Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ženy jsou ze všeho více znechucené než muži

23. 6. 2018 | Zajímavosti

To, co je pro jednoho nechutné, nemusí být pro jiného nijak odpudivé. To, co v nás ovlivňuje zhnusení a odpor, je ovlivněno krom vrozených dispozic také kulturou a náboženstvím. Muži a ženy se však v tomto liší biologicky. Může za to evoluce, která v ženách jako matkách vypěstovala vyšší opatrnost.

Ženy totiž zodpovídaly historicky nejen za své vlastní zdraví, ale také zdraví svých potomků. A tak byly snadněji znechucené páchnoucími a hnijícími věcmi, aby se vyvarovaly kontaminaci nebezpečnými bakteriemi a dodržovaly větší zásady hygieny. Muži naopak více riskují, a tudíž jsou méně ostražití. Tento rozdíl přetrval do moderní doby.

Muži versus ženy

Prokázali to vědci z Londýnské vysoké školy hygieny a tropické medicíny. V experimentálním výzkumu zjistili, že jedna a tatáž nechutnost vyvolává v ženách větší odpor než v mužích.

Ať už se jedná o špatnou hygienu, tělesné pachy, nespláchnutou toaletu, přemnožení hlodavců, zkažená jídla či neobvyklé sexuální praktiky. Ženy obecně reagují s větším zhnusením než muži.

Ochrana před nebezpečím

„Znechucení je systém v mozku, který způsobí odmítnutí a vyhýbání se věcem, které mohly být pro naše předky nebezpečné. Takže se snažíme vyhýbat zkaženému jídlu, kožním vředům, sexuální promiskuitě, lidem s divnou vizáží, lidem se špatnou hygienou a podobně. Vše je totiž zdrojem nějaké infekce, která může být nebezpečná,“ tvrdí doktorka Val Curtis z Londýna v rozhovoru pro deník The Independent.

Ženy jako matky musely dbát na to, aby se jejich děti nenakazily cholerou či zkaženým jídlem, ale samy se také zdráhaly podnikat extrémní promiskuitu a sexuální praktiky, protože mohly získat smrtelné pohlavní choroby.

Každý se v zrcadle automaticky nepozná

Letní zelenina s krůtím masem

Letní zelenina s krůtím masem

0 hlasů
1h a 10min 304 kJ 180 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Salát s mangem

8 hlasů
35min 514kJ 85 Kč

Pikantní salát je vhodný jako příloha k masu, nebo rybě.

Vepřové kostky s brokolicí

6 hlasů
1h a 20min 463kJ 140 Kč

Dušené vepřové maso s brokolicí a sušenými rajčaty.

Poradny

Jsem od července zaměstnaná, mám nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Má manžel právo na volno k návštěvě lékaře?

Dobrý den,dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb. je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vztahem se prožene menší přeháňka. Budete mít totiž pocit, že se vám váš partner vzdaluje. Strach však plodí negativní pocity a neustálým uháněním rozhodně nic nezachráníte. V klidu si s protějškem promluvte. Uvidíte, že ...

Více