Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Talent ani IQ nejsou předpokladem úspěchu, jediná vytrvalost ano

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

13. 11. 2019 | Zajímavosti

Psychologové z Pensylvánie se pokusili zjistit, jaké osobnostní vlastnosti vedou k tomu, že člověk v životě uspěje. Ať je to studium, kariéra či sport, nejsou nejdůležitější nadání a inteligence. Jediná vlastnost, která skutečně pozitivně souvisí s úspěchem je vytrvalost. Když chybí těm nejinteligentnějším a nejnadanějším, nedosáhnou takových úspěchů jako méně talentovaní, kteří však vynikají právě schopností jít stále dál.

Platí to přitom jak ve sportu a fyzické zdatnosti, tak ve studiu a intelektuálním snažení. Vyplývá to z výsledků studie studentů vojenské akademie, kteří musejí vynikat svou fyzickou kondicí i inteligencí, aby studium dokončili.

Podle psychologů z University of Pennsylvania nezaručí studentovi vojenské akademie úspěch ve fyzicky náročném výcviku pohybový talent na počátku studia, ale ani úspěch v akademických výsledcích vyšší IQ a lepší vstupní testy.

IQ versus odhodlání

Jinými slovy, studenti, kteří vynikali v testech fyzické zdatnosti na počátku studia nebyli nutně těmi, kteří zdárně dokončili náročný fyzický výcvik. A studenti, kteří vynikali v IQ a měli vyšší skóre v přijímacím řízení nebyli nutně těmi, kdo úspěšně složili závěrečné vědomostní zkoušky. Pouze studenti, kteří na počátku studia vynikali v testech vytrvalosti (neboli odhodlání), dokončili studium o padesát procent častěji. Podle autorů se sice výzkum zabýval studenty vojenské akademie, výsledky budou mít ale platnost také na obecnou populaci.

„Každý z nás má svou vlastní výzvu a svůj vlastní cíl. Ale klíčová je vytrvalost, ať už jde o matku samoživitelku či otce samoživitele, kteří pracují na plný úvazek a studují po nocích, nebo kadety vojenské akademie,“ míní profesor psychologie Michael Matthews.

Kulturně univerzální barvou je červená

Pečený bažant

Pečený bažant

13 hlasů
2h a 30min 506 kJ 260 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zapečená zelenina

7 hlasů
60min 613kJ 85 Kč

Oběd, který zasytí i velké jedlíky.

Srnčí ragú s houbami a brusinkami

10 hlasů
1h a 45min 348kJ 350 Kč

Srnčí maso s mrkví, houbami a brusinkami.

Poradny

Končí mi nemocenská, jsem bez peněz, co mám dělat?

Dobrý den,podpůrčí doba při nemocenské je omezena na 380 kalendářních dní. Jestliže jste tuto dob... Více

Manžel mi odmítá vyplatit peníze z pojistky, co dělat?

Dobrý den, Lociko,Váš dotaz je spíše právního charakteru než ze sociální oblasti, přesto se pokus... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více