Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Novoroční předsevzetí. Z těchto příčin ho lidé nedodrží

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

01.01.2020 | Zábava

Jak opravdu dostát svým vlastním slibům? Je to snazší, než byste řekli. Chce to zvolit ten správný startovní den a vyvarovat se nereálným očekáváním. Pokud nepodlehnete tlaku okolí, máte napůl vyhráno!

Čísla ani statistiky nelžou. A v případě novoročních přání a příslibů vůbec nemluví v náš prospěch. Z aktuálních údajů totiž jednoznačně vyplývá, že do nového roku vstupuje s nějakým předsevzetím a velkým optimismem více jako polovina našinců. Na tom by samozřejmě nebylo nic trestuhodného, kdyby ovšem celá třetina „nevyměkla“ už v lednu, a to během prvních dvou týdnů. Smutným faktem tedy zůstává, že ze svého závazku neustoupí pouhá jedna pětina našinců. V čem to vězí? Dobrá otázka. Podle odborníků nám hází klacky pod nohy tyto faktory!

Nereálné cíle jako hlavní překážka

Zhubnout 30 kilo? Najít si partnera svých snů? Naučit se nový jazyk? To jsou sice hezké požadavky, nicméně rozhodně je nelze zrealizovat ze dne na den. A tady padá takříkajíc kosa na kámen. Spousta lidí totiž nevidí okamžité výsledky, takže ztrácí trpělivost, snahu i motivaci. Proto je dobré držet se raději při zemi a neklást si přehnané cíle, jež jsou předem odsouzeny k záhubě.

Tlak okolí. Ten může škodit

„Prosím tě, že se na to nevykašleš. Stejně to nevydržíš“! I takové nepřející reakce mohou přicházet ze všech stran. Je asi jedno, zda takovou „podporu“ vyjádří přítel, rodina nebo kolega v práci, slabší jedinci mnohdy podlehnou. A o to větší pak mají výčitky, protože se vlastně okolím nechávají přesvědčit o vlastní slabosti.

Špatný startovní den

Ono se to o silvestrovské noci mluví a plánuje! Jenže co vypadá jako brnkačka i dobrý nápad, to se následující ráno ukazuje jako nadlidský úkol. Zejména v případě, že jeden trpí těžkou kocovinou, má na sobě cizí bundu a nemůže si vzpomenout, kde nechal mobil. Co si budeme vykládat, tohle nejsou ideální podmínky pro novou životní etapu… Kdo ale říká, že se s plněním předsevzetí musí začít prvního ledna? Klidně s tím ještě pár dní počkejte, ten správný okamžik pak totiž bezpečně vycítíte.

Zážitkové jednodenní výšlapy po našem Česku

Květáková polévka s parmazánem

Květáková polévka s parmazánem

21 hlasů
40min 328 kJ 105 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Losos s javorovým sirupem

15 hlasů
35min 989kJ 152 Kč

Naprosto jednoduchý recept na vynikajícího lososa.

Hruškové placičky

12 hlasů
40min 849kJ 60 Kč

Recept na jemné placičky s hruškami a tvarohem.

Poradny

Loni jsem dostala výpověď, co dělat pro nárok na PPM?

Dobrý den,pokud na mateřskou dovolenou můžete nastoupit nejdříve 22.1.2021, pak bude rozhodným ob... Více

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více