Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Matka na pokusy: O sebevědomí

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

16. 9. 2018 | Zábava

Před časem se mi přihodila taková situace, která opět dokázala, že kdykoli nabydu nezdravé sebevědomí, objeví se někdo, kdo mě zdravě vrátí na zem.

Bylo to toho krásného dne, kdy jsem jela s dcerkou do autoservisu. Po dobu opravy jsem dostala k užívání náhradní vozidlo jiné značky. Vypadalo to, že neodjedeme – po nerovném boji s autosedačkou, jsem zaměstnala oba majitele servisu, její demotáží a následnou instalací do půjčeného vozu. Dcerka si zatím spořádaně prohlížela motoristické časopisy a vybavení dílny. Není takový chaotik jako maminka, která od první pumpy volá zpět, co se do toho leje.

Když se mi od pána ze servisu dostalo odpovědi (s lehkou obavou v hlase), že benzin, dlouho jsem hledala, kde se otevírá nádrž. Tak jsem zase volala automechanikovi. Pánovy obavy se zdály být zase o něco silnější. Když jsem úspěšně vyjela od benzinky, dostala jsem panickou ataku ze zjištění, že za jízdy zmizelo zapalováni i s klíčky. Toto se ovšem v půjčeném voze nenalézá pod volantem, jak jsem zvyklá, ale vedle šaltpáky.

Nemůžu dýchat! Kde se sakra otevírá okno?!? Aha. Jo, to je kufr. Provoz je hustý. Uklidňuji se jahodovým koktejlem od mekáče. Posunuji se zácpou. Když tu ucítím, upřený pohled z vedlejšího pruhu. James Dean! Černé brýle, cigáro v puse, sexy úsměv. Mává na mě! Zapomínám na předešlá příkoří. Pohodím hlavou, nenuceně ucucnu z kelímku a mám pocit, že jsem nejsvůdnější řidička v Záběhlicích. On si to patrně taky myslí, protože přibrzdí vedle mě a opět zamává. Tvářím se, že svou krásou nesmírnou způsobuji dopravní kolapsy denně. Jeho rty ze začínají pohybovat. Něco mi říká!

Moje naboostované sebevědomí pomalu proráží střechu. Krasavec gestikuluje. Tak dobrá, teď blahosklonně otevřu okénko, smyslně se usměji, odmítnu nabídku k sňatku a popřeji mu hezký den, když mě tak hrozně chce pozdravit. Kdy se mu to stane, žejo? Kde se sakra otevírá okno?!?

Ano, chtěl mě pozdravit. Protože řídil saaba, stejně jako v tu chvíli já. A saabaři se zdraví. Takový jejich zvyk. Něco mektám a sebevědomí líže podvozek. V mém autě, aspoň vím, na čem jsem! Kde se sakra zavírá to okno?!?


Matka na pokusy

HanKa je reklamní textařka a máma dvou malých dcer.

Kdysi psala blog, nyní své postřehy ventiluje hlavně na svůj Facebook.

Nerada dělá z rodičovství vědu, ale co si budeme nalhávat – on to je svého druhu pokus.

Horoskop na týden od 18. do 24. února 2019 od naší astrol...

Salát se zeleninou

Salát se zeleninou

8 hlasů
50min 341 kJ 45 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zapečený květák s pórkem

12 hlasů
1h a 10min 352kJ 70 Kč

Zapečený květák jako příloha nebo samostatné jídlo.

Kuřecí paličky s medem a česnekem

8 hlasů
13h a 10min 561kJ 220 Kč

Voňavé, vynikající pečené kuřecí paličky.

Poradny

Mám nárok na nemocenskou po vyčerpání ošetřovného?

Dobrý den,to, že jste se ihned po ošetřování dítěte ocitla v dočasné pracovní neschopnosti, by ne... Více

Dostanu nemocenskou, když jsem po RD nepracovala?

Dobrý den,dle mého názoru byste na nemocenskou mít nárok měla, stejěn jako v případě, kdy byste n... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více