Na internetových seznamkách se opravdu dějí podivné věci

Že se na seznamkách hledají jen vážné vztahy? To je velký omyl. Kdekdo se jimi jen tak baví a o partnerství vlastně vůbec nestojí. Kolik uživatelů kvůli nim propadá depresi, protože je tento způsob seznamování zklame na celé čáře? A je možné se díky nim i vdát nebo oženit?

Už nějakou dobu je odvětví on-line seznamování na obrovském vzestupu a nikdo by si o tom nedovolil pochybovat. Vždyť tyto kontaktní platformy využívá bezmála 324 milionů lidí po celém světě (1)! Ovšem ne všichni se stejným cílem a vidinou nehynoucí lásky. Co všechno se na internetových seznamkách děje? Pokud máte odvahu, zde je jedinečná příležitost nahlédnout jim po pokličku!

Chci svatbu. Do roka a do dne!

Přibližně 42 procent uživatelů si od virtuálních seznamek slibuje především svatbu. A pokud možno co nejdříve (2)! Ovšem pozor, tak nereálné to zase není. Statistická data ukazují, že 13 procent lidí se díky těmto platformám skutečně zasnoubí (3). Jenže cesta k prstýnku může být i značně trnitá a klikatá…

Nehledám nic vážného, jen se bavím

Člověk by řekl, že se na zmíněných aplikacích a komunikačních kanálech hledají a nalézají jen vážnější vztahy. Vždyť právě k tomu slouží, nebo snad ne? Jak se to vezme. 26 procent zaregistrovaných v nich vidí jen neškodnou zábavu, povyražení a chvilkové dobrodružství, popřípadě sexuální příležitost. O opravdové spojení, které by snad přetrvalo delší dobu, jim tedy vůbec nejde (4). Trochu podpásovka, že? Žádný div, že tu není nouze o zklamání, vztek a krokodýlí slzy.

Končím. Mám z toho akorát depresi!

Nic není tak růžové, jak se zdá. Takřka 45 procent uživatelů on-line seznamek kvůli nim cítí frustraci, pesimismus, úzkost, pocit velké nejistoty, nedostatek sebevědomí a mnohdy i depresi (5). Důvodem může být nízký zájem i zklamání v podobě osobní schůzky s někým, kdo použil zcela neodpovídající profilovou fotografii. Dejte si tedy pozor, ať někomu nesednete na pomyslný lep i vy, ne každý má internetové čestné úmysly!

Zdroje: (1) www.businessofapps.com/data/dating-app-market/, (2) www.healthyframework.com/dating/advice/online-dating-statistics, (3) www.bustle.com/p/how-many-people-who-meet-on-dating-apps-get-married-swiping-isnt-just-for-hookups-44359, (4) www. healthyframework.com/dating/advice/online-dating-statistics, (5) www.pewresearch.org/fact-tank/2020/02/06/10-facts-about-americans-and-online-dating/Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Míchaná vejce s ricottou

(24 hlasů)

Snídaně pro dva

(17 hlasů)

Snídaně z lásky

(38 hlasů)

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Chystá se velice zajímavý týden, bude obzvláště zábavný. Vesmír v tomto týdnu umožní vyšší stupeň nezávislosti, sebedůvěry a odvahy, které jsou základními vlastnostmi Beranů.Na pracovišti může být ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat