Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ženy jsou ze všeho více znechucené než muži

23. 6. 2018 | Zajímavosti

To, co je pro jednoho nechutné, nemusí být pro jiného nijak odpudivé. To, co v nás ovlivňuje zhnusení a odpor, je ovlivněno krom vrozených dispozic také kulturou a náboženstvím. Muži a ženy se však v tomto liší biologicky. Může za to evoluce, která v ženách jako matkách vypěstovala vyšší opatrnost.

Ženy totiž zodpovídaly historicky nejen za své vlastní zdraví, ale také zdraví svých potomků. A tak byly snadněji znechucené páchnoucími a hnijícími věcmi, aby se vyvarovaly kontaminaci nebezpečnými bakteriemi a dodržovaly větší zásady hygieny. Muži naopak více riskují, a tudíž jsou méně ostražití. Tento rozdíl přetrval do moderní doby.

Muži versus ženy

Prokázali to vědci z Londýnské vysoké školy hygieny a tropické medicíny. V experimentálním výzkumu zjistili, že jedna a tatáž nechutnost vyvolává v ženách větší odpor než v mužích.

Ať už se jedná o špatnou hygienu, tělesné pachy, nespláchnutou toaletu, přemnožení hlodavců, zkažená jídla či neobvyklé sexuální praktiky. Ženy obecně reagují s větším zhnusením než muži.

Ochrana před nebezpečím

„Znechucení je systém v mozku, který způsobí odmítnutí a vyhýbání se věcem, které mohly být pro naše předky nebezpečné. Takže se snažíme vyhýbat zkaženému jídlu, kožním vředům, sexuální promiskuitě, lidem s divnou vizáží, lidem se špatnou hygienou a podobně. Vše je totiž zdrojem nějaké infekce, která může být nebezpečná,“ tvrdí doktorka Val Curtis z Londýna v rozhovoru pro deník The Independent.

Ženy jako matky musely dbát na to, aby se jejich děti nenakazily cholerou či zkaženým jídlem, ale samy se také zdráhaly podnikat extrémní promiskuitu a sexuální praktiky, protože mohly získat smrtelné pohlavní choroby.

Grafen: Materiál budoucnosti, který nedá komárům žádnou š...

Opékané knedlíky

Opékané knedlíky

17 hlasů
10min 1140 kJ 20 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Drůbeží játra na medu

6 hlasů
35min 632kJ 55 Kč

Pikantní drůbeží játra s medem.

Kuřecí stehna na zelenině

5 hlasů
1h a 25min 478kJ 140 Kč

Pečené kuřecí maso se zeleninou je šťavnaté a chutná skvě...

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více