Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Dávejte si pozor na své věci. Tohle se v Čechách krade nejčastěji

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

15. 8. 2019 | Zajímavosti

Asi každému z nás někdy něco zmizelo. K naší smůle je to často něco, co nám posléze skutečně chybí. Kriminalita v Čechách je na poměrně vysoké příčce, tedy alespoň co se krádeží týče. Které předměty nenechavé lupiče přitahují nejvíce a na které si tedy dávat větší pozor, než na jiné?

Top žebříčku

Úplně na začátek musíme upřesnit, že k největšímu počtu krádeží dochází v obchodech. Cukrovinky, hračky, cigarety, alkohol, ale i drobná elektronika často končí ve spárech odrzlých zlodějíčků. Drobné krádeže tohoto typu zaujímají velké procento celého žebříčku.

Peněženky, zavazadla

Pokud jde o krádeže mimo vlastní pozemek, nejčastěji lidé přicházejí o peněženky, kabelky, batohy, ale i celé kufry, na které pak zoufale čekají u letištního pásu. Lupiči v nich nejčastěji hledají peníze, telefony a jiné cennosti. Okradeného však často nejvíce trápí ztráta dokladů.

Kočárky

Tohle je skutečně neuvěřitelná drzost, která se děje prakticky denně. Týká se především těch, kteří v bytových či panelových domech nemají dostatek prostoru, aby mohli kočárek zaparkovat do bytu, a nechají ho před dveřmi. Zloději se neštítí ukrást ani invalidní vozíčky, tak proč by si dělali těžkosti s kočárky. Že pak s miminkem v náruči budete obíhat půl města, je rozhodně neobměkčí.

Kola, lyže

O stejný stupínek žebříčku spolu s kočárky soupeří i kola, lyže a jiné sportovní vybavení. Vzhledem k tomu, že jde o sezonní záležitost, nejčastěji s sebou krádež těchto předmětů nese i následné potíže s opravou zámku či rovnou celých dveří od sklepa.

Zahradní vybavení

Jen o trochu méně než kočárky, kola a lyže se krade vybavení našich zahrad. Zahradní technika, nábytek z pergoly, někdy zmizí dokonce i dekorační předměty. Jako kuriozitu můžeme uvést krádež, kterou odhalil občan Jihočeského kraje, kterému ukradli měděné okapy z domu, když se v obýváku díval na televizi.

Auta

V neposlední řadě se krádeže týkají i našich vozidel. Ročně jich zmizí přes tři a půl tisíce. Zloději nejčastěji cílí na Škodu Octavia a Fabia (nejvíce ukradených kusů bylo bílé barvy), dále Volkswagen Passat, Audi A6, Renault Megane, Opel Astra a Ford Focus. Pokud tedy vlastníte některý z uvedených modelů, mějte se na pozoru!

Praha má šestou nejrychlejší MHD z hlavních měst světa

Bramborový salát s rybou

Bramborový salát s rybou

7 hlasů
1h a 20min 493 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Pečené kuře s meruňkami

8 hlasů
1h a 5min 578kJ 180 Kč

Kuřecí maso s meruňkami je skvělá kombinace.

Zelná polévka s mrkví

11 hlasů
50min 311kJ 80 Kč

Polévka z bílého zelí a mrkve.

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více