o pomoc. Nikdo mě nevěřil. Pan manžel si je pěkně omotal kolem prstu. A ty káče mu zobaly z ruky. Nakonec vyhrožovaly mě, že mě děti odeberou, když mám psychické potíže. Takže jsem to musela vydržet, odejít nebylo kam. Teď je ze mě stárnoucí ženská bez přátel. Sama jsem se uzavřela do sebe, protože jsem to nedokázala vyřešit. Jsme více než patnáct let rozvedení, ale myslíte, že mám pokoj? NE!!!

Bára 18.09.2020

To by mě zajímalo, co je na tom jemného...

Trpaslík 18.09.2020

Jenže co když je to rodič........a dítěti nikdo nevěří. Je jen rozmazlené, protože ten rodič je přece tak hodný, když všechno koupí a všude se před ostatními přetvařuje......

anitakryspin Trpaslík 19.09.2020

U mně to byla matka! Katolička se svatozáří pro veřejnost.*21*Ve 44 diagnostikovaná schizofrenie. To byla úleva! Nebyla jsem zrůda! Je mi 62, psychiatrům vděčím za život, mám hodného manžela ,dvě kočičky a vlastí byt a jsem celkem v poho.*16*Ráda bych ti pomohla dítě. V životě jsem poznala několik zbytečných dcer jenom na obtíž, ale také jsem jim nedokázala pomoci.Protože nerozkryly příčinu problému.Bez pomoci to asi nezvládneš. Hlavně se nesvěřuj faráři.

Dan 18.09.2020

Jsem zřejmě gaslighter, své přitelkyni řekunu, když si myslím, že dělá ňeco špatně, ale nejhorši je, že mam pocit, že je gaslighterka😭 Vám dámy přeju krasný život, kde Vám nikdo nic nevytýká, bacha jen na gasligterčata😁

nora Dan 19.09.2020

Dane,je rozdíl když má protějšek na něco jiný názor a řekne to,než když je z něj manipulátor ,který každou výtkou stokrát denně,deptá partnera a směřuje nenápadně tam kde ho chce mít.To je opravdu velký rozdíl.

nora 18.09.2020

Paní Jano,manželovi jsem nadělila rozvod k jeho padesátinám.Byli jsme spolu 26 let,děti dospělé,a myslím že od svých 18ti let kdy jsem se vdávala,jsem projevila notnou dávku statečnosti a trpělivosti. Jsou dva pohledy na to:bud si žena řekne když jsem to vydržela tak dlouho,už to do smrti doklepu po jeho boku.Nebo si může říci:je mi 47let,chci žít takovým způsobem až do smrti ? Samozřejmě muž takového typu to umí s okolím,a tak dodnes někteří nechápou,proč jsem se s tak zábavným,usmátým a žertujícím pánem rozvedla.Jenže já vím své.Po rozvodu jsem si finančně pohoršila,ovšem jen na čas,a dnes jsem velmi spokojená.Po celou dobu od rozvodu si dávám velký pozor na muže kteří projdou mým životem.

šťastná žena nora 19.09.2020

Jako bych to psala já .... I roky souhlasí :-). Dnes už naštěstí tři roky šťastně rozvedená a je to ten nejlepší krok, který jsem v životě udělala. Obvykle reakce na různé články nepíšu, ale tady je to jak přes kopírák, tak mi to nedalo ....

Jitunaaa nora 19.09.2020

Hezký den, po přečtení Vašeho příspěvku mi bylo, jako bych to napsala sama. Taky děti a v mých 45 letech jsem konečně prozřela a odešla.... bez rozvodu, bez vyrovnání. Ta úleva a teď již své žití mám krásné a nelituju!!!! Takže Vám tleskám!!!!! Jitka

Jana 18.09.2020

Můj muž se po mnoha a mnoha těchto "drobnostech" každodenního života dopustil i nevěry a obvinil mne, že za to mohu já. Na logiku jeho vysvětlování své nevěry jsem jenom nevěřícně zírala a teprve si uvědomila, s kým to žiji. Myslíte si, že jsem cvok, když jsem si to neuvědomila dřív? Nejsem, tito lidé jsou dokonalí v podsouvání svého světa, přesvědčování, že jen tak to má být... atd. Jsem jedna z dalších žen po padesátce, co požádala o rozvod. A to nastal teprve mazec. Ne násilí, ne, to by se dalo žalovat. Samotnou mne překvapuje, jak jsem klidná. Jen si vyčítám svou hloupost, že jsem byla hodně dlouho mírná, poslušná manželka. Děkuji za tento článek. A milé dámy, přeji vám, abyste tento druh "vztahu" nikdy nepoznaly. Hezký večer.

Podmínky a pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a redakce za ně nenese zodpovědnost. Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek nebo obrázek, který obsahuje vulgární výrazy či fotografie, urážky nebo jinak odporuje dobrým mravům a zákonům ČR. Odstraněny budou opakovaně vkládané vzkazy, stejně jako odkazy, které se netýkají tématu nebo obsahují neplacenou reklamu.

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat