Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Talent ani IQ nejsou předpokladem úspěchu, jediná vytrvalost ano

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

13.11.2019 | Zajímavosti

Psychologové z Pensylvánie se pokusili zjistit, jaké osobnostní vlastnosti vedou k tomu, že člověk v životě uspěje. Ať je to studium, kariéra či sport, nejsou nejdůležitější nadání a inteligence. Jediná vlastnost, která skutečně pozitivně souvisí s úspěchem je vytrvalost. Když chybí těm nejinteligentnějším a nejnadanějším, nedosáhnou takových úspěchů jako méně talentovaní, kteří však vynikají právě schopností jít stále dál.

Platí to přitom jak ve sportu a fyzické zdatnosti, tak ve studiu a intelektuálním snažení. Vyplývá to z výsledků studie studentů vojenské akademie, kteří musejí vynikat svou fyzickou kondicí i inteligencí, aby studium dokončili.

Podle psychologů z University of Pennsylvania nezaručí studentovi vojenské akademie úspěch ve fyzicky náročném výcviku pohybový talent na počátku studia, ale ani úspěch v akademických výsledcích vyšší IQ a lepší vstupní testy.

IQ versus odhodlání

Jinými slovy, studenti, kteří vynikali v testech fyzické zdatnosti na počátku studia nebyli nutně těmi, kteří zdárně dokončili náročný fyzický výcvik. A studenti, kteří vynikali v IQ a měli vyšší skóre v přijímacím řízení nebyli nutně těmi, kdo úspěšně složili závěrečné vědomostní zkoušky. Pouze studenti, kteří na počátku studia vynikali v testech vytrvalosti (neboli odhodlání), dokončili studium o padesát procent častěji. Podle autorů se sice výzkum zabýval studenty vojenské akademie, výsledky budou mít ale platnost také na obecnou populaci.

„Každý z nás má svou vlastní výzvu a svůj vlastní cíl. Ale klíčová je vytrvalost, ať už jde o matku samoživitelku či otce samoživitele, kteří pracují na plný úvazek a studují po nocích, nebo kadety vojenské akademie,“ míní profesor psychologie Michael Matthews.

Tisícileté stromy produkují obranné mechanismy jako mladé...

Novoroční čočková polévka

Novoroční čočková polévka

12 hlasů
1h a 5min 519 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřové kousky na zázvoru

9 hlasů
55min 1020kJ 185 Kč

Pikantní vepřové kousky na bílém víně se zázvorem.

Minutka z hovězí svíčkové

19 hlasů
35min 683kJ 140 Kč

Nudličky hovězího masa paprikou a brokolicí.

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pozvání na schůzku vám udělá opravdu velkou radost. Přesto se na malou chvilku neubráníte panice a strachu. Byla by však obrovská škoda, abyste zahodili svoji šanci kvůli nedostatku sebevědomí. Hoďte obavy za hlavu a zkuste si rande jednoduše užívat.

Více