Nalezení té velké životní lásky

Co je potřeba k tomu, aby vztah vydržel celý život? Ani vzdušné zámky, ani růžové obláčky – místo toho k nalezení partnera na celý život stačí jednoduchá otázka.

Podíváte se na sebe a najednou je tu takové praskání, všechno kolem vás zmizí a zůstanete jen vy oba. Jakoby magicky vás to k sobě táhne, vaše rty se dotýkají – a pak žijete šťastně až do smrti. Tímto nebo podobným způsobem se každý druhý milostný film snaží, abychom uvěřili, že takhle má vypadat osudné setkání s velkou láskou. A samozřejmě – pokud neumřeli, žijí spolu dodnes… Ale část mezi romantickým začátkem a láskyplným koncem často chybí – život, který se děje mezi vzájemným poznáváním a 50. výročím svatby.

Vztah a jeho zvláštnosti

V každodenním životě není tak důležité, aby vám jiskřily oči a bušilo srdce, proto si musíte přiznat, že manželství je skutečně o tom, zůstat spolu v dobrém i ve zlém. Ať už na pět měsíců nebo 50 let, hlavní věcí je především to, že se s někým cítíte dobře. Ale jak zjistíte, že se dobře budete cítit i dlouhodobě?

Samozřejmě, že se nemůžeme podívat do budoucnosti, ale ve skutečnosti existuje velmi přízemní pravidlo, které vám může pomoci najít správného partnera. Především věnujte pozornost tomu, jak se s druhou osobou cítíte. Měli byste se ale zaměřit raději na svoje pocity než na druhou osobu. A pak si položte zásadní – i když přiznáváme, že ne úplně romantickou – otázku: Mohu žít s vtípky toho člověka? A chci to?

No, existují opravdu hezčí důvody, proč si někoho vzít, než že vás on nebo ona tolik neobtěžují – ale faktem je, že každý člověk dělá v životě nějaké vtípky. Každá lidská bytost vás dříve či později naštve – nebo vy budete obtěžovat ji. Řešením je najít osobu, s jejímiž negativními vlastnostmi dokážete bez problémů žít. Kteří vás nestresují, nezatěžují nebo nepřivádějí na pokraj šílenství. Protože – ačkoli si to mnoho z vás myslí – ony nezmizí a váš partner se ani zásadně nezmění (maximálně se jeho zlozvyky ještě prohloubí).

Chceš být se mnou? Ano. Ne. Možná.

Není to o tom, že se nutíte přijímat určité věci nebo polykat hněv. Spíše jsme všichni tak odlišní, že nezapadáme mezi všechny. Zatímco vás nevyřešené konflikty rozčilují, někomu jinému to nemusí vadit vůbec. A stejné platí i pro nás: Jak hezké by bylo, kdybychom měli partnera, který nás miluje takové, jaké jsme – před kterým nemusíme nic skrývat a být samy sebou?

Takže pokud jsme ochotni vstoupit do dlouhodobého a vážného vztahu, stojí za to sundat růžové brýle a zaměřit se na ostřejší detaily našeho partnera. A pokud je považujeme v nejlepším případě za zábavné a roztomilé (nebo alespoň s nimi můžete žít) – je to jako vyhrát jackpot!

Zdroj: názory autora - celý článekSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Kuřecí stehna na pivu

(3 hlasů)

Kuře s cuketou

(4 hlasů)

Játra dušená s paprikami

(5 hlasů)

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nejistotu nemáte rádi, přesto si jí tento týden užijete víc než dost. Možná je to proto, že se příliš upínáte ke svým plánům. Pamatujte, že ani ty nejpečlivěji připravené nemusejí vyjít, zvláště pokud nezáleží pouz... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
113 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
174 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat