Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Dávejte si pozor na své věci. Tohle se v Čechách krade nejčastěji

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

15. 8. 2019 | Zajímavosti

Asi každému z nás někdy něco zmizelo. K naší smůle je to často něco, co nám posléze skutečně chybí. Kriminalita v Čechách je na poměrně vysoké příčce, tedy alespoň co se krádeží týče. Které předměty nenechavé lupiče přitahují nejvíce a na které si tedy dávat větší pozor, než na jiné?

Top žebříčku

Úplně na začátek musíme upřesnit, že k největšímu počtu krádeží dochází v obchodech. Cukrovinky, hračky, cigarety, alkohol, ale i drobná elektronika často končí ve spárech odrzlých zlodějíčků. Drobné krádeže tohoto typu zaujímají velké procento celého žebříčku.

Peněženky, zavazadla

Pokud jde o krádeže mimo vlastní pozemek, nejčastěji lidé přicházejí o peněženky, kabelky, batohy, ale i celé kufry, na které pak zoufale čekají u letištního pásu. Lupiči v nich nejčastěji hledají peníze, telefony a jiné cennosti. Okradeného však často nejvíce trápí ztráta dokladů.

Kočárky

Tohle je skutečně neuvěřitelná drzost, která se děje prakticky denně. Týká se především těch, kteří v bytových či panelových domech nemají dostatek prostoru, aby mohli kočárek zaparkovat do bytu, a nechají ho před dveřmi. Zloději se neštítí ukrást ani invalidní vozíčky, tak proč by si dělali těžkosti s kočárky. Že pak s miminkem v náruči budete obíhat půl města, je rozhodně neobměkčí.

Kola, lyže

O stejný stupínek žebříčku spolu s kočárky soupeří i kola, lyže a jiné sportovní vybavení. Vzhledem k tomu, že jde o sezonní záležitost, nejčastěji s sebou krádež těchto předmětů nese i následné potíže s opravou zámku či rovnou celých dveří od sklepa.

Zahradní vybavení

Jen o trochu méně než kočárky, kola a lyže se krade vybavení našich zahrad. Zahradní technika, nábytek z pergoly, někdy zmizí dokonce i dekorační předměty. Jako kuriozitu můžeme uvést krádež, kterou odhalil občan Jihočeského kraje, kterému ukradli měděné okapy z domu, když se v obýváku díval na televizi.

Auta

V neposlední řadě se krádeže týkají i našich vozidel. Ročně jich zmizí přes tři a půl tisíce. Zloději nejčastěji cílí na Škodu Octavia a Fabia (nejvíce ukradených kusů bylo bílé barvy), dále Volkswagen Passat, Audi A6, Renault Megane, Opel Astra a Ford Focus. Pokud tedy vlastníte některý z uvedených modelů, mějte se na pozoru!

Známá města pod zimní peřinou

Míchaný salát

Míchaný salát

7 hlasů
15min 421 kJ 122 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát z cibule a fazolek

9 hlasů
35min 464kJ 90 Kč

Recept na cibulový salát s fazolkami.

Grilované vepřové kotlety s borůvkovou omáčkou

12 hlasů
40min 535kJ 155 Kč

Borůvky lze použít nejen do koláčů a k přípravě dezert...

Poradny

Má trvalý pobyt vliv na daňovou slevu na dítě?

Dobrý den,výše peněžité pomoci v mateřství (PPM neboli mateřské) činí 70% redukovaného denního vy... Více

Mám nárok na přídavky na děti za práci ve Skotsku?

Dobrý den, paní Glížová, z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co konrkétně Vás zajímá. Pokud si chc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více