Co na nás lidé poznají během několika vteřin?

20.02.2015 | Vztahy

První dojem je klíčový, může rozhodnout, zda si budeme s někým sympatičtí, nebo si naopak „nesedneme“. Ale to není tím jediným, co o sobě na první pohled vyzradíme!

Co tedy během prvních pár vteřin setkání lidé poznají?

1. Zda jste důvěryhodní

Experiment na Princetonské univerzitě prokázal, že zatímco na rozpoznání agresivity, kompetentnosti nebo případné náklonnosti lidé potřebují více času, na to, aby u druhého odhadli, zda je důvěryhodný, jim stačí jen zlomek vteřiny.

2. Zda jste bohatí

Člověk při setkání s druhým v rychlosti „oskenuje“ jeho oblečení, boty, doplňky, účes… A podle dánských vědců tak během několika vteřin odhadne, zda jeho protějšek patří do „vyšší společenské třídy“.

3. Zda jste homosexuální

Dva američtí vědci ukazovali dobrovolníkům obličeje nejrůznějších lidí – a během dvacetiny vteřiny dokázali dobrovolníci říci, zda mají před sebou fotku gaye či lesby, nebo heterosexuála. A téměř se nemýlili!

4. Zda jste promiskuitní

Se zajímavým závěrem přišla britská studie, když zjistila, že lidé vnímají ženy s viditelným tetováním jako více promiskuitní než ženy bez tetování. Ovšem její autoři upozorňují, že to jen potvrzuje stereotypy o ženách a konzervativnost britské společnosti…

5. Zda jste dominantní

Pensylvánská univerzita zase během jednoho z výzkumů zjistila, že muži, kteří mají oholenou hlavu, jsou automaticky již během prvních vteřin prvního setkání považovaní za mocné a dominantní.

6. Zda jste úspěšní

A opět oblečení v hlavní roli. Drahý outfit především u mužů lidé považují za známku úspěchu. Alespoň to tvrdí autoři britsko-turecké studie.

7. Zda máte rádi dobrodružství

Výzkum Durhamské univerzity zase odhalil, že podle toho, jak chodíte, na vás ostatní poznají, jestli jste člověk dobrodružné povahy.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete mít tendenci věnovat veškerou svou pozornost své práci a kariéře obecně. Jenže to se nesetká s přílišným pochopením ze strany vašich nejbližších, kteří se budou cítit, jako byste je zanedbávali. Vy naopak budete bojovat s pocitem, že se vaši pozornost snaží odpoutat od něčeho, co je pro vás aktuálně velmi důležité, a tak příle... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

140 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:19
11 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:06
95 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:31

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat