Pro nezadané je léto úzkostným obdobím

Každý okolo vás někoho má, ale vy jste na vztahy zatím neměli štěstí. Osamělost je sice nepříjemná, ale výhody má také. A můžete z nich hodně vytěžit!

Když člověk projíždí aktuální dění na sociálních sítích, připadá mu léto jako jedna velká romantická party. Virtuální přátelé ve šťastných vztazích sdílí momentky z bohémských svateb, zamilovaných procházek při západu slunce, večeří v přímořských letoviscích i narozeninových venkovních oslav. Láska z těchto snímků doslova čiší! Co si ale mají počít ti, kteří teď nikoho nemají?

Samota si vybírá svou daň

Osamělost je vážně zhoubná, o čemž nepochybuje ani Světová zdravotnická organizace. „Vysoká míra sociální izolace má vážné důsledky pro zdraví a pohodu. Lidé bez dostatečně silných sociálních vazeb jsou vystaveni vyššímu riziku mrtvice, úzkosti, demence, poruchy příjmu potravy, depresí i sebevražd,“ vysvětluje generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus (1). Průzkum (2) mezi 1500 čtenáři jistého on-line lifestylového magazínu prokázal, že celých 74 procent single jedinců zažívá největší úzkostnou osamělost právě v létě.

Sebepoznání může být k užitku

„Orientace v osamělosti je samozřejmě extrémně náročná, ale zároveň představuje jedinečnou příležitost pěstování lásky k sobě samému. Díky ní můžete rozšířit hranice své komfortní zóny a prozkoumat něco zcela nového,“ upozorňuje britská psychoterapeutka Francescy Moresi (3). Víte, k čemu ještě je tahle momentální svízel užitečná? „Být sám je vlastně docela skvělé. Máme šanci si opravdu si všimnout, jak se cítíme, abychom si více uvědomili, kdo jsme, co potřebujeme, chceme a hledáme. To nám v budoucnu pomůže v nalezení toho správného a fungujícího partnerského svazku,“ uzavírá tato odbornice. Tak žádné stesky, přichází doba poznávání a studia vlastního nitra!

Zdroje: (1) www.who.int/news/item/15-11-2023-who-launches-commission-to-foster-social-connection (2) www.cosmopolitan.com/uk/body/health/a43989020/loneliness-in-summer/, (3) www.womenshealthmag.com/uk/collective/ask/a43843209/single-summertime-loneliness/


Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden může být plný intenzivních emocí a hlubokého uvědomění. Pokud jste ve vztahu, možná budete cítit potřebu vyjádřit své pocity a touhy otevřeně. Nebojte se sdílet své myšlenky a snažte se pochopit i pohled svého partnera. To může po... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:05
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 0:16
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat