Kamarádka dostane sbohem s vašim klidným svědomím

26.05.2022 | Vztahy

Může být věrná, empatická a chápavá, ale taky podlá a nepřející. Není kamarádka jako kamarádka. Poznáte, kdy se s nějakou tou toxickou nadobro rozloučit?

Přátelství mohou trvat krátce, ale taky dlouhé roky, někdy i desetiletí. Často však vyčpí, vztahy mezi dvěma jedinci ochladnou a vymizí. Vždy je těžké přerušit pouta s někým, kdo se cítí jako součást naší dávné minulosti, ale i tak existují situace, kdy už kamarádka ve vašem životě nemá co dělat. Které to jsou?

Mluví o vás za vašimi zády

Svěřila jste jí tajemství, o kterém slíbila, že si ho nechá pro sebe. Od jiných se ovšem zanedlouho dozvídáte, že se váš kostlivec ze skříně dostal na veřejnost. Pravá kamarádka sliby dodržuje a taky nemluví o vás bez vás. Ví totiž, že by ztratila vaši důvěru. Pokud se navíc taková situace opakuje a vztah k přítelkyni je spíš o depresi, úzkosti, nejistotě nebo nepříjemných pocitech, je čas se rozloučit. Bez diskuze.

Když ji potřebujete, nikdy tu pro vás není

Ona vás dennodenně bombarduje svými po postřehy, splíny a historkami, věčně chce s něčím poradit, někam odvést, cosi zařídit, ale když se role obrátí, nemá čas/bolí ji hlava/musí odjet/nemá náladu… Nelze, abyste do přátelství investovala pouze jen vy sama. Stejně jako u partnerského vztahu platí, že na něj musí být dva.

Máte společnou pouze minulost

Z nostalgie, tedy stesku po něčem minulém, zašlém a ztraceném se pevná přátelství nebudují. V případě, že vás s kamarádkou pojí pouze minulost, navíc vás v současnosti není schopná (nebo ochotná) emocionálně či jakkoli jinak podpořit, nejspíš pro vás bude výhodnější netěžit z dob dávno zaprášených a zamávat jí na rozloučenou.

Dosud jste jí neodpustila a ani nevíte, jestli to jde

Vyspala se s vaším s přítelem, s peněženky ukradla hotovost, na vaši občanku si vzala úvěr. Ačkoli se omluvila s tím, že se dostala do zoufalé situace, nebo něco z toho přímo nebyla její vina, nevěříte jí. Dlouhodobě. A ani vůbec netušíte, jestli jí někdy dokážete skutečně odpustit. Důvěra je základem každého vztahu, bez ní je přátelství z dlouhodobého hlediska neudržitelné.

Obírá vás o energii

Za energetické upíry se považují lidé, kteří vás (ne)úmyslně okrádají o vaši energii. Po kontaktu s nimi se cítíte mizerně, unaveně, ospale a vyčerpaně. Není přátelství o tom, že by vás spíš mělo dělat optimističtější osobou? Něco není v pořádku, pokud se vám po schůzce s kamarádkou chce skoro až brečet. Přehodnoťte, zda jí ve svém životě ještě uděláte místo.

Zdroje: názor autora - celý článek


Celkem 2 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na oběd

Více tipů

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nejistotu nemáte rádi, přesto si jí tento týden užijete víc než dost. Možná je to proto, že se příliš upínáte ke svým plánům. Pamatujte, že ani ty nejpečlivěji připravené nemusejí vyjít, zvláště pokud nezáleží pouz... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

60 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 5.7.
113 Příspěvků
Poslední příspěvek 5.7.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat