Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

V duchu karnevalu: Jaký kostým vyrobit na poslední chvíli?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

11.03.2019 | Zábava

Zapomněli jste, že má vaše ratolest zítra ve školce karneval? Jste pozvaní na party v převleku, ale nechce se vám investovat do drahých kostýmů nebo není v blízkosti žádná půjčovna? Nezoufejte! Když se doma pořádně rozhlédnete, jistě objevíte něco, z čeho kostým vyrobit. Máme pro vás pár tipů.

Robot

K vytvoření kostýmu robota vám bude stačit větší kartonová krabice, stříbrná lepicí páska (postačí i obyčejná), alobal a lihový popisovač.

Krabici složte a z jedné strany zalepte. Do přelepené části vyřízněte otvor pro hlavu. Na hladkých stranách vytvořte otvory pro ruce a spodní uzavíratelnou část odřízněte úplně. Vznikne tím taková hodně neforemná vesta.

Po celé ploše krabici polepte stříbrnou lepicí páskou, alobalem, případně lze použít termoizolační fólii z autolékárničky.

Fixou na krabici dokreslete nýtky a šroubky, ovládací panel s tlačítky, pokud máte v garáži staré dráty nebo kus hadice od vysavače, klidně je do kostýmu zakomponujte. Hlavu robota můžete vyrobit z menší krabičky, které uděláte otvory pro oči. Nebo si jen vymodelujte čepici s anténkami z alobalu.

Z krabic můžete dle libosti a domácích zásob vytvořit cokoli. Přilepením kelímků od jogurtu například kostku LEGA, nabarvením jednotlivých čtverečků Rubikovu kostku atd.

Potápěč

Pro výrobu převleku potápěče si připravte dvě dvoulitrové lahve od nápojů, provázek, izolepu, jakoukoli akrylovou barvu, tmavé oblečení a plavecké brýle.

Lahve nejprve natřete barvou a nechte zaschnout. Poté je vedle sebe postavte a omotejte izolepou nahoře i dole. Do dna každé z lahví udělejte otvor, protáhněte jím provázek a pokračujte i skrz hrdlo. Provázek bude sloužit k zavěšení „kyslíkových bomb“ na ramena, měl by být tedy dostatečně dlouhý. Když budete mít provázek protažený celou lahví, konce svažte a hrdlo zašroubujte.

Potom se už jen oblečte do černých legín a trika, na hlavu navlečte potápěčské brýle a s bombou na zádech můžete vyrazit.

Víla Zubnička

Na vílu Zubničku budete potřebovat smeták, šaty dle vašeho výběru, kartáček na zuby, a kdo chce, může si vytvořit křídla.

Nejprve si vyrobte žezlo. Násadu vyjměte ze smetáku a ten poté přilepte nebo přišroubujte ze strany, aby tvarem připomínal zubní kartáček. Násadu omotejte látkou nebo stuhou, aby působila více pohádkově a ladila vám k šatům. Kartáček na zuby bude součástí účesu. Vytvořte si vysoký drdol a kartáček do něj zasuňte. Zbytek kostýmu už je na vás. Staré záclony, letní šaty… fantazii se meze nekladou.

Horoskop na týden od 18. do 24. března 2019 od naší astro...

Jehněčí guláš s houbami

Jehněčí guláš s houbami

15 hlasů
2h a 0min 510 kJ 220 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Telecí vývar s kapustou

13 hlasů
50min 372kJ 65 Kč

Telecí vývar s kapustou a smetanou.

Bramborová polévka se skořicí

14 hlasů
30min 85kJ 45 Kč

bramborový krém se skořicí,kokosem a zázvorem

Poradny

nejvhodnější doba na očkování proti klíšť. encefalitidě

Dobrý den, očkování proti klíšťové encefalitidě je možné po celý rok. V době, kdy může být již zv... Více

Vakcíny proti klíšťové encefalitidě

Dobrý den, obě u nás dostupné vakcíny mají porovnatelnou a tedy vysokou účinnost i bezpečnost. Ma... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi vám bude chtít přebrat vaši lásku, to si však rozhodně nenecháte líbit! Naopak, rozhodnete se stůj co stůj ubránit svůj vztah. Moc dobře si však uvědomujete, že není zapotřebí agresivita a síla, ale prozíravost a chytrost. Umíte si poradit!

Více