Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

SOUTĚŽ: Doplňte vitamin C díky Rakytníkové edici od Ovocňáku

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

7. 12. 2018 | Zábava

To, že Ovocňák vyrábí kvalitní pyré a mošty ze 100% ovoce, už víte. Avšak současná poptávka po zdravých produktech stále roste, a proto firma přichází s novinkou: rakytníkovou edicí napěchovanou vitaminem C. Hrajte s námi o 5 dárkových balíčků s touto řadou!

Rakytník aneb Rostlina budoucnosti

Kůra, listy i plody rakytníku obsahují širokou škálu tělu prospěšných látek a hovoří se o něm jako o rostlině budoucnosti. Obsahuje až 10x více vitaminu C než například pomeranče. Vitamin C v lidském těle působí jako významný antioxidant a zbavuje tělo volných toxických radikálů. Rakytník je bohatý na vitaminy D, B1, B2, B6, P, K, E, F, cholin, některé významné aminokyseliny, karoteny a organické kyseliny. Je proto výborný na podporu imunity, zvyšuje odolnost vůči stresu a působí antibakteriálně. Olej z dužiny, slupky a semen je velmi ceněnou surovinou, pomáhá se žaludečními problémy, hojí sliznici, působí na vředy a regeneruje pokožku.

100% Rakytníková šťáva a rakytníkový sirup

Jeden z hlavních produktů z rakytníku je 100% šťáva lisovaná za studena z ručně sbíraných plodů, bez jakékoli další úpravy, ošetřena pouze pasterizací. Už 40 ml denně zcela pokryje DDD vitaminu C, ideálně rozmíchat ve 200 ml vody. Díky vysokému obsahu vitaminu C je šťáva poměrně kyselá, což nemusí každému vyhovovat. Proto je k 30 % rakytníkové šťávy přidáno 70 % jablečného BIO koncentrátu za vzniku rakytníkového sirupu, který je výborný k přípravě limonád nebo horkých nápojů. Koncentrovaná jablečná šťáva příjemně doplňuje chuť rakytníku, při doporučeném ředění 1 : 7 zajišťuje dostatečnou sladkost a zaručuje opět 100% podíl ovoce a to bez přidaného cukru.

Rakytníkové čaje

Lisováním rakytníků dojde k produkci tzv. výlisků, které jsou dále zpracovány do podoby čaje, aby bylo dosaženo co nejmenších ztrát ze samotné suroviny. Díky lisování za studena si výlisky zachovávají stále hodně vitaminů a olejnin. Proto sušíme pomalu při nižších teplotách a díky tomu si pak můžete v čaji vychutnat intenzivní chuť rakytníku.

Momentálně se v Ovocňáku vyrábí 100% rakytníkový čaj a rakytníkový čaj s meduňkou, kde sušené plody tvoří 2/3 obsahu a doplňuje ho sušená meduňka v BIO kvalitě. Dohromady tvoří velmi příjemnou ovocno-bylinnou chuť navozující pohodu. Skvěle prohřeje nebo vychlazený naopak příjemně osvěží.

V zimě je naše imunita ohrožena chladným počasím, a proto je ideální čas se posilnit právě nějakým výrobkem z rakytníku. Na Vánoce máme pro vás tip na dárek, a to rakytníkovou sadu tvořenou šťávou či sirupem, jedním z čajů a hrníčkem s logem Ovocňák.

Více informací a nápovědu k soutěžní otázce najdete na www.ovocnak.cz

Využijte skvělou nabídku pro čtenářky Bety.cz! Zadejte při nákupu na eshop.ovocnak.cz heslo vanoceBETY a získejte slevu ve výši 10 %! Akce platí do 31. 1. 2019.

Zapojte se do soutěže a vyhrajte 5x dárkový balíček Rakytníkové edice od Ovocňáku!

Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a odpověď poslat společně se jménem a adresou na e-mail redakce@bety.cz. Do předmětu mailu napište "RAKYTNÍK".

Otázka:

Jakou odrůdu rakytníku v Ovocňáku pěstují?
a)    Aromat
b)    Botanika
c)    Elegance

Soutěž probíhá od 7. do 14. prosince2018

Vyhrává 5., 200., 500., 700. a 1000. správná odpověď.

Pravidla soutěže najdete zde

Horoskop na týden od 18. do 24. března 2019 od naší astro...

Salát s kuřecím masem

Salát s kuřecím masem

2 hlasy
1h a 15min 807 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Rýžový salát s mrkví

8 hlasů
45min 630kJ 50 Kč

Lehký salát z rýže, mrkve a cukety.

Studená cuketová polévka

9 hlasů
50min 583kJ 85 Kč

Rychlá, zdravá a chutná studená polévka.

Poradny

Mám po rodičovské dovolené podepsat výpověď?

Dobrý den,zaměstnavatel je opravdu povinen Vám držet pracovní místo nejdéle do tří let od narozen... Více

Musím v práci doložit rodný list dítěte?

Dobrý den,neuvádíte, komu máte dokládat rodný list a o jakou smlouvu se jedná, ale předpokládám, ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi vám bude chtít přebrat vaši lásku, to si však rozhodně nenecháte líbit! Naopak, rozhodnete se stůj co stůj ubránit svůj vztah. Moc dobře si však uvědomujete, že není zapotřebí agresivita a síla, ale prozíravost a chytrost. Umíte si poradit!

Více