Věci, které žena muži těžko odpustí

Co všechno dokáže narušit vzájemnou harmonii mezi partnery i vnímání sebe samých? Nedostatek pozornosti, absence chvály, nadmíra kritiky i naprosto nevhodné úvahy o tom, zda je u sousedů tráva zelenější!

Láska je zvláštní věc, protože ji nemůžete skrýt, na stranu druhou se ale také snadno vytratí. Na to, proč tento kouzelný cit ze vztahu nenávratně odchází, pak mají obě pohlaví svůj vlastní názor. Čím podle žen muži lásku doslova zabíjí?

Nedostatek pozornosti

Pánové! Ať už jste měli jakkoli těžký, hektický a náročný den, neexistuje žádný důvod k tomu, abyste svůj něžný protějšek ignorovali. Nějak tak by se daly shrnout závěry četných psychologických studií, pod které se bez váhání podepíše nejeden vztahový poradce. Ženy zkrátka potřebují trochu pozornosti i jistou formu uznání. Pokud nemají ani jedno, cítí se nešťastné, nepochopené a nepotřebné. A řekněme si upřímně – komu by se líbil pocit, že ho ten druhý bere za automatickou samozřejmost, na níž není potřeba ani mluvit, natož ji snad za něco pochválit?

Nadmíra kritiky

Oproti předešlým řádkům je tohle naprosto opačný případ – ovšem se stejně zhoubným účinkem. Ačkoli kritika může být v určitých případech konstruktivní, když je jí až příliš, na dámské psychice i samotném vztahu se to neblaze podepíše, a to nesmazatelným písmem. I většina rodinných terapeutů připouští, že nadmíra nevyžádaných hodnocení ze strany protějšku může zapříčinit těžké deprese, hádky a samozřejmě také rozchod.

Nevhodné srovnávání

„Jak teď Marie zhubla, je z ní fakt hezká ženská. Proč ona může, a ty se jen vymlouváš, že na cvičení nemáš čas?“ I taková věta dokáže sebevědomí zadupat do země. Ani mužům se by se dvakrát nelíbilo, kdyby je jejich ženy srovnávaly s ostatními, přičemž by ostře hodnotily, kdo má lepší tělo, vyšší výplatu, důležitější titul nebo hezčí dům. Pokud vám partner řekne, že se mu někdo jiný líbí víc než vy, dělá pro narušení svazku opravdu hodně. Jak dlouho tenhle tíživý psychický nátlak asi vydržíte?

Zdroje: fabiosa.com, názor autoraSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden vás zastihne v příjemně „milostné“ náladě – budete mít chuť flirtovat, projevovat i přijímat lásku, rozmazlovat děti, trávit čas s nejbližšími přáteli, zkrátka prožijete vztahový týden se všemi vzestupy a ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

1 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:39
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:35

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat