Přežil španělskou chřipku a nyní se ve 111 letech bojí koronaviru

Nejstarší muž světa Bob Weighton má 111 let. Žije v anglickém Altonu a poslední dny se vyhýbá veřejnosti a pečlivě si myje ruce. Když mu bylo deset, přežil španělskou chřipku, která se prohnala Evropou a zahubila sto milionů lidí. Jenže ve svém věku patří k těm, pro které je vir Covid-19 velmi nebezpečný a potenciálně smrtící. Proto nepanikaří, ale dodržuje zvýšenou hygienu a prevenci.

Bob si pamatuje, jak se na konci první světové války vraceli vojáci z fronty a přinesli s sebou vir španělské chřipky. Ta způsobila největší epidemii v moderních dějinách a vyžádala si během několika měsíců sto milionů životů.

Dnes má Weighton 111 let, žije v Altonu jihozápadně od Londýna, a přestože vždy dodržoval hygienické zásady jako kultivovaný člověk, v posledních dnech na mytí rukou myslí úzkostněji. Ven raději nechodí vůbec, aby na něj nikdo vir neprskl.

Jaké jsou jeho obavy a co by všem doporučil?

„Obávám se koronaviru, každý by měl. Měl bych se obávat hlavně o svůj život, ale já jsem už žil dlouho. Ale nejvíc se bojím o své děti a vnoučata. Myju si ruce častěji a používám kartáček na drhnutí nehtů. Jsem opatrný… Ale v Evropě a jinde počty umírajících stále nedosahují milionů jako při španělské chřipce. Doufám, že k tomu nedojde. Ale nikdy nevíte, jak se to může zhoršit. Musíte dělat to nejlepší a nebát se,“ svěřil Weigh deníku The Mail.

Nejstarší muž má tři vlastní děti, deset vnoučat a pětadvacet pravnoučat. Během života zažil čtyři krále a jednu královnu a šestadvacet britských premiérů.

Weigh se stal nejstarším mužem planety letos 25. února, když ve věku 112 let zemřel Čitetsu Watanabe z Japonska.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nemůžete se dočkat slíbeného překvapení? V tomto případě platí, že trpělivost růže přináší. Snažte se proto zachovat chladnou hlavu. Šťouráním byste se mohli zbytečně připravit o zážitek! Raději se proto soustřeďte na povinnosti. Nebojte, dočkáte se! Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

151 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
226 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat