Důležité maličkosti pravé lásky

Ve vztahu to nemusí být vždy velká, romantická gesta, abyste druhému dokázali svou lásku. I maličkostmi můžeme ukázat, jak nám na sobě navzájem záleží.

Každý vztah má svá pravidla a funguje po svém. Šťastná partnerství ale mají zpravidla jedno společné: jsou to především tichá gesta a maličkosti v každodenním životě, které je činí tak zdravými, stabilními a vyrovnanými. Abychom uvedli jen několik příkladů...

Starost

"Už jsi přistál? Jak se dostaneš domů?", "Myslím na tebe," "Jeď opatrně!". Pro šťastné páry je přirozené, že jim na partnerovi záleží a dávají mu to najevo. Ať už je to zpráva na WhatsApp během polední přestávky, uvítací zpráva ve schránce nebo malá připomínka při loučení. Vždy přemýšlíme o tom, kdo je pro nás důležitý.

Sdílení

Ať už jde o jablka, štěstí, problémy nebo čas: šťastné páry nemají problém proměnit „moje“ nebo „vaše“ nebo „naše“. Mohou mezi sebou sdílet materiální věci stejně snadno a přirozeně jako své pocity a myšlenky. Proč? Protože vědí, že ten druhý respektuje jejich hranice a identitu, a proto se nemusí bát o svou svobodu.

Komplimenty

"To je šílené, jak to všechno zvládáš!", "Vypadáš tak nádherně!", "Je skvělé, že jsi svému kolegovi řekl, co si myslíš!". Šťastné páry k sobě cítí obdiv, jejich partner je krásnější a milejší než všichni ostatní (jinak by s ním přece nebyli). Proč byste mu to při každé vhodné příležitosti neměli jasně říct?

Radost

Vaření oblíbeného jídla toho druhého, darování něčeho jen tak nebo oprava kola – šťastné páry se navzájem překvapí maličkostmi, jen aby udělali radost svému miláčkovi. Nejde o to sbírat body. Ve vyvážených vztazích nikdo nemusí sledovat, kdo kolik pro toho druhého dělá, protože je přirozené, že obě strany pro sebe dělají něco dobrého, kdykoli je to možné nebo důležité.

Prosím a děkuji

"Můžeš mi prosím přinést jogurt?", "Děkuji, že jsi se mnou sledoval ten film!", "Jsem rád, že ti na mně záleží!"  Přestože je pro šťastné páry přirozené, že si navzájem dělají laskavosti, záleží jim na sobě, tyto maličkosti od toho druhého automaticky neočekávají. Místo toho se k sobě chovají vděčně a ctí to, co pro ně jejich partner dělá.

"Miluji tě!"

Šťastné páry si lásku nejen ukazují, ale také si říkají, že se milují. Nebojí se, že když ta slova budou říkat příliš často, ztratí význam – protože by nikdy nepochybovali o svých vlastních pocitech. 

Zdroj: názory autora


Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden může být plný intenzivních emocí a hlubokého uvědomění. Pokud jste ve vztahu, možná budete cítit potřebu vyjádřit své pocity a touhy otevřeně. Nebojte se sdílet své myšlenky a snažte se pochopit i pohled svého partnera. To může po... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:05
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 0:16
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat