S novým rokem ukončete nespokojené vztahy

20.01.2021 | Vztahy

Deprese, tloustnutí či naopak rapidní úbytky na váze, srdce inklinující k infarktům nebo gynekologické problémy. Za tohle všechno může nespokojenost ve vztahu, která se prvotně projevuje fyzickým i emocionálním vyčerpáním. Nenechte to dojít tak daleko a rozejděte se. Kdy jindy, když ne teď?

Lidé si běžně ke konci starého roku dávají motivační předsevzetí. Někteří si svůj cíl stanoví později, tedy až nyní, v lednu roku nového. Možná že i vy přemýšlíte o tom, co letos změnit a kam se posunout. Pokud žijete v toxickém vztahu, můžete rozpoznat některé z těchto znaků, a to přímo v sobě, ve svém partnerovi nebo ve vztahu samotném. Ukončíte nefunkční partnerství, které se projevuje následujícím způsoby?

Dlouhodobý stres

Zase vás bolí žaludek při pomyšlení, co druhý z dvojice bude chtít rozebírat? Na klidný večer s ním si už ani nepamatujete a vaše mysl je již dlouhé týdny a měsíce zahlcena spíš negativními zážitky a zkušenostmi? Vaše soužití je všechno, jen ne funkční.

Nedostatek podpory

Zdravé vztahy jsou založeny na tom, že partnerovi úspěch nezávidíte, ale přejete. Chcete ho vidět šťastného a spokojeného, nicméně jakmile se partnerství stane komplikované, jeden z páru v tom druhém vidí spíš problém a konkurenci. V případě, že vás protějšek nepodporuje, nekryje vám záda, a navíc vaše posuny v kariéře, zdravotním stavu a jiných oblastech života kritizuje, není to dobré znamení.

Špatná, či rovnou hanlivá komunikace

Místo abyste se k sobě chovali laskavě, je většina vašich rozhovorů plná sarkasmu, opovržení a zjevného nepřátelství. Situace je dokonce tak kritická, že si vulgárně nadáváte, což je začátek konce. Ani takový vztah nemá s harmonií a dobrými životními podmínkami co dělat.

Přehnaná žárlivost

Říká se, že kdo nežárlí, nemiluje. Zdravá žárlivost je normální, ale nic se nemá přehánět. Jestli vás pohltí a ovládne natolik, že nemůžete myslet na nic jiného, než že vás protějšek podvádí (byť k tomu není důvod), problém je ve vás, ne v něm samotném. I tohle je třeba v rámci partnerství řešit, neboť protějšek dřív či později udusíte. Nebo on vás, pokud vám zakazuje stýkat se s přáteli či mít koníčky mimo domov. Manipulace a neustálá kontrola přispívají k toxicitě ve vztahu.

Ignorování potřeb

Vy toužíte, aby alespoň v sobotu dopoledne byl s vámi, ale on o tom nechce ani slyšet. Má svůj svět a nehodlá ustoupit ani slyšet o nějakém kompromisu. Věty většinou začíná stylem „já chci“. Nebylo by lepší najít si někoho, kdo bude používat spíš osobní zájmeno „my“?

Odpor

Den po dni, souběžně s přetrvávajícími konflikty a výměnami názorů, se obvykle nahromadí zášť k partnerovi, stejně jako frustrace z domácího prostředí. Propast mezi vámi a protějškem se zvětšuje, až získá podobu odporu. Je-li tomu tak, nemá cenu ve vztahu dál setrvávat. Jedinou výjimkou je oboustranná dohoda a ochota vás obou. Pár, který se chce změnit a postupuje jako tým, má šanci na záchranu, jinak je to mlácení prázdné slámy.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

56 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
143 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
98 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat