Proč si zrovna vás vybral narcista

04.04.2021 | Vztahy

Narcis je krásná rostlina s krémovými, bílý, oranžovými nebo žlutými květy, ale taky arogantní člověk s přehnanou láskou k sobě samému. Že takového doma nesnesete? Pch, on se vás tak na to bude ptát! Beztak ho přitahujete hned z několika důvodů, kvůli kterým jste pro něj snadnou kořistí!

Padnout do spárů osobnosti s narcistickou poruchou může být až překvapivě jednoduché, zvlášť když si některé návyky, postoje a vzory chování, které mu imponují, přenesete z dětství do dospělosti. Co se narcisovi líbí a proč si vybral zrovna vás?

Věříte v jeho dokonalost

Už od prvního setkání, které bylo dokonalé a okouzlující, víte, že zrovna tenhle partner je jiný než ti ostatní. Talentovaný, společenský, chytrý a vtipný. Máte štěstí, že projevil zájem o soužití s vámi. Uděláte pro něj cokoli – a on to ví. Drží se vás jako klíště, protože miluje, když ho někdo obdivuje, klaní se mu a skládá komplimenty. Z každého takového skalního fanouška se nadšeně raduje. Aby ne. Je snadné s vámi manipulovat.

Žijete ve stínu druhých

Nemáte ostré lokty, nikdy se nepostavíte šéfovi a nad projektem, který vám ukradl kolega, se sice rozbrečíte, ale jinak za něj nezabojujete. Všem v kanceláři vyřizujete soukromé věci, zůstáváte do noci, přijímáte zakázky, o něž nikdo nestojí, a taky se bojíte požádat o zvýšení platu. Pro narcise ideál. Všichni na vás mohou dříví štípat. Vaše neprůbojnost ho fascinuje. Jste předurčena k tomu, že odstrčíte vlastní sny a vize do pozadí a z posluhování partnerovi si uděláte svůj vedlejšák. Veškerou energii soustředíte jen na to, aby se měl královsky, a na své čelo přilepíte nápis: Ignorovat!

Empatie a obětavost vám nejsou cizí

Nakoupíte starší sousedce, pohlídáte děti své známé (už zase), ve frontě u pokladny před sebe pustíte těhotnou, dítě, vozíčkáře. Na charitu pošlete část svého platu. Automaticky. Chápete utrpení druhých, obětavost je vaše druhé jméno, chováte se uctivě a empaticky. I na smrtelné posteli budete osobou, která nikdy nemyslí jen na sebe. Chvályhodné a úctyhodné. Akorát největší radost z toho má právě narcis.

Jelikož upřednostňujete vlastní potřeby před potřebami jiných, tuší, že se stane prioritou a hlavním pilířem vztahu i celé rodiny. Ostatně, poznal to už dávno, v době randění. Stačí, když lépe připravená vajíčka ke snídani podáte právě jemu, bez mrknutí oka mu přenecháte body nasbírané na své věrnostní kartě a nepozastavíte se nad tím, když si bez dovolení půjčí vaši kreditku. Zhodnoťte si, zda vám stojí za to být vždy až na posledním místě.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

9 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
99 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
56 Příspěvků
Poslední příspěvek 11.4.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat