Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ono to spadne! Triky, jak překonat strach z létání

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

2. 5. 2019 | Zajímavosti

Ať už jde o pracovní cestu nebo dovolenou s rodinou, usednutí do eroplánu se alespoň jednou za život nevyhne většina z nás. Někdo létání miluje, jinému nevadí a někteří z něj mají doslova fobii. Jak zmírnit nepříjemné pocity, které jsou s létáním spojeny?

Dýchejte

Na zmírnění stresu jsou skvělá dechová cvičení. Přísun kyslíku přispívá nejen k uvolnění napjatých svalů, ale dechové cvičení vyžadující jistou míru soustředění odpoutá alespoň částečně vaše myšlenky od nadcházejících událostí. Dýchejte zhluboka a pomalu, snažte se uvolnit a nezatínat křečovitě všechny svaly v těle.

Cucejte

Pokud se vám v letadle dělá nevolno, srčte si do pusy sladký bonbon. Jednak tím ulevíte od nepříjemného zaléhání v uších, ale přísun cukru v kombinaci s nepatrnou činností pomůže odbourat návaly úzkosti. Bonbon je také lepší než žvýkačka, protože při žvýkání se do žaludku dostává více vzduchu a ten pak může nepříjemné nevolnosti posilovat nebo dokonce vyvolat.

Důvěřujte

Mějte na paměti, že letecká doprava je jednou z nejbezpečnějších vůbec, pouze se o tragédiích s ní spojenou více mluví. Je to prostě neobvyklé. Uvědomte si, jak často létají letušky a stevardi či samotní piloti a přitom jsou živí a zdraví. Stroj ovládají zkušení lidé a pomáhá jim při tom znalá partička letových dispečerů. Jste v bezpečí.

Poslouchejte

Někomu nedělá dobře už jen hlášení pilotů nebo letušek, které se ozývá v letadlovém reproduktoru. Zaposlouchejte se raději do oblíbené muziky a přemýšlejte jen nad tím, co nového zažijete v destinaci, do které právě cestujete.

Vyberte správné místo

Pokud vás při létání přepadá strach, vyberte si místo uprostřed letadla a sedadlo do uličky. Jednak přes křídlo neuvidíte výšku, ve které se nacházíte, ale také můžete kdykoli bez problémů vstát a projít se nebo si dojít na toaletu. Mezi křídly jsou také nejméně cítit výkyvy a turbulence.

Nepijte

Ačkoli vám možná známí radí, abyste se před cestou posilnili na kuráž kapkou něčeho ostřejšího, rozhodně vám to nedoporučujeme. Alkohol v takové výšce, ve které se letoun nachází, působí silněji než je tomu na zemi. Můžete si přivolat nepříjemné nevolnosti nebo záchvaty paniky či úzkosti.

Co byste rozhodně neměli dávat na sociální sítě

Rybí filé s citronovou omáčkou

Rybí filé s citronovou omáčkou

0 hlasů
1h a 5min 748 kJ 200 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Květák se sýrovou omáčkou

11 hlasů
30min 323kJ 90 Kč

Vařený květák s pikantní omáčkou ze sýra a mléka.

Brambory pečené s cibulí

0 hlasů
1h a 10min 737kJ 90 Kč

Brambory pečené v alobalu s cibulí a paprikou.

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více