Maličkosti pro záchranu nefungujícího vztahu

Vztah je jako člun. Nejdříve sjíždí divoké řeky vášně, odkud se vydává do stereotypních vod, kde často ztroskotají i ta nejlepší plavidla. Dá se tomu ale zabránit!

Statistiky ani čísla nelžou – nikdy. Kromě jiného z nich vyplývá, že se rozpadá téměř polovina uzavřených manželství i dlouhodobých nesezdaných svazků. Někdy je hlavní příčinou nevěra či nesoulad povah, jindy zase vzájemné odcizení, finanční neshody nebo nefungující milostný život. Ani vám to teď doma tak docela neklape? Odborníci tvrdí, že i pošramocený vztah, který se rychle řítí do záhuby, zachránit lze. Tedy alespoň pokud o to oba partneři skutečně stojí. Jaká je ta nejlepší strategie?

Myšlenkový návrat do minulosti

„Zeptejte se sami sebe, co vás po seznámení na protějšku tolik přitahovalo. Možná to byl jeho charakter a dobré vlastnosti. Nebo to, že vás podporoval, kdy jste to potřebovali,“ navrhuje téma k zamyšlení americká manželská terapeutka Rachel Needle. Tato specialistka se domnívá, že přehodnocení toho, proč jste spolu začali, vám může poskytnout celou řadu důvodů, proč spolu i zůstat. Co dalšího by v nepříznivé situaci mohlo pomoci?

Soukromí jako něco, co je svaté

„Často to jsou hlasy zvenčí, které prosakují do intimních vztahů a vyvolávají v nich zbytečnou toxicitu. Svým klientům proto radím, aby ze svých soukromých záležitostí nedělali věc veřejnou. Nepřiznávejte svá milostná trápení ostatním. Problémy se tím nevyřeší, naopak je to ještě více prohloubí. Místo toho otevřete komunikační brány směrem k partnerovi a svěřte se jemu, co vás tíží,“ doporučuje jiná specialistka přes lásku, tentokrát newyorská licencovaná psychoterapeutka a rodinná poradkyně Rachel Sussman.

Dívejte se do budoucnosti

„Upusťte od hořkosti, hněvu i nepřátelství, které vám brání v odpuštění. Nesetrvávejte ve zraňujících vzpomínkách, jsou to jen překážky v pokroku. Ať už se stalo cokoli, nedovolte chybám z minulosti, aby zničily vaši společnou budoucnost. Všechno se dá napravit, opětovné spojení s partnerem pak může být dokonce mnohem silnější a harmoničtější,“ myslí si vztahová koučka Alexandra Katehakis, která svou praxi provozuje v americké Kalifornii.






Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
14:03

Hardcore cvičení na bříško

Hardcore cvičení na bříško
16:32

Kardio trénink

Kardio trénink
17:41

Core cvičení

Core cvičení

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

I když jde o těžké rozhodnutí provázené bolestí, nakonec zjistíte, že odchod z nefungujícího vztahu pro vás bude vysvobozením. Musíte se oprostit od starých známých jistot a připravit se na fakt, že nový život bude možná nejistěj&scaro... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

34 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
42 Příspěvků
Poslední příspěvek 13.5.
9 Příspěvků
Poslední příspěvek 13.5.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat