Sny o jiných chlapech mohou zničit váš vztah

Sny mohou zásadně ovlivňovat kvalitu vztahu. Tvrdí to psychologové z Marylandu, podle nichž jsou významnější sny negativní. Zatímco ty pozitivní mají jen slabě pozitivní vliv, ty nepříjemné – v nichž se s partnery hádáme či je vidíme při nevěře – mají silně negativní vliv. A ovlivňují snícího, i když si sen nepamatuje.

Po takovém snu, ačkoli se vůbec nezakládá na reálném základu, se dvojice následující den mnohem častěji hádá a partneři cítí méně připoutání jeden k druhému.

Když se partner probudí a je podrážděný či začne po svém protějšku vyjíždět, nezřídka to bývá kvůli negativnímu snu, v němž došlo k hádce či v němž byl protějšek nevěrný.

Psychologové z University of Maryland prokázali, že po takovém snu dochází následující den k většímu počtu hádek a naopak se omezuje počet kontaktů a fyzická intimita.

Je to proto, že emoce zažité v takovém snu jsou tak skutečné, že si je snící přenáší do dne a následně je jimi ovlivňován při komunikaci s partnerem v reálném světě,“ vysvětlují vědci z Marylandu.

Nezřídka navíc jedinci, kteří ve snu vidí druhého nevěrného, tvrdí, že se jedná o předtuchu, předzvěst a znamení, že vztah není v pořádku. Začnou být podezřívaví a chovat se tak, že skutečně vztah v pořádku není. Tím ale mohou vyvolat v druhém reakce a chování, které vedou k odcizení a nakonec i oné hádce či nevěře.

Ve svých studiích o snech jsem zjistil, že lidé, kteří mají nejisté připoutání k partnerovi, mají častěji sny o tom, že se jejich partner chová špatně, častěji také mají negativní emoce v takových snech. A nejhorší je, že i když si ty sny nepamatují a nemyslí na ně, jsou jimi ovlivněni,“ tvrdí doktor Dylan Selterman z University of Maryland.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nebývalý projev důvěry vás v týdnu velmi potěší. Moc dobře si totiž uvědomujete, že důvěra není samozřejmá. Navíc jde o velice křehkou záležitost. Vy však umíte lidem naslouchat a podrazáctví je vám cizí. Díky tomu vám os... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

47 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
16 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
124 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat