Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Novoroční předsevzetí. Z těchto příčin ho lidé nedodrží

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

1. 1. 2020 | Zábava

Jak opravdu dostát svým vlastním slibům? Je to snazší, než byste řekli. Chce to zvolit ten správný startovní den a vyvarovat se nereálným očekáváním. Pokud nepodlehnete tlaku okolí, máte napůl vyhráno!

Čísla ani statistiky nelžou. A v případě novoročních přání a příslibů vůbec nemluví v náš prospěch. Z aktuálních údajů totiž jednoznačně vyplývá, že do nového roku vstupuje s nějakým předsevzetím a velkým optimismem více jako polovina našinců. Na tom by samozřejmě nebylo nic trestuhodného, kdyby ovšem celá třetina „nevyměkla“ už v lednu, a to během prvních dvou týdnů. Smutným faktem tedy zůstává, že ze svého závazku neustoupí pouhá jedna pětina našinců. V čem to vězí? Dobrá otázka. Podle odborníků nám hází klacky pod nohy tyto faktory!

Nereálné cíle jako hlavní překážka

Zhubnout 30 kilo? Najít si partnera svých snů? Naučit se nový jazyk? To jsou sice hezké požadavky, nicméně rozhodně je nelze zrealizovat ze dne na den. A tady padá takříkajíc kosa na kámen. Spousta lidí totiž nevidí okamžité výsledky, takže ztrácí trpělivost, snahu i motivaci. Proto je dobré držet se raději při zemi a neklást si přehnané cíle, jež jsou předem odsouzeny k záhubě.

Tlak okolí. Ten může škodit

„Prosím tě, že se na to nevykašleš. Stejně to nevydržíš“! I takové nepřející reakce mohou přicházet ze všech stran. Je asi jedno, zda takovou „podporu“ vyjádří přítel, rodina nebo kolega v práci, slabší jedinci mnohdy podlehnou. A o to větší pak mají výčitky, protože se vlastně okolím nechávají přesvědčit o vlastní slabosti.

Špatný startovní den

Ono se to o silvestrovské noci mluví a plánuje! Jenže co vypadá jako brnkačka i dobrý nápad, to se následující ráno ukazuje jako nadlidský úkol. Zejména v případě, že jeden trpí těžkou kocovinou, má na sobě cizí bundu a nemůže si vzpomenout, kde nechal mobil. Co si budeme vykládat, tohle nejsou ideální podmínky pro novou životní etapu… Kdo ale říká, že se s plněním předsevzetí musí začít prvního ledna? Klidně s tím ještě pár dní počkejte, ten správný okamžik pak totiž bezpečně vycítíte.

Otužováním k lepšímu zdraví

Pikantní provensálský zeleninový koláč s brusinkami

Pikantní provensálský zeleninový koláč s brusinkami

12 hlasů
1h a 25min 1090 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuře s pomerančovou šťávou

15 hlasů
1h a 20min 564kJ 91 Kč

Kuřecí maso v kombinaci s chutí pomeranče a mandarinky...

Rýžový nákyp

12 hlasů
40min 592kJ 75 Kč

Nákyp se sušeným ovocem.

Poradny

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Po konci zaměstnání jsem opět pracovala, dostanu PPM?

Dobrý den,situaci, na kterou se ptáte, upravuje § 15 odst. 2 zákona o nemocenském pojištění. Ten ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více