Neschopnost mužů pojmenovat své pocity začínající vztah značně komplikuje

Psát si s mužem textové zprávy, to může být zdroj velkého emocionálního a kognitivního úsilí, protože pochopit skutečné úmysly adresáta je někdy kříž. Pak začínající vztahy nemají být komplikované!

Hermeneutická práce. Už jste o tomhle termínu někdy slyšeli? Možná ne, přesto vám do života mnohokrát zasáhl. Vysvětluje se jako proces interpretace a porozumění textů, který zahrnuje analýzu a dekódování informací s cílem odhalit jejich význam, kontext i úmysl autora (1). Co to má s vámi společného? Zavzpomínejte na všechny svoje lásky a rýsující se vztahy, kdy jste si v partnerem vyměňovali textové zprávy ostošest. Vážně jste vždycky chápali, co v nich bylo napsáno?

Tomuhle moc nerozumím!

Porozumět někoho komunikačnímu stylu může být náročné, zejména prostřednictvím „textovek“, což může vést k nedorozuměním, nebo dokonce neúmyslnému zraňování citů druhé osoby. Jednou z nejtěžších překážek, se kterou se prý ženy při seznamování setkávají, je právě tohle – nejasná komunikace ze strany muže. „K takovým rozhovorům obvykle dochází, když začínáme chodit s někým novým. Hodně času se snažíme mezi řádky uhodnout, co ten chlap vlastně chce a co si ve skutečnosti myslí,“ říká americká odborná asistentka filozofie Ellie Anderson, která se na toto téma rozhodla provést výzkum (2).

Není nebe bez mráčku

Tímto způsobem chtěla jmenovaná expertka poukázat na emocionální úsilí, které ženy s rodícím se svazkem podstupují, což nazývá právě hermeneutickou prací. „Plyne to z mužské neschopnosti jasně pojmenovat své pocity v kombinaci s jejich očekáváním, že ženy těmto nejasným signálům rozumí,“ vysvětluje Ellie Anderson. „Jenže dotyčné se po výměně textových zpráv cítí zmatené a zneklidněné, protože je velmi těžké rozluštit, co přesně leží odesilateli na mysli,“ dodává filozofka. „Máme tendenci popírat značné množství hermeneutické práce, kterou ženy dělají pro udržení vztahů, stejně jako skutečnost, že její velká část má silný kognitivní charakter,“ uzavírá zmíněná odbornice.

Zdroje: (1) www.cs.wikipedia.org/wiki/Hermeneutika, (2) www.huffpost.com/entry/hermeneutic-labor-is-what-you-do-when-you-try-to-read-your-mans-mind_l_661849fbe4b00830e916cf65/amp?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc


Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden vám planety přinesou do vašeho milostného života nové impulzy a dynamiku. Pokud jste v partnerském vztahu, čeká vás období plné komunikace a porozumění. Věnujte svému partnerovi více pozornosti a buďte vnímaví k jeho potřebá... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat