Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ono to spadne! Triky, jak překonat strach z létání

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

02.05.2019 | Zajímavosti

Ať už jde o pracovní cestu nebo dovolenou s rodinou, usednutí do eroplánu se alespoň jednou za život nevyhne většina z nás. Někdo létání miluje, jinému nevadí a někteří z něj mají doslova fobii. Jak zmírnit nepříjemné pocity, které jsou s létáním spojeny?

Dýchejte

Na zmírnění stresu jsou skvělá dechová cvičení. Přísun kyslíku přispívá nejen k uvolnění napjatých svalů, ale dechové cvičení vyžadující jistou míru soustředění odpoutá alespoň částečně vaše myšlenky od nadcházejících událostí. Dýchejte zhluboka a pomalu, snažte se uvolnit a nezatínat křečovitě všechny svaly v těle.

Cucejte

Pokud se vám v letadle dělá nevolno, srčte si do pusy sladký bonbon. Jednak tím ulevíte od nepříjemného zaléhání v uších, ale přísun cukru v kombinaci s nepatrnou činností pomůže odbourat návaly úzkosti. Bonbon je také lepší než žvýkačka, protože při žvýkání se do žaludku dostává více vzduchu a ten pak může nepříjemné nevolnosti posilovat nebo dokonce vyvolat.

Důvěřujte

Mějte na paměti, že letecká doprava je jednou z nejbezpečnějších vůbec, pouze se o tragédiích s ní spojenou více mluví. Je to prostě neobvyklé. Uvědomte si, jak často létají letušky a stevardi či samotní piloti a přitom jsou živí a zdraví. Stroj ovládají zkušení lidé a pomáhá jim při tom znalá partička letových dispečerů. Jste v bezpečí.

Poslouchejte

Někomu nedělá dobře už jen hlášení pilotů nebo letušek, které se ozývá v letadlovém reproduktoru. Zaposlouchejte se raději do oblíbené muziky a přemýšlejte jen nad tím, co nového zažijete v destinaci, do které právě cestujete.

Vyberte správné místo

Pokud vás při létání přepadá strach, vyberte si místo uprostřed letadla a sedadlo do uličky. Jednak přes křídlo neuvidíte výšku, ve které se nacházíte, ale také můžete kdykoli bez problémů vstát a projít se nebo si dojít na toaletu. Mezi křídly jsou také nejméně cítit výkyvy a turbulence.

Nepijte

Ačkoli vám možná známí radí, abyste se před cestou posilnili na kuráž kapkou něčeho ostřejšího, rozhodně vám to nedoporučujeme. Alkohol v takové výšce, ve které se letoun nachází, působí silněji než je tomu na zemi. Můžete si přivolat nepříjemné nevolnosti nebo záchvaty paniky či úzkosti.

Někteří muži netřídí odpad, protože je to příliš zženštilé

Telecí líčka s bramborovým pyré a bylinkami

Telecí líčka s bramborovým pyré a bylinkami

15 hlasů
1h a 35min 493 kJ 233 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Salát s tuňákem

15 hlasů
20min 706kJ 59 Kč

Lehká a zdravá večeře.

Kuřecí stehna s pečenými bramborami

10 hlasů
1h a 5min 582kJ 95 Kč

Stehna jsou částí kuřete, která nabízí nejlepší chuť.

Poradny

O jaké dávky může žádat svobodná matka s dítětem?

Dobrý den, Lukáši,co se týče přídavků na děti, na ty má nárok rodina s nezaopatřeným dítětem, jes... Více

Může se milenec matky dítěte domáhat popření otcovství?

Dobrý den,předpokládám, že otcovství vůči dítěti je již určeno a jako otec dítěte je v rodném lis... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více