Ideální představy o vztahu ho ničí

Pár tvoříte už několik let, ale možná se sami sebe tu a tam zeptáte, jestli by mohl vydržet na celý život. Pokud si na pomoc vezmeme vědu, je údajně váš vztah ohrožený, pokud trváte na těchto představách.

Podobné představy o budoucnosti, věrnost a láska – to jsou tři požadavky, které většina z nás má na to, aby mohl vztah fungovat dlouhodobě. Následující tři body jsou ale pro většinu lidí také garantem dlouhodobé lásky. Podle vědy jsou ale právě tyto ideální představy jenom fraška.

Vztah vydrží dlouho, pokud trvá romantika

Pokud se vytratí romantika a odletí motýlci z břicha už po několika měsících, není pak dostatečně hluboký a intimní. To si možná myslíte, ale podle vědců to není pravda. Jsou to právě páry bez romantických představ, které se už ve vztahu sžily, které mají větší šance na udržení dlouhodobého vztahu.

Vrána k vráně sedá

Je pro vás pro fungující vztah důležité, abyste si s partnerem byli podobní? Tak to také nesouhlasí. Lepší údajně je, pokud si například sebevědomý partner hledá někoho, kdo je spíše v jednání nejistý, a naopak. Pro naprostou „tutovku“ je podle vědeckých poznatků prý nejlepší nejistý muž a sebevědomá žena.

Sex je velmi důležitý

Sex je často označován jako nejkrásnější věc na světě. Ale je také důležitý pro dlouhodobý vztah? Věda tvrdí, že ne. Důležitější je, aby se partneři dokázali sblížit i jiným způsobem – třeba společným mazlením u televize. Nepotřebují totiž sex jako důkaz lásky.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Konečně se vám povede oprostit se od „změti“ svých pocitů a budete schopni se na problém, který už nějakou dobu řešíte s partnerem/partnerkou podívat bez emocí, tak nějak „svrchu“. A ke svému překvapení zjistíte, že jste k němu přistupovali ze špatného konce. To vám dá nejen možnost vše zdárně vyřešit, ale budete moci partnerovi/partnerce ukázat... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

78 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
12 Příspěvků
Poslední příspěvek 6.5.
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 6.5.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat