Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Talent ani IQ nejsou předpokladem úspěchu, jediná vytrvalost ano

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

13. 11. 2019 | Zajímavosti

Psychologové z Pensylvánie se pokusili zjistit, jaké osobnostní vlastnosti vedou k tomu, že člověk v životě uspěje. Ať je to studium, kariéra či sport, nejsou nejdůležitější nadání a inteligence. Jediná vlastnost, která skutečně pozitivně souvisí s úspěchem je vytrvalost. Když chybí těm nejinteligentnějším a nejnadanějším, nedosáhnou takových úspěchů jako méně talentovaní, kteří však vynikají právě schopností jít stále dál.

Platí to přitom jak ve sportu a fyzické zdatnosti, tak ve studiu a intelektuálním snažení. Vyplývá to z výsledků studie studentů vojenské akademie, kteří musejí vynikat svou fyzickou kondicí i inteligencí, aby studium dokončili.

Podle psychologů z University of Pennsylvania nezaručí studentovi vojenské akademie úspěch ve fyzicky náročném výcviku pohybový talent na počátku studia, ale ani úspěch v akademických výsledcích vyšší IQ a lepší vstupní testy.

IQ versus odhodlání

Jinými slovy, studenti, kteří vynikali v testech fyzické zdatnosti na počátku studia nebyli nutně těmi, kteří zdárně dokončili náročný fyzický výcvik. A studenti, kteří vynikali v IQ a měli vyšší skóre v přijímacím řízení nebyli nutně těmi, kdo úspěšně složili závěrečné vědomostní zkoušky. Pouze studenti, kteří na počátku studia vynikali v testech vytrvalosti (neboli odhodlání), dokončili studium o padesát procent častěji. Podle autorů se sice výzkum zabýval studenty vojenské akademie, výsledky budou mít ale platnost také na obecnou populaci.

„Každý z nás má svou vlastní výzvu a svůj vlastní cíl. Ale klíčová je vytrvalost, ať už jde o matku samoživitelku či otce samoživitele, kteří pracují na plný úvazek a studují po nocích, nebo kadety vojenské akademie,“ míní profesor psychologie Michael Matthews.

Vyhněte se vánočnímu šílenství a nakupte všechny dárky z ...

Treska se slaninou a květákem

Treska se slaninou a květákem

11 hlasů
55min 444 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Pstruh grilovaný se slaninou

8 hlasů
55min 798kJ 265 Kč

Začíná grilovaní sezóna, vyzkoušejte recept na pstruhy.

Salát z bílé čekanky

4 hlasy
25min 379kJ 120 Kč

Velmi jednoduchý, křupavý salát z čekanky, jablek a sýra.

Poradny

Nebyla mi vyplacena náhrada za pracovní úraz, co dělat?

Dobrý den, jesltiže byl pracovní poměr sjednán na dobu určitou a nebyl prodloužen, pak byl ukonče... Více

Platím si sama pojištění, jak vysoký budu mít důchod?

Dobrý den,placení zdravotního pojištění, jehož hrazení je ze zákona povinné, nemá na výši starobn... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více