Když se vám někdo usadí v hlavě

12.08.2022 | Vztahy

Vkrádá se vám do snů, myslíte na ni při práci i během relaxace ve vaně. Proč tuhle osobu nemůžete dostat z hlavy? Má to hned několik důvodů!

Žena, muž, dítě, někdo z rodiny, ale i naprosto cizí člověk, kterého denně potkáváte na autobusové zastávce. Téměř každý může zatěžovat vaši mysl a terapeuti vědí, proč tomu tak je. Počítejte do pěti.

Nevíte, co si máte myslet

Jedním z důvodů, proč je těžké přestat na někoho myslet, je rozháranost pocitů. To, když nevíte, zda k vám daný člověk chová vlahé či naopak nevraživé city. S tím si citlivější jedinci, kterým záleží na názoru druhých, dělají starosti.

Trpíte odmítnutím

Smutek a bolest ze ztráty někoho, kdo vám byl blízký, nelze vymazat jen tak z minuty na minutu. To pouze čas hojí rány. Budete-li chtít ozdravný proces trochu urychlit, založte si deník. Zapsání svých myšlenek a pocitů vám může pomoci lépe porozumět tomu, co prožíváte. Nechte tyto pocity plynout a nestyďte se je konkrétně pojmenovat. Používejte obraty jako „zraněná pýcha“ nebo „pošramocené ego“. V závěru zrekapitulujte seznam získaných životních lekcí. Jak vás tenhle člověk, na kterého myslíte, posunul? Co díky němu v budoucnu uděláte lépe?

Řešíte nevyřešené problémy

Dalším důvodem, proč o někom přemýšlíte víc, než je zdrávo, jsou nevyřešené problémy, kupříkladu křivda. Možná, že i na tu potřebujete dostatek prostoru, aby jí bylo možné zvládnout. V případě, že vám někdo ublížil, ujasněte si, co by tahle osoba mohla udělat, aby se vám ulevilo. Omluvit se? Nepomlouvat? Tyto znalosti můžete využít k tomu, abyste se posunuli vpřed a své emoce lépe zpracovali. Mimochodem, odpuštění se terapeuticky taky hodně cení!

Vzpomínáte

Procházíte nějakou složitou situací, což ve vás vyvolalo vzpomínky na dobu, kdy jste podobné potíže řešili s tím a oním. Logicky si pak současnost spojíte s minulostí, čerpáte ze svých bývalých zkušeností a podvědomě hledáte řešení, takže se není co divit, když je předmětem vašich snů i myšlenek bývalý partner, kamarádka, kolegyně…

Jste osamělí

Dalším důvodem, proč lidé stále myslí na jiné, je osamělost. Člověk, se kterým jste strávili všechen svůj čas, je nyní mimo váš život, což je tak frustrující! Pokuste se zaměstnat, vyhledávejte nové aktivity i přátele. Když se začnete věnovat sami sobě, uvolníte stres a omladíte mysl. Samozřejmě, že pokud veškeré techniky selhávají, je vhodné poradit se s terapeutem.

Zdroje: názory autora - celý článekSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden vás zastihne v příjemně „milostné“ náladě – budete mít chuť flirtovat, projevovat i přijímat lásku, rozmazlovat děti, trávit čas s nejbližšími přáteli, zkrátka prožijete vztahový týden se všemi vzestupy a ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

24 Příspěvků
Poslední příspěvek 22:08
33 Příspěvků
Poslední příspěvek 22:03
5 Příspěvků
Poslední příspěvek 21:50

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat