Nalíčit se opravdu jen málo, nebo raději vůbec? Na první rande už se jinak nechodí! Tenhle osvobozující trend má svůj skrytý význam, kterému tleskají i vztahoví poradci.
Nejdřív podkladová báze, potom make-up, stíny, dokonalé linky, dvě vrstvy řasenky a pro jistotu ještě fixační sprej, aby vytvořené líčení vydrželo. Doby, kdy se schůzky neobešly bez hodin kosmetických příprav, se pomalu stávají minulostí. Na scénu totiž vstupuje svěží vlna autenticity, proto se stále více žen rozhoduje pro přirozenost, a to s plnou podporou odborníků.
Nová doba, nové zvyky
Dnešní randění je úplně jiné než před několika lety. A ne, nemluvíme o profilech na seznamkách ani jiné pomoci moderních technologií. Lidé, zvláště pak z řad mladších generací, už nehledají lásku v restauracích a barech, místo klasické večeře a drinků dávají přednost dobrodružnějším aktivitám. Vyrazí si třeba s kajakem na vodu, horskou túru nebo lekci jógy. Tyto činnosti umožňují potenciálním partnerům poznat se mnohem hlouběji. Ale proč ta módní absence líčidel? Jde snad o inspiraci americkou herečkou Pamelou Anderson, která make-up vyhodila už dávno?
Ber, nebo nech být
Na sociálních sítích se to příspěvky mileniálů, kteří se k tomuto hnutí hrdě hlásí a nemohou si ho vynachválit, jenom hemží. Z velké části proto, že představuje obrovskou úlevu pro každého, koho líčení prostě nebaví a není mu po chuti ani věčná touha po dokonalosti a urputná snaha zalíbit se všemu a všem. Zkrátka a dobře, když na první rande přijdete s „čistou tváří“, je to ten nejlepší filtr. Navíc se okamžitě ukáže, jestli je nápadník opravdu ten pravý, nebo jen povrchní omyl.
Autenticita se skrytým posláním
„Pokud o vás někdo, s kým si vyjdete, ztratí zájem jen proto, že jste neměli make-up, je to vlastně hodně užitečná informace,“ potvrzuje americká licencovaná psycholožka a vztahová terapeutka Janine O'Brien. „Pro ženy může přirozený vzhled vyjadřovat zdravé sebevědomí, sebepřijetí a autenticitu, což nastaví tón pro celý vztah. Takový, ve kterém se nebudete bát ukázat se kompletně celá a bez zábran,“ myslí si tato odbornice.
Zdroj: www.nypost.com/2025/07/04/lifestyle/single-women-ditch-wearing-makeup-on-first-dates-and-experts-encourage-it/, názor autora
Sledujte nás na sociálních sítích: